Alvaro Soler – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Alvaro Solera to: “Muero”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

YouTube Music

Te nagranie dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://alvarosoler.lnk.to/Muero

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka hiszpańskiego piosenkarza Alvaro Solera zatytułowana “Muero”.

“Najnowszy singiel Muero zwiastuje wszelkiego rodzaju zmiany w karierze artysty. Nowy kontrakt [z Sony Music Entertainment – przyp. red.] otwiera go na nowe możliwości – muzyczne, wizualne i stylistyczne!” – czytamy w serwisie eska.pl.

“Alvaro Soler odmieniony – już nie taki latynoski” – czytamy w serwisie djpromotion.com.pl.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/us/album/muero-single/1683595015. Materiał napisali: Alvaro Soler, T.I Jakke oraz Tor Eimon. Kompozycja została wyprodukowana przez T.I Jakke, Alvaro Solera i Tora Eimona.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 5 maja 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 686 421 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował LINERO. Kierownikiem zdjęć do teledysku był MARINO PARDO.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 32-letniego Hiszpana pt. „Sofia”, który na Youtube ma już 865 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Sofia” odniósł sukces na listach przebojów w krajach europejskich. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP5 na 14 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 6 listach (dostęp 22.12.2022). Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 1, a na polskiej liście Dance Top 50 zajął pozycję numer 2. Materiał w Polsce zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 09.2023).

Alvaro Soler to jeden z najpopularniejszych obecnie hiszpańskich artystów[źródło]dziendobry.tvn.pl 15 stycznia 2022 i zarazem jeden z najpopularniejszych solistów w całej Europie i poza nią[źródło]eska.pl 2023-05-05. W artykule opublikowanym w dniu 19.01.2022 w serwisie zloteprzeboje.tuba.pl czytamy: Alvaro Soler ma ponad 80 złotych i platynowych wyróżnień na całym świecie, dwa miliony sprzedanych albumów i ponad 5 miliarda streamów we wszystkich serwisach cyfrowych. W artykule opublikowanym w serwisie eska.pl w dniu 2021-01-29 czytamy: Alvaro Soler w pewnym momencie swojej kariery był najpopularniejszym, zagranicznym artystą granym przez polskie rozgłośnie radiowe. Natomiast w artykule opublikowanym w serwisie radiokaszebe.pl w dniu 31 sierpnia 2022 czytamy: Jego trzy albumy studyjne, „Eterno agosto” (2015), „Mar de colores” (2018) i „Magia” (2021), a także szereg przebojów, takich jak „Sofia”, „La Cintura” czy „La Libertad”, zgromadziły w sumie ponad sześć miliardów streamów i zdobyły ponad 150 złotych i platynowych nagród na całym świecie.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 9 lipca 2021 roku krążek “Magia”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Airforce 1 Records. Album jest utrzymany w gatunku Europop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jego trzeci album studyjny. Materiał zajął pozycję numer 12 na polskiej liście albumów (ZPAV), numer 3 na niemieckiej liście albumów Offizielle Top 100, numer 2 na szwajcarskiej liście albumów Schweizer Hitparade i numer 4 na austriackiej liscie albumów Ö3 Austria (dostęp 09.2023).

– Uświadomiłem sobie, jak często używam słowa Magia. Opisuję nim wspaniałe rzeczy, które trudno ująć słowami. Nie zawsze potrzebujemy zresztą wielu określeń, nie wszystko musi mieć powód, czasami po prostu dajemy się porwać małym rzeczom – tłumaczy Alvaro.

Serwis rmf.fm w artykule opublikowanym w dniu 28 kwietnia 2022 pisze, że za sprawą tego wydawnictwa Hiszpan zdobył 150 złotych i platynowych certyfikatów na całym świecie, zgromadził 5,3 miliarda streamów i zapewnił sobie najwyższe miejsca na listach przebojów.
[źródło]Wikipedia, eska.pl, rmf.fm
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Tekst nagrania “Muero”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: music.apple.com, genius.com, eska.pl, djpromotion.com.pl, | dziendobry.tvn.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, radiokaszebe.pl, eska.pl, rmf.fm, Google, Youtube, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. 1 mit Dir
2. A Contracorriente feat. David Bisbal
3. Agosto
4. Alma De Luz
5. Amor Para Llevar
6. An Wunder
7. Animal
8. Au Au Au
9. Bonita
10. Candela (ft. Nico Santos)
11. Muero

Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2017 roku wystąpił gościnnie w utworze “Sie lässt mich allein” u boku Farzin Javadi.

Biogram

Álvaro Tauchert Soler (ur. 9 stycznia 1991 w Barcelonie) – hiszpańsko-niemiecki piosenkarz i autor tekstów. W 2010 razem z bratem Gregorym i Ramonem Corbinosem utworzył grupę muzyczną Escapist, grającą muzykę w stylu indie pop i muzyki elektronicznej. Gatunki jego muzyki to latynoski pop i folk pop.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Eterno Agosto” ukazała się 26 czerwca 2015 roku nakładem wytwórń płytowych Airforce 1 oraz Universal Music i jest utrzymana w gatunkach Latin pop oraz folk pop. Album zawiera 13 piosenek. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP10 na 5 listach, w tym na pierwszym miejscu na 3 listach (we Włoszech, Polsce i Szwajcarii). Materiał w Polsce zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty. Płyta została pozytywnie oceniona przez krytyków muzycznych i stała się komercyjnym sukcesem (dostęp na 09.2023). Debiut został wznowiony w 2016 roku poprzez reedycje płyty, która zawiera trzy nowe kawałki.
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, tekstowo.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl