GAYLE – abcdefu

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki Gayle zatytułowana “abcdefu”. Singiel trafił na listy przebojów na całym świecie. Kawałek znalazł się na szczycie list przebojów w Austrii, Finlandii, Niemczech, Irlandii, Izraelu, Malezji, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii, zajął drugie miejsce w krajach takich jak Australia, Belgia, Litwa i Singapur, jednocześnie znalazł się w TOP10 list przebojów w Kanadzie, Danii, Francji, Grecji, Indiach, Włoszech, Holandii, Nowej Zelandii i Portugalii. Znalazł się również w TOP20 na Węgrzech, w RPA i Wietnamie, a także w TOP40 w Hiszpanii i Korei Południowej. Nutka na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 12, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła pozycję numer 4. Kompozycja na liście US Billboard Hot 100 zajęła, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 4, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 18, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 7, na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 2, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 2, na liście US Rhythmic (Billboard) numer 39, a na liście US Rock Airplay (Billboard) numer 26.

Gatunki nowej piosenki to Pop rock i pop punk. Materiał napisali: GAYLE, Sara Davis i David Pittenger. Kompozycja została wyprodukowana przez Pete Nappi.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 13 sierpnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 94 926 651 wyświetleń na YT.

W artykule opublikowanym w serwisie netfan.pl w dniu 19.01.2022 czytamy o Gayle: Niedawno młoda artystka trafiła do zestawienia “Artist On The Rise” przygotowanego przez YouTube, a także “Artist to Watch 2022” Amazona czy “21 Under 21: The Ones To Watch” Billboardu. Natomiast w artykule opublikowanym w serwisie allaboutmusic.pl w dniu 2022-01-23 czytamy: Gayle rozwija się muzycznie, w Ameryce odbywają się pierwsze koncerty artystki. Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 9 marca 2022 w Nashville, TN, US, Exit In, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: | bestsellery.zpav.pl, netfan.pl, allaboutmusic.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl