Anne-Marie – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Anne-Marie to: “UNHEALTHY”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://anne-marie.lnk.to/Unhealthy-Single/.

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka angielskiej piosenkarki Anne-Marie zatytułowana “Unhealthy” (z gościnnym udziałem kanadyjskiej piosenkarki Shanii Twain). Kawałek został wydany jako czwarty singiel z nadchodzącego trzeciego krążka studyjnego artystki zatytułowanego ‘Unhealthy’, który ma sie ukazać 28 lipca 2023 roku.

Gatunki nowej piosenki to Pop i country pop[źródło]https://en.wikipedia.org/wiki/Unhealthy_(song). Materiał napisali: Anne-Marie, Connor McDonough, Riley McDonough oraz Castle. Kompozycja została wyprodukowana przez Connora McDonougha i Riley’a McDonougha.

Kawałek jest niemałą niespodzianką dla samej wykonawczyni hitu “Friends”, jak również dla jej fanów, ponieważ gościnnie pojawiła się na niej Shanie Twain.

“Legendarna, kanadyjska wokalistka jest inspiracją dla młodych artystów oraz chętnie okazuje im swoje wsparcie – w czasie ubiegłorocznego festiwalu Coachella, na scenę zaprosił ją Harry Styles” – czytamy w serwisie zachod.pl.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 8 listach przebojów. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 10[źródło]olis.pl, a na liście UK Singles (OCC) numer 19 (dostęp 07.2023).

Oficjalny teledysk na YT ukazał się 30 czerwca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 156 229 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserowała Olivia Rose (jest także reżyserką teledysków: Ty Dolla $ign Feat. J. Cole: Purple Emoji, Jorja Smith: Blue Lights).

W opisie pod wideo czytamy:
Pre-order the new album ‘UNHEALTHY’ out 28th July: https://anne-marie.lnk.to/Unhealthy

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 32-letniej Angielki pt. “Friends” (nagranego z Marshmello), który na Youtube ma już 1,1 mld wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Friends” znalazł się w TOP5 na 38 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 13, na liście UK Singles (OCC) numer 4, na liście US Billboard Hot 100 numer 11, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 14, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 3, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 1, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 2, a na liście US Rhythmic (Billboard) numer 23. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty (a w Polsce czterokrotnie platynowej) (dostęp 07.2023).

Anne-Marie jest jedną z najpopularniejszych brytyjskich piosenkarek[źródło]rozrywka.radiozet.pl 19.05.2023. Popularność przyniosła jej kariera w kultowym już zespole Rudimental, z którym koncertowała przez dwa lata. Artystka była wiele razy nominowana do nagrody BRIT. Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 30 lipca 2023 w Brighton, UK, Brighton, Chalk, a kolejny 2 sierpnia 2023 w Bristol, UK, The Fleece. Warto wspomnieć, że w polskich radiach oraz w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularna jest nutka artystki zatytułowana “Baby Don’t Hurt Me” (oraz David Guetta & Coi Leray). Tego kawałka możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Shania Twain (właśc. Eilleen Regina Edwards, ur. 28 sierpnia 1965 w Windsor w prowincji Ontario, Kanada) – kanadyjska piosenkarka i autorka piosenek. Jej trzecia płyta, Come On Over, osiągnęła największą sprzedaż w historii wśród nagrań z muzyką country. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Man! I Feel Like A Woman”, który ma już 368 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że 3 lutego 2023 ukazał się jej krążek zatytułowany ‘Queen of Me’. Najbliższy jej koncert ma sie odbyć 21 lipca 2023 w Dallas, TX, US, Dos Equis Pavilion, a kolejny 22 lipca 2023 w The Woodlands, TX, US, Cynthia Woods Mitchell Pavilion.

Tekst nagrania “Unhealthy”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: genius.com, | rozrywka.radiozet.pl, rmf.fm, Google, Youtube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. 2002
2. Ain’t Nobody (Chaka Khan cover)
3. Alarm
4. Bad Girlfriend
5. Bad Guy
6. Beautiful
7. Better Not Together
8. Birthday
9. Boy
10. Breathing
11. Baby Don’t Hurt Me (oraz David Guetta i Coi Leray)
12. UNHEALTHY (feat. Shania Twain)

Pozostałe utwory są na tej stronie

tagi: Trainwreck

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze “Peaches” u boku Diljita Dosanjha.

Biogram

Anne-Marie, właściwie Anne-Marie Rose Nicholson (ur. 7 kwietnia 1991 w East Tilbury w hrabstwie Essex) – brytyjska piosenkarka i autorka tekstów. Na początku przygody muzycznej, czyli po 2009, zaczęła współpracę z trójką producentów, która kryła się pod nazwą Magnetic Man. Gatunki jej muzyki to pop, grime i R&B.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Speak Your Mind” ukazała się 27 kwietnia 2018 roku nakładem wytwórń płytowych Major Tom’s oraz Asylum i jest utrzymana w gatunkach Pop oraz EDM. Album zawiera 12 piosenek. Producenci krążka: Bradford Ellis, Chris Loco, David Guetta, Fraser T. Smith, Fred Ball, The Invisible Men, Jack Patterson, Jacob Manson, Jennifer Decilveo, Levi Lennox, LOSTBOY, Lotus IV, Mark Ralph, Marshmello, MdL, Nana Rogues, Nevada, Nick Monson, Sam Klempner, Steve Mac, Teddy Geiger, TMS, Tom Meredith oraz Zach Nicita. Na albumie wystapili również: Clean Bandit, David Guetta, Marshmello oraz gościnnie Sean Paul. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 12 listach albumów. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 40, na liście UK Albums (OCC) numer 3, a na liście US Billboard 200 numer 31. Płyta otrzymała generalnie pozytywne recenzje i odniosła komercyjny sukces. W agregatorze recenzji Metacritic album otrzymał średni wynik 62/100, na podstawie 8 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3,5 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty (a w Polsce złotej) (dostęp 07.2023). Krążek jest efektem dwuletniej pracy artystki. Nie brakuje na nim bardzo osobistych liryków a kawałki Anne-Marie to historie, z którymi łatwo się utożsamić.

“W Speak Your Mind produkcja i muzyka schodzą na dalszy plan. To co uderza słuchacza, to przede wszystkim: cierpki i paradoksalnie ciepły wokal, który przepełniony jest niezmierzonymi pokładami feelingu oraz liryka. […] Album skupia w sobie przyjemną fuzję wszystkiego, czego trzeba dzisiejszemu, popowemu wydawnictwu” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, genius.com, metacritic.com, allaboutmusic.pl, empik.com, tekstowo.pl/?