Conan Gray – nowa piosenka

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 

  • Jaki jest tytuł nowego utworu Conana Gray’a
  • Na jakim albumie znalazła się nowa piosenka
  • Jaki jest gatunek muzyczny nowego kawałka
  • Kto napisał i wyprodukował nową nutkę
  • Różnych innych informacji o nowym utworze
  • Kim jest Artysta wykonujący nutkę będącą tematem tego artykułu

Tytuł nowej piosenki Conana Gray’a to: “Alley Rose”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://tiny.pl/ddr4v

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego piosenkarza Conana Gray’a zatytułowana “Alley Rose”. Singiel był zapowiedzią trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Found Heaven’, który ukazał się 5 kwietnia 2024 nakładem wytwórni płytowej Republic. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i zawiera 13 numerów. Song Credits: Producers: Fat Max Gsus, Greg Kurstin (Adele, Beck, Sia P!nk), ILYA, Luka Kloser, Max Martin (The Weeknd, Adele, Ariana Grande), Oscar Holter i Shawn Everett (Kacey Musgraves, The Killers). Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 10 listach albumów. Materiał na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 8, na liście UK Albums (OCC) numer 4, a na liście US Billboard 200 numer 14. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 76/100, na podstawie 5 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 05.2024).

“[…] Poskutkowało to kompletnym albumem, przedstawiającym świeże spojrzenie na brzmienie lat 80. […] tworząc finalnie najlepszy projekt w jego karierze” – czytamy w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl.

Więcej recenzji na tej stronie
Aby promować materiał Amerykanin ma wyruszyć w lipcu 2024 roku w swoją piątą trasę koncertową Found Heaven On Tour, która ma obejmować 16 krajów. Tournee ma ruszyć w Australii i ma objąć ponadto m.in. Stany Zjednoczone, Kanadę, Holandię, Belgię, Francję i Wielką Brytanię.
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
[album – źródło]Wikipedia, music.apple.com, genius.com, metacritic.com, media.universalmusic.pl, allaboutmusic.pl

Gatunek nowej piosenki to Pop[źródło]https://music.apple.com/us/album/alley-rose-single/1733365145. Materiał napisał Conan Gray. Kompozycja została wyprodukowana przez Grega Kurstina.

Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 8 marca 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 777 496 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 25-letniego[źródło]wiek według Google Amerykanina pt. “Heather”, który na YouTube ma już 176 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Heather” znalazł się w TOP20 na 10 listach przebojów. Kawałek na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 17, na liście US Billboard Hot 100 numer 46, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 29, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 30, a na liście US Rolling Stone Top 100 numer 20 (dostęp 09.2023). Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty (w Polsce dwukrotnie platynowej).

Tekst nagrania “Alley Rose”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Conan Gray to jeden z najpopularniejszych wokalistów ostatnich kilku lat[źródło]eska.pl 2023-05-19 i zarazem jedna z najjaśniej wschodzących gwiazd młodego pokolenia[źródło]kiedyplyta.pl 1 lutego 2024. Popularność zdobył dzięki platformie YouTube, gdzie umieszczał vlogi oraz covery znanych nutek[źródło]allaboutmusic.pl, realnews.pl. W artykule opublikowanym w serwisie media.universalmusic.pl w dniu 5 kwietnia 2024 czytamy, że Muzyk ma na swoim koncie ponad 15 mld streamów.

Najbliższy jego koncert ma się odbyć 13 lipca 2024 w Fortitude Valley, QLD, Australia, Fortitude Music Hall, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

źródło: music.apple.com, genius.com?, | eska.pl, kiedyplyta.pl, allaboutmusic.pl, realnews.pl, media.universalmusic.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. (Can We Be Friends?)
2. (Online Love)
3. Affluenza
4. Antics
5. Astronomy
6. Best Friend
7. Checkmate
8. Winner
9. Lonely Dancers
10. Alley Rose

Pozostałe utwory są na tej stronie

Lista singli na Wikipedii

Lista singli (wraz z ich pozycjami na listach przebojów i z rokiem ich wydania) dostępna jest na tej stronie.

Biogram

Conan Lee Gray (ur. 5 grudnia 1998 w Lemon Grove) – amerykański piosenkarz i autor tekstów. Wychowany w Kalifornii i Georgetown w Teksasie, zaczął przesyłać vlogi, covery i swoje oryginalne piosenki na YouTube jako nastolatek. Gatunki jego muzyki to pop, indie pop, bedroom pop.

Jego debiutancka płyta zatytułowana ‘Kid Krow’ ukazała się 20 marca 2020 roku nakładem wytwórni płytowej Republic i jest utrzymana w gatunku Indie pop. Album zawiera 12 piosenek. Producentami krążka są Captain Cuts, Conan Gray, Dan Nigro oraz Jam City. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 5 listach albumów. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 28, na liście UK Albums (OCC) numer 30, a na liście US Billboard 200 numer 5. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty (w Polsce złotej). Po wydaniu ‘Kid Krow’ spotkał się z pozytywnymi recenzjami krytyków. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast DIY przyznał wydawnictwu ocenę 3,5 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 09.2023).

“Conan Gray oferuje słuchaczom coś prosto z serca i duszy, kilka kartek z pamiętnika młodego człowieka szukającego swojego miejsca w życiu. Delikatny, słodki wokal artysty również tutaj błyszczy” – napisano w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl (ocena 3,5/5 gwiazdek).

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, genius.com, allaboutmusic.pl, tekstowo.pl

Powiązane wpisy