Måneskin – Baby Said

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Baby Said”. Kawałek został wydany 3 marca 2023 roku jako piąty singiel z ich trzeciego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Rush!’, który ukazał się 20 stycznia 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Sony Italy. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop rock i hard rock. Wydawnictwo zawiera tylko jednego gościa – Toma Morello. Producenci albumu: Captain Cuts, Enrico Brun, Fabrizio Ferraguzzo, Mattman & Robin, Max Martin, Måneskin, Rami i SLY. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał znalazł się w TOP5 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach. Krążek na liście OLiS – albumy fizycznie ([Oficjalna Lista Sprzedaży – albumy fizycznie] – cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 albumów muzycznych najlepiej sprzedających się na nośnikach fizycznych na terenie Polski) zajął pozycję numer 3, na liście OLiS – albumy w streamie ([Oficjalna Lista Sprzedaży – albumy w streamie] – cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych albumów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski) zajął pozycję numer 2, a na liście OLiS – albumy – winyle ([Oficjalna Lista Sprzedaży – albumy – winyle, dawniej OLiS winyl] – cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 50 najlepiej sprzedających się albumów muzycznych na płytach winylowych na terenie Polski) zajął pozycję numer 3[źródło]olis.pl, na liście UK Albums (OCC) numer 5, na liście UK Rock & Metal Albums (OCC) numer 2, na liście US Billboard 200 numer 18, na liście US Top Alternative Albums (Billboard) numer 1, na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 4, a na liście US Top Hard Rock Albums (Billboard) numer 2. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 65/100, na podstawie 16 recenzji, wskazując na „ogólnie przychylny” odbiór. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 4.05.2023).

“Praca nad «RUSH!» przebiegała w inny sposób, niż przy poprzednich albumach. Tym razem artyści skupili się na różnicach pomiędzy sobą i tym, jak różnice te spotykają się i budują wyjątkową tożsamość zespołu Måneskin” – czytamy w serwisie empik.com.

“Chociaż mamy dopiero początek 2023 roku, to śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że RUSH! będzie pretendowało do miana albumu roku. Dla mnie to muzyczny majstersztyk!” – czytamy w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl.

[album źródło]Wikipedia, metacritic.com, allmusic.com, olis.pl, empik.com, allaboutmusic.pl
Album dostępny na platformie Spotify

Gatunek nowej piosenki to Rock[źródło]https://www.shazam.com/pl/track/645856503/baby-said. Materiał napisali: Damiano David, Victoria De Angelis, Thomas Raggi, Ethan Torchio, Justin Tranter, Rami, Max Martin oraz SLY. Kompozycja została wyprodukowana przez Maxa Martina, SLY i Rami.

Kawałek na liście Belgium (Ultratop 50 Flanders) zajął pozycję numer 45, na liście Belgium (Ultratop 50 Wallonia) numer 29, na liście France Airplay (SNEP) numer 57, na liście Italy (FIMI) numer 99, a na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 17.

The characteristic elements of this track arr the riffs, the various changes of rythm and the drop. The music is at the service of the lyrics again and we think it’s a perfect cohesion between music and individuality.
— Måneskin, via Spotify

Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 20 stycznia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 6 113 373 wyświetleń na YT.

W opisie pod wideo czytamy:
Rush! – New album by Måneskin Listen & Download – https://maneskin.lnk.to/Rush

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Włochów pt. “Beggin’”, który na YouTube ma już 250 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Beggin’” znalazł się w TOP10 na 38 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 10 listach. Kawałek na liście UK Singles (OCC) zajał pozycję numer 6, na liście US Billboard Hot 100 numer 13, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 20, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 5, na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 2, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 3, na liście US Rock Airplay (Billboard) numer 1, a na liście US Rolling Stone Top 100 numer 18. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 3.05.2023). Nutka znalazła się na drugim miejscu w zestawieniu TOP10 letnich przebojów na świecie wg Spotify za 2021 rok[źródło]YouTube, Wikipedia, bestsellery.zpav.pl.

Måneskin jest aktualnie jednym z najpopularniejszych europejskich zespołów muzycznych. Wygrana na Eurowizji umożliwiła im nawet wyprzedzenie w statystykach tak kultowych formacji jak U2 czy Metallica[źródło]allaboutmusic.pl 16 czerwca 2021. Kapela triumfowała na zeszłorocznej gali MTV VMA, wykonując hit “Supermodel”. Artyści z dumą zabrali do domu nagrodę VMA za Najlepszy Teledysk Alternatywny – pierwszą w historii nagrodę VMA dla włoskiego artysty[źródło]open.fm 7.10.2022. Warto wspomnieć, że w polskich radiach oraz w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “GOSSIP” (ft. Tom Morello). Tego kawałka możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

W tym roku Måneskin ma wystąpić w Polsce. Grupa ma dać koncert 12 maja 2023 w Warszawie (Torwar). Natomiast najbliższy koncert formacji ma się odbyć 5 maja 2023 w Assago, Italy, Mediolanum Forum.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Tekst nagrania “Baby Said”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: shazam.com, genius.com, | bestsellery.zpav.pl, allaboutmusic.pl, open.fm, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl