Roksana Węgiel – Korona

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Roksany Węgiel zatytułowana “Korona”. Kawałek ten to odejście artystki od typowych dla niej brzmień i młodzieńczego klimatu. Niski głos Roxie w zwrotkach dodaje pazura nutce. “Korona” to kompozycja o wewnętrznej przemianie, niesłabnącej motywacji i sile. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 24, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Monika Mimi Wydrzyńska, Piotr Walicki oraz Roksana Węgiel, natomiast kompozytorami są Piotr Walicki i Monika Mimi Wydrzyńska.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 11 czerwca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 764 438 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Reżyser Życia – Daniel Rusin. Za zdjęcia odpowiadał Reżyser Życia, Szymon Źrodłowski. W teledysku wystąpili: Tancerze Egurrola Dance Studio: Weronika Janus, Victoria Gajek, Sebastian Gerasik, Mateusz Grela, Bartosz Zachara, Oliwia Górniak, aktorzy: Robert Wilk, Magda Gawęcka, Paulina Górniak, Oliwia Górniak, Maria Jeleniewska, Julia Antoszkiewicz, a także sama Roksana.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał m.in. od piosenkarek Lanberry i Magdy Beredy:

“🔥ogień! Gratulacje💪🏼👑💖” – Lanberry.
“sztosik! gratulacje Roxie 🤍” – Magda Bereda.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 16-letniej artystki pt. „Anyone I Want To Be”, który na Youtube ma już 37 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Anyone I Want To Be” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 4, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 5. Kawałek reprezentował Polskę w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Mińsku. 25 listopada 2018 wygrał w finale, zdobywając największą liczbę 215 punktów w głosowaniu jurorów i internautów. Nutka została wykorzystana do promocji filmu animowanego Manu. Bądź sobą!. Materiał pokrył się platyną.

Roksana Węgiel w ekspresowym tempie robi zawrotną karierę. Po wygranej w “The Voice Kids” oraz zdobyciu pierwszego miejsca w konkursie Eurowizji Junior jest na fali popularności. W zeszłym roku (2020) była nominowana do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii Album Roku Pop oraz zdobyła dwie nagrody: nagrodę Bestselery Empiku 2019 w kategorii Muzyka Pop/rock oraz nagrodę Nickelodeon Kids’ Choice Awards w kategorii Ulubiona Polska Gwiazda. Natomiast w tym roku (2021) wygrała w programie rozrywkowym Dance Dance Dance. Przypomnijmy, że w 2019 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artystki zatytułowany “Roksana Węgiel”, który jest na razie jedynym jej albumem studyjnym (więcej o płycie przeczytasz na dole artykułu na tej stronie). Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 29-07-2021 w miejscowości Biała Podlaska, a kolejny 30-07-2021 w miejscowości Chełm.

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Tekst nagrania “Korona”
Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: eurowizja.org, rmf.fm, muzyka.t-mobile.pl, | plotek.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl