Męskie Granie Orkiestra – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Męskie Granie Orkiestra to: “Supermoce”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w Spotify

Posłuchaj tego nagrania na Spotify.

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka supergrupy Męskie Granie Orkiestra 2023 (którą utworzyli polscy piosenkarze Igo i Mrozu oraz polsko-niemiecki piosenkarz Vito Bambino) zatytułowana “Supermoce”. Dnia 17 maja 2023 roku nutka została wydana jako singel promujący doroczną edycję festiwalu muzycznego Męskie Granie.

Igo i Vito Bambino już wcześniej mieli okazję współpracować z Męskim Graniem. Igo zaśpiewał razem z Katarzyną Nosowską, Organkiem i Krzysztofem Zalewskim w singlu z 2019 roku “Sobie i Wam”, a Vito Bambino zaśpiewał razem z Darią Zawiałow i Dawidem Podsiadło w singlu z 2021 roku “I Ciebie też, bardzo”.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Supermoce. Autorami tekstu są: Mrozu, Igo oraz Vito Bambino, natomiast kompozytorem jest Kuba Galiński.

Nutka swoją stylistyką nawiązuje do lat 80. XX wieku, słychać w niej też inspiracje funkiem i groove’m.

W „Supermocach” działa wszystko: tekst, groove i zapadająca w pamięć melodia – czytamy w serwisie radiozw.com.pl.

W projekcie “Męskie Granie Orkiestra” robi się coraz bardziej tanecznie. Bardzo nas to cieszy, bo kiedy ruszała ta formuła – marketingowo-muzyczna – słychać było alternatywę, a nie taneczny beat – czytamy w serwisie djpromotion.com.pl.

Pozycje utworu na listach przebojów

Listy krajowe
NotowanieNajwyższa pozycja
Billboard Poland Songs2
OLiA – oficjalna lista airplay[1]4
OLiS – single w streamie[2]3

1. Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]).
2. OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]).

Listy popularności w serwisach cyfrowych
SerwisNajwyższa pozycja
Apple Music1
iTunes Store1
Spotify (notowania dzienne)2
Spotify (notowania tygodniowe)2
Listy radiowe
StacjaNotowanieNajwyższa pozycja
Radio 357Lista przebojów Radia 3571
Radio EskaGorąca 202
Radio ZetPlus Minus Lista1
RMF FMPoplista1

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 17 maja 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 10 630 450 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 12 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Krzysztof Grajper. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Mikołaj Syguda. Klip został wyprodukowany przez ekipę Opus Film. W teledysku widzimy członków Męskie Granie Orkiestra 2023 w centrum Warszawy: Mrozu unosi samochody, Vito Bambino lata, a Igo skacze między budynkami (robiąc ponadludzkiej długości skoki).

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Męskie Granie Orkiestra pt. “Początek” (Męskie Granie Orkiestra 2018 – Kortez, Podsiadło, Zalewski), który na YouTube ma już 140 mln wyświetleń? Zobaczymy. Kawałek “Początek” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 2, na liście “Lista przebojów” rozgłośni Radio Poznań numer 2, a na listach “Lista przebojów Programu Trzeciego” stacji radiowej Polskie Radio Program III, “Lista przebojów” stacji radiowej Radio Zet, “Poplista” stacji radiowej RMF FM, “Szczecińska lista przebojów” rozgłośni Radio Szczecin oraz “Lista Przebojów” rozgłośni Radio PiK numer 1. Nutka na listach całorocznych (2018) zajęła pozycje: Podsumowanie 2018 (ZPAV) pozycja 1, Polskie Radio Program III (Polskie Radio Program III) pozycja 3, Gorąca Setka (Radio Eska) pozycja 3, Lista przebojów (Radio Poznań) pozycja 3, Szczecińska lista przebojów (Radio Szczecin) pozycja 1, Hop Bęc (RMF Maxxx) pozycja 11. Dnia 9 marca 2019 roku kompozycja ta otrzymała Fryderyka w kategoriach: Piosenka roku i Teledysk roku. Dnia 4 marca 2020 roku materiałowi został nadany certyfikat diamentowej płyty. Ciekawostką jest fakt, że teledysk do tego utworu został stworzony techniką master-shot, czyli w całości bez cięć i montażu.

Męskie Granie 2023 – czternasta edycja polskiego festiwalu muzycznego Męskie Granie, organizowanego przez agencję eventową Live i sponsorowanego przez firmę Żywiec. Zaplanowane na nią jest 14 koncertów w 7 miastach Polski, zapowiedzianych na lato 2023. Czytaj więcej na tej stronie (jest tam m.in. lista koncertów).

Igo, właśc. Igor Marek Walaszek (ur. 16 lipca 1992 w Krakowie) – polski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów i przedsiębiorca. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Helena”, który ma już 6,4 mln wyświetleń. Dnia 18 listopada 2022 ukazał się jego album studyjny zatytułowany ‘Igo’.

Mrozu, właśc. Łukasz Mróz (ur. 22 lipca 1986 we Wrocławiu) – polski piosenkarz, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Szerokie wody”, który ma już 23 mln wyświetleń. Dnia 1 kwietnia 2022 ukazał się jego album studyjny zatytułowany ‘Złote bloki’.

Vito Bambino, właśc. Mateusz Wojciech Dopieralski (ur. 27 kwietnia 1988 w Katowicach) – niemiecki aktor filmowy i telewizyjny pochodzenia polskiego (ma podwójne obywatelstwo), a także polskojęzyczny piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Ale jazz!” (z Sanah), który ma już 98 mln wyświetleń. Dnia 28 kwietnia 2023 ukazał się jego album studyjny zatytułowany ‘Pracownia’.

Tekst nagrania “Supermoce”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: rmf24.pl, tekstowo.pl, radiozw.com.pl, | eska.pl, YouTube, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. Świt (Daria Zawiałow, KRÓL, Igo)
2. Supermoce (Igo, Mrozu, Vito Bambino)
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Męskie Granie – polski festiwal muzyczny, organizowany od 2010 przez agencję eventową Live. Jego pomysłodawcą i sponsorem jest producent piwa Żywiec. Tematyka: muzyka rozrywkowa.

Dnia 22 listopada 2010 roku, nakładem wytwórni Polskie Radio, ukazał się dwupłytowy krążek ‘Męskie Granie’ z kawałkami muzyków uczestniczących w pierwszej trasie koncertowej projektu pn. Męskie Granie 2010. Wydawnictwo zadebiutowało na 23. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty oraz Fryderyka 2011 w kategorii Album Roku: Muzyka Alternatywna.

“Nowatorskie interpretacje, muzyczne konsolidacje, międzypokoleniowe spotkania i artystyczne wyzwania.To wszystko na dwóch płytach w wykonaniu największych autorytetów muzycznych: Smolik, Abradab, Maleńczuk/Waglewski, Voo Voo , Kim Novak , Waglewski Fisz Emade , Jacaszek , dj Eprom , OxyGen , Pogodno, Mitch & Mitch” – czytamy o krążku ‘Męskie Granie’ w serwisie olis.onyx.pl.

źródło: pl.wikipedia.org, olis.onyx.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl