PNAU – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki PNAU to: “The Hard Way”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://pnau.etcetc.to/thehardway

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka australijskiego trio PNAU oraz amerykańskiego piosenkarza Khalida zatytułowana “The Hard Way”. W tym singlu synthpopowe brzmienie PNAU doskonale uzupełnia się z wokalem Khalida.

“We are so very excited to share this with you,” says PNAU’s Nick Littlemore. “Working with Khalid has been an absolute dream, we hope this song shall live in your hearts like it does ours.”

Translator:
„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy się tym z wami podzielić” — mówi Nick Littlemore z PNAU. „Praca z Khalidem była absolutnym marzeniem, mamy nadzieję, że ta piosenka będzie żyła w waszych sercach, tak jak w naszych”.

„The Hard Way” ma bardzo prostą linię melodyczną i pewne schematy aranżacyjne, które przypominają mi czasy dekady 80 – czytamy w serwisie djpromotion.com.pl.

Gatunki nowej piosenki to Nu-Disco[źródło]https://www.discogs.com/release/26454854-Pnau-x-Khalid-The-Hard-Way. Materiał napisali: Khalid, Nick Littlemore, Sam Littlemore oraz Peter Mayes. Kompozycja została wyprodukowana przez PNAU.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 7, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 12.

Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 29 marca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 836 573 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Australijczyków pt. “Cold Heart (PNAU Remix)” (oraz Elton John, Dua Lipa), który na YouTube ma już 436 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Cold Heart (PNAU Remix)” znalazł się w TOP5 na 41 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 23 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Nutka na liście UK Singles (OCC) numer 1, na liście US Billboard Hot 100 zajęła pozycję numer 7, na liście US Adult Contemporary (Billboard) pozycję numer 1, na liście US Adult Top 40 (Billboard) pozycje numer 1, na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) pozycje numer 1, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) pozycje numer 8. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 19.05.2023).

PNAU to australijscy królowie streamingu[źródło]vanessa.fm 9 grudnia 2022. W artykule opublikowanym w serwisie vanessa.fm w dniu 9 grudnia 2022 roku czytamy, że trio może pochwalić się łącznie ponad 36 milionami miesięcznych słuchaczy. Czytamy też, że: “Niedawno PNAU wniósł swój wkład w ścieżkę dźwiękową do filmu “Elvis”, stworzył remiks “Turn Up The Sunshine” Diany Ross/Tame Impali do “Minionków” oraz zremiksował “2 Be Loved” Lizzo”.

Przypomnijmy, że dnia 10 listopada 2017 roku, nakładem wytwórni płytowej etcetc, ukazał się krążek trio zatytułowany ‘Changa’. Album jest utrzymany w gatunkach Electro oraz Electro House i zawiera 12 numerów. Jest to kontynuacja ich materiału z remiksami z 2012 roku, we współpracy z Eltonem Johnem, ‘Good Morning to the Night’. To także ich pierwsze wydawnictwo jako trio, do którego w 2016 roku dołączył brat wokalisty i współzałożyciela Nicka Littlemore’a, Sam Littlemore. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta na liście Australian Albums (ARIA) zajęła pozycję numer 11, na liście Australian Dance Albums (ARIA) numer 1, a na liście New Zealand Heatseeker Albums (RMNZ) numer 5 (dostęp 4.03.2023). Na ARIA Music Awards 2018 Changa była nominowana do nagrody ARIA w kategorii Album roku. W okresie poprzedzającym wydanie albumu trio wyruszyło w australijską trasę koncertową, występując na festiwalu Listen Out w Sydney 30 września oraz na tanecznym wydarzeniu Adelaide Oh Yes[źródło]Wikipedia, discogs.com.

Khalid właśc. Khalid Donnel Robinson (ur. 11 lutego 1998) – amerykański piosenkarz i autor tekstów. W 2019 roku Khalid znalazł się na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi magazynu Time. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “lovely” (Billie Eilish), który ma już 1,8 mld wyświetleń. Przypomnijmy, że 5 kwietnia 2019 roku ukazał się jego album ‘Free Spirit’. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 20 maja 2023 w Tampa, FL, US, Raymond James Stadium, a kolejny 27 maja 2023 w Atlanta, GA, US, Mercedes-Benz Stadium.

Stojący za kawałkiem „The Hard Way” artyści mają łącznie ponad 70 milionów słuchaczy miesięcznie na Spotify oraz wiele przebojów #1.

Tekst nagrania “The Hard Way”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: discogs.com, newsroom.sonymusic.pl, djpromotion.com.pl, themusicuniverse.com, | vanessa.fm, discogs.com, newsroom.sonymusic.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. Baby
2. Better Way
3. Bloodlust
4. Changa
5. Embrace
6. Epic Fail
7. Everybody
8. Follow Me
9. Glimpse
10. Go Bang
11. You Know What I Need (oraz Troye Sivan)
12. The Hard Way (oraz Khalid)
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Pnau to australijskie trio muzyki dance pochodzące z Sydney. Trio (duet przed 2016 rokiem) tworzą muzycy Nick Littlemore (wokal, produkcja), Peter Mayes (gitara, produkcja) i Sam Littlemore (produkcja), który dołączył w 2016 roku. Oprócz tego, że jest członkiem Pnau, Nick Littlemore pojawia się również jako połowa projektu Empire of the Sun, który miał wiele singli na szczytach list przebojów. Gatunki ich muzyki to Electronic i wonky pop.

Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Sambanova’ ukazała się w lipcu 1999 roku, nakładem wytwórni płytowej Peking Duck. Album jest utrzymany w gatunku House. Wersja “Peking Duck” zawiera 13 piosenek. Krążek na liście Australian Albums (ARIA) zajął pozycję numer 39, a na liście New Zealand Albums (RMNZ) numer 48 (dostęp 20.05.2023). Czytaj więcej (en)
źródło: en.wikipedia.org

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl