Mateusz Ziółko – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Mateusza Ziółko to: „Lubisz nas”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Mateusza Ziółko zatytułowana ” Lubisz nas”. Kawałek ten to trzeci singiel z nowego krążka artysty zatytułowanego “Tak po prostu”, który ukazał się 25 listopada 2022 roku nakładem wytwórń płytowych DB4Management i Warner Music Poland. Płyta zawiera 10 numerów i jest utrzymana w gatunkach pop oraz rock. Wydawnictwo zadebiutowało na 31. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

“Za utwory na płycie „Tak po prostu” odpowiedzialny jest znany duet HOTEL TORINO – Dominic Buczkowski – Wojtaszek oraz Patryk Kumór, twórcy wielu hitów na polskim rynku muzycznym. Ciekawostką jest również fakt, że współautorem jednego utworu z płyty – „Czekam, tęsknię” jest Dawid Kwiatkowski” – czytamy w serwisie empik.com.

“Cały album Tak po prostu jest w zamyśle spójnym konceptem artystycznym, będącym wyrazem dojrzałości artystycznej Mateusza Ziółko – czytamy w serwisie eska.pl.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Patryk Kumór oraz Mateusz Ziółko. Muzyka: Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór i Frank BO.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 37, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 25 listopada 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 232 542 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Przemyslaw Gomula. Za zdjęcia odpowiadał Ubeusz Pastuszak. Główni bohaterowie: Tomasz Ostach, Karolina Kowalczyk.

W opisie pod wideo czytamy:
„Lubisz nas”, to kolejna świeża odsłona muzyczna, to kontynuacja opowieści rozpoczętej w poprzednich singlach.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 36-letniego artysty pt. “W płomieniach”, który na Youtube ma już 74 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „W płomieniach” w 2017 roku był najczęściej graną nutką w Polskich rozgłośniach radiowych[źródło]dziendobry.tvn.pl. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3[źródło]Wikipedia.

Mateusz Ziółko jest jednym z czołowych artystów na polskiej scenie muzycznej[źródło]obcas.pl 13 grudnia 2021. Muzyk zmienił oblicze polskiej sceny muzycznej, a wszystko to za sprawą nieprzeciętnego talentu i godnej podziwu wrażliwości artystycznej[źródło]dziendobry.tvn.pl 14 maja 2022. Artysta jest zwycięzcą trzeciej edycji programu “The Voice of Poland”[źródło]kultura.onet.pl. Wygrał także 10. edycję programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo[źródło]obcas.pl.

Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 14-02-2023 w miejscowości Katowice, a kolejny 18-02-2023 w miejscowości Strzelce Opolskie.

źródło: music.apple.com, empik.com, eska.pl, | dziendobry.tvn.pl, obcas.pl, kultura.onet.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Tekst nagrania „Lubisz nas”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

RokTytułNajwyższe pozycje na listach
POLRMF
[21]
AirPlay
[23]
AirPlay
nowości
[24]
2013„Tak wiele”[25]
2016„W płomieniach”[26]431
2017„Szkło”[28]2214
„Planety”[29]2311
„Na nowo”213
2019„Legiony”[30]
(oraz Tabb)
2020„Obiecaj mi”[31]
„S.O.S.”[32]
2021„Nie ma”[33]
(oraz Lidia Jazgar)
2022„Weź mnie”1712
„Vis-à-vis”22112
„Lubisz nas”33220
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

W 2018 roku wystąpił gościnnie w utworze “Horyzonty” u boku Sound’n’Grace.

Biogram

Mateusz Ziółko (ur. 20 czerwca 1986 w Zubrzycy Dolnej) – polski piosenkarz popowy, pianista i autor piosenek. Był członkiem składu koncertowych projektów muzycznych, takich jak np. Michael Jackson Symfonicznie, Freddie Mercury Symfonicznie czy Queen Story. Występował jako support przed organizowanymi w Polsce koncertami zagranicznych artystów, takich jak m.in. Amy Macdonald, Coolio czy John Miles. Gatunek jego muzyki to pop.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Na nowo” ukazała się 26 maja 2017 roku nakładem wytwórni płytowej Gorgo Music i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 12 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. 14 czerwca krążek zdobył status złotej płyty za sprzedaż w kraju. Serwis muzyka.interia.pl przyznał materiałowi ocenę 5/10, natomiast serwis allaboutmusic.pl przyznał materiałowi ocenę 3,5 z 5 możliwych gwiazdek.

“Płyta Mateusza Ziółki nie daje odpowiedzi na to, czy stanie się on gwiazdą rodzimej wokalistyki. Z pewnością dysponuje wyrazistym wokalem, o przyjemnej barwie, z lekką chrypką i soulowym fillingiem. Cóż z tego, skoro na płycie zabrakło wyrazistych kompozycji” – napisano w recenzji płyty w serwisie audio.com.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz audio.com.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl