Jonas Blue – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Jonasa Blue to: “Rest Of My Life”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://endlesssummer.lnk.to/ROMLMB

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka angielskiego producenta Jonasa Blue oraz holenderskiego producenta Sama Feldta (w ramach wspólnego projektu Endless Summer) zatytułowana “Rest Of My Life”. To nie pierwsza współpraca obu Artystów – w ramach wspomnianego projektu stworzyli także dwa inne single: “Til the End” (oraz Sam Derosa) 2022 i “Crying On the Dancefloor” (oraz Violet Days) 2023. W artykule opublikowanym w serwisie shiningbeats.pl w dniu 8/05/2022 czytamy, że Muzycy zapowiedzieli, że będą prezentować swój nowy projekt na żywo podczas specjalnych setów b2b na festiwalach i imprezach na całym świecie.

Gatunek nowej piosenki to dance[źródło]https://music.apple.com/us/album/rest-of-my-life-single/1723412115. Materiał napisali: Dan Smith, Jonas Blue, Harald Blüchel, Katie Sutherland, Paul Schmitz-Moormann, Becky Hill, Sam Feldt oraz KNY Factory. Kompozycja została wyprodukowana przez Jonasa Blue i Sama Feldta.

W kawałku tym mamy do czynienia z zabiegiem wykorzystania motywu kompozycji sprzed lat, tu “Cafe del Mar” i dopisaniu swojego tekstu.

„Café del Mar” to nutka wydana po raz pierwszy w 1993 roku przez Energy 52. Główna melodia tego utworu oparta jest na kawałku “Struggle for Pleasure” belgijskiego kompozytora Wima Mertensa.

Energy 52 był tranceowym projektem niemieckiego DJ-a Paula Schmitza-Moormanna (DJ Kid Paul). Projekt wspierał Cosmic Baby (Harald Blüchel), który wyprodukował, współskomponował i zremiksował utwory.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 19 stycznia 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 147 610 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 34-letniego Anglika (wiek według Wikipedii) pt. “Mama” (ft. William Singe), który na Youtube ma już 824 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Mama” znalazł się w TOP5 na 18 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na dwóch listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 9. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 4, na liście US Bubbling Under Hot 100 Singles (Billboard) numer 1, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 9, na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 10, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 32. Materiał zdobył certyfikat sześciokrotnie platynowej płyty (w Polsce trzykrotnie platynowej) (dostęp 02.2024).

Doskonale znany producent[źródło]djpromotion.com.pl 2023-05-23, Jonas Blue, to gwiazda dance-popu[źródło]media.universalmusic.pl 22 maja 2023. Anglik zdobył popularność w 2016 swoją oryginalną wersją przeboju Tracy Chapman – „Fast Car”, który dotarł do #2 UK Official Singles Chart i przyniósł mu 2 nominacje do nagrody BRIT[źródło]djpromotion.com.pl. W artykule opublikowanym w serwisie media.universalmusic.pl w dniu 3 lutego 2023 czytamy, że Muzyk jest jednym z trzech najczęściej streamowanych artystów dance w Wielkiej Brytanii. W tym samym serwisie, ale w innym artykule opublikowanym w dniu 22 maja 2023 czytamy, że dotychczasowe wydawnictwa Artysty zgromadziły ponad 19 miliardów streamów na całym świecie i zapewniły 85 milionów sprzedanych egzemplarzy singli oraz 130 platynowych certyfikatów.

Najbliższy koncert Jonasa ma się odbyć 5 kwietnia 2024 w Houston, TX, US, NOTO Houston, a kolejny 20 kwietnia 2024 w Seoul, Korea, Republic Of, DLDK Korea (Don’t Let Daddy Know).

Sam Feldt właściwie Sammy Rendersl (ur. 1 sierpnia 1993) – holenderski DJ i producent muzyki deep house, mieszkający w Amsterdamie. 6 października 2017 r. ukazała się jego płyta studyjna zatytułowana ‘Sunrise’. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 16 lutego 2024 w Prague, Czech Republic, Epic Prague, a kolejny 23 lutego 2024 w New York (NYC), NY, US, Marquee, New York.

Tekst nagrania “Rest Of My Life”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: music.apple.com, genius.com, shiningbeats.pl, djpromotion.com.pl, | djpromotion.com.pl, media.universalmusic.pl, Wikipedia, YouTube, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. Perfect Strangers
2. Mama
3. Rise
4. Fast Car
5. Polaroid
6. By Your Side
7. Ritual
8. Past Life (oraz Felix Jaehn)
9. Rest of My Life (oraz Sam Feldt)

Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2019 roku wystąpił gościnnie w utworze “Now or Never” u boku Got7.
W 2023 roku ukazał się jego remiks utworu “Moonlight Sunrise”, którego oryginalnym wykonawcą jest Twice.

Biogram

Jonas Blue, właściwie Guy James Robin (ur. 2 sierpnia 1989 w Londynie) to angielski DJ i producent muzyczny mieszkający w Londynie. Jest powszechnie znany z rekrutacji młodych Artystów do swoich produkcji dance z pogranicza popu. Gatunki jego muzyki to Pop, dance i tropical house.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Blue’, ukazała się 9 listopada 2018 roku nakładem wytwórń płytowych Positiva oraz Virgin EMI i jest utrzymana w gatunku Dance. Standardowa edycja albumu zawiera 11 piosenek. Song Credits (15 utworów): Producers: Banx & Ranx, Bynon, Dark Heart, Finn Bjarnson, Jackson Foote, Jonas Blue, Jordan Riley, Juan Magán, Kaskade, Patrick Nissley i Sluggo. Primary Artists: Jonas Blue, Kaskade & Olivia Noelle, Liam Payne & Lennon Stella. Featuring: Charlotte OC, Chelcee Grimes, Dakota, Dark Heart, Era Istrefi, Jack & Jack, Jessie Reyez, Jhayco, Joe Jonas, JP Cooper, Juan Magán, Kaskade, Moelogo, Nina Nesbitt, Olivia Noelle, RAYE, TINI, William Singe i Zak Abel. Krążek na liście UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 33, na liście UK Dance Albums (OCC) numer 2, a na liście US Top Dance/Electronic Albums (Billboard) numer 6. Materiał w Polsce zdobył certyfikat dwukrotnie platynowej płyty (dostęp 02.2024).
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: en.wikipedia.org, genius.com

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl