Toby Romeo – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Toby’ego Romeo to: “WOW”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka austriackiego producenta Toby Romeo, producenta z Niemiec Keanu Silvy, oraz IZKO zatytułowana “WOW” (z gościnnym udziałem islandzkiej piosenkarki Ásdís). To nie pierwsza współpraca Austriaka i Keanu Silvy – w 2022 roku wydali wspólnie singiel “Hopeless Heart”, który odniósł imponujący sukces.

Gatunek nowej piosenki to dance. Materiał napisali: Jaro Omar, ÁSDÍS, James William Somerville, Lawrence Charles Anthony Cole oraz Steve Bronski. Kompozycja została wyprodukowana przez Toby Romeo, IZKO i Keanu Silve.

W tym coverze znajdziecie motyw ze słynnego hitu z lat 80-tych. Artyści wybrali melodię „Tell Me Why” – projektu Supermode. Ten z kolei oparty jest na „Smalltown Boy” Bronski Beat. Na anglojęzycznej Wikipedii czytamy: „Tell Me Why” to piosenka wyprodukowana przez szwedzkich DJ-ów Steve’a Angello i Axwella (obaj późniejsi członkowie tria Swedish House Mafia) pod nazwą „Supermode” (pierwotnie nazywana „Supermongo”). Nutka interpoluje dwie piosenki Bronski Beat z ich albumu ‘The Age of Consent’. Muzyka pochodzi z kawałka „Smalltown Boy”, a słowa pochodzą z numeru „Why?”. Wokale zostały zrekonstruowane i wykonane przez Hala Ritsona. Na tej stronie posłuchacie oryginału.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 20, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3.

Wideo na Youtube ukazało się 30 września 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 185 405 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 22-letniego Austriaka pt. „Where the Lights Are Low” (nagranego wraz z Felixem Jaehnem i Faulhaberem), który na Youtube ma już 3,9 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Where the Lights Are Low” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) oraz na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższa pozycję numer 1, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4. W artykule opublikowanym w serwisie musicboxtv.pl w dniu 27.10.2021 czytamy: Na początku 2021 Romeo wydał wielki hit „Where The Lights Are Low” z Felixem Jahenem i FAULHABER, który ma już ponad 60 mln streamów i doczekał się świetnych remiksów od Mike Williamsa i TCTS.

Toby Romeo zaczynał karierę DJ-a jako 13-latek. Najbliższy jego koncert ma się odbyć na wydarzeniu pn. Electric Love Festival, które ma mieć miejsce w dniach 6-8 lipca 2023 w Salzburg, Austria, a kolejny na wydarzeniu pn. Austria Goes Zrce, które ma mieć miejsce w dniach 15-22 lipca 2023 w Novalja, Croatia.

Keanu Silva to producent i DJ z Niemiec – autor udanej przeróbki hitu „Fine day”. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “King Of My Castle” (Don Diablo Edit), który ma już 21 mln wyświetleń.

Asdis pochodzi z Islandii. Znamy ją głównie z kawałka Gromee “Worth It”.

źródło: music.apple.com, radiokaszebe.pl, djpromotion.com.pl, | bestsellery.zpav.pl, musicboxtv.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Tekst nagrania “WOW”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Lista utworów

2015: “Energy”
2017: “Whatever It Takes”
2018: “How Do You Feel”
2021: “Where the Lights Are Low” (with Felix Jaehn and Faulhaber)
2021: “Oh Lord”
2021: “Reminds Me of You”
2022: “Hopeless Heart” (with Keanu Silva and Sacha)
2022: “Devils Cup” (with Sahara Beck)
2022: “White Horses” (with Karen Harding and Noel Holler)
2022: “Crazy Love” (with Leony)
: WOW (oraz Keanu Silva x IZKO feat. ÁSDÍS)

Biogram

Toby Romeo (ur. Tobias Waß; 8 listopada 2000) to austriacki DJ i producent muzyczny z Salzburga, najbardziej znany z nutki „Where the Lights Are Low” z udziałem Felixa Jaehna. Występował także na międzynarodowych festiwalach muzycznych, takich jak Parookaville i Electric Love. Na angielskiej Wikipedii możemy zobaczyć, że artysta na razie nie wydał żadnego albumu studyjnego.
źródło: en.wikipedia.org

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl