Zakopower – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Zakopower to: “2015 (Kayax XX Rework)”
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

MP3 z YouTube Music

Te nagranie w formacie MP3 dostępne jest na tej stronie.

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy Zakopower zatytułowana “2015 (Kayax XX Rework)”. Wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja “Kayax XX Rework”, w której Artyści tworzą nowe wersje największych hitów z katalogu wytwórni. Singlem “2015 (Kayax XX Rework)” do projektu dołącza kapela Zakopower, która przygotowała cover hitu zespołu Hey pt. “2015”. Wraz z premierą singla ruszył również preorder całego materiału ”Kayax XX Rework”, na którym znajdą się wszystkie wydane w ramach akcji reworki. Premiera dwupłytowego wydawnictwa ma mieć miejsce 9 grudnia.

Hey – polska grupa rockowa, założona w czerwcu 1992 roku w Szczecinie. Inicjatorem jej powstania był gitarzysta Piotr Banach. Od początku istnienia kapeli wokalistką była Katarzyna Nosowska. Ich kawałek “2015” z 2016 roku na liście LP3 zajął pozycję numer 6. Oryginalnej nutki “2015” od Hey możecie posłuchać i obejrzeć na tej stronie.

Gatunek nowej piosenki to Muzyka świata. Autorką tekstu jest Katarzyna Nosowska. Kompozycja została wyprodukowana przez Dominika Trębskiego, Bartosza Nazaruka, Kacpera Stolarczyka, Sebastiana Karpiel Bułecka oraz Piotra Rychleca.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 9 listopada 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 31 397 wyświetleń na YT.

W opisie pod wideo czytamy:

“Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja “Kayax XX Rework”, w której Artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. Do tej pory w akcji wzięli udział: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Arek Kłusowski, Ania Leon, Julia Wieniawa w duecie z Kubą Karasiem, Natalia Przybysz, Reni Jusis, Cooks, Sarsa, Skubas w duecie z Basią Wrońską, thekayetan, Kayah w duecie z Julią Wieniawą, zespół Muchy czy Nosowska.”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu zespołu pt. “Boso”, który na YouTube ma już 8 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Boso” przez kilka miesięcy był na 1 miejscu większości list przebojów. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Kapela Zakopower za tę nutkę otrzymała statuetkę Fryderyka 2012 w kategorii “Piosenka Roku”[źródło]YouTube, Wikipedia, culture.pl.

Zakopower to najpopularniejsza grupa z Podhala[źródło]media.pkl.pl 8 czerwca 2022 Prowadzona przez Sebastiana Karpiela-Bułeckę formacja bije rekordy popularności. Zakopower to folkowa „dusza” obleczona rockowym „ciałem”[źródło]beskidzka24.pl 8.10.2022. Dnia 9 grudnia 2022 roku, nakładem wytwórni płytowej Kayax, ma sie ukazać nowy krążek zespołu Zakopower zatytułowany ‘Widzialne / Niewidzialne’. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artystów zatytułowana “Chwila”, której możecie posłuchać na tej stronie[źródło]http://bestsellery.zpav.pl.

Dnia 28 kwietnia 2017 roku, nakładem wytwórni płytowej Kayax / Warner Music Poland, ukazał się ich krążek zatytułowany ‘Zakopower i Atom String Quartet’. Album jest utrzymany w gatunkach folk oraz muzyka klasyczna. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to ich siódmy album. Krążek uzyskał nominację do nagrody Fryderyka 2018 w kategorii Album Roku Muzyka Korzeni.

“14 marca w Teatrze Roma w Warszawie odbył się wyjątkowy koncert Zakopower z gościnnym udziałem Atom String Quartet i dwóch śpiewaczek z Podhala. Album “Zakopower / Atom String Quartet” zawiera nagrania z tego wydarzenia, a także z koncertu w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Udział ASQ nadał muzyce Zakopowera dystyngowaną estetykę muzyki klasycznej” – czytamy w serwisie audio.com.pl.

Krążek ‘Zakopower i Atom String Quartet’ to następca krążka studyjnego ‘Drugie pół’ (2015).

Najbliższy koncert zespołu ma się odbyć 10-12-2022 w miejscowości Gdańsk, a kolejny 6-01-2023 w miejscowości Kraków.

źródło: terazmuzyka.pl, | culture.pl, media.pkl.pl, beskidzka24.pl, bestsellery.zpav.pl, audio.com.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Tekst nagrania “2015 (Kayax XX Rework)”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Single

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

RokTytułNajwyższe pozycja na listach
POLWiR
[15]
AirPlay
[29]
AirPlay Nowości
[30]
2005„Kiebyś Ty…”1
2006„Poziom adrenaliny”3
„Milczenie owiec”
2007„Galop”
„Na siedem”4
2008„Ubiję usiekę”
2009„Zbuntowany anioł”
„Bóg wie gdzie”6
2010„Udomowieni”8
2011„Boso”11
„Bóg wie gdzie” (re-issue)
2012„Tak że tak”
„Poduszki”
2015„Tak ma być”[31]
„Drugie pół”
2016„Święty stan”
„Kto nas woła”
2017„Było, minęło”[32]
„Tata”[33]
(oraz Atom String Quartet)
2018„Białanie”[34]703
2020„Hej Hanno!”[35]
2022„Widzialne i niewidzialne”[36]
„Chwila”[37]2311
„2015 (Kayax XX Rework)”
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.
„X” oznacza, że lista nie istniała w danym okresie.

Biogram

Zakopower – zespół muzyczny założony przez skrzypka i piosekarza Sebastiana Karpiela-Bułeckę. Nazwa grupy nawiązuje do miasta Zakopane. Za swoją działalność otrzymali szereg nagród m.in.: zwycięzca na Festiwalu TOPtrendy, Fryderyk 2008 w kategorii etno/folk oraz trzy statuetki tej nagrody w 2012 (w kategorii “Piosenka Roku” za utwór “Boso”, “Grupa Roku” oraz “Album Roku Folk/Muzyka Świata” za album “Boso”). Niektóre ich kawałki wykonywane są w gwarze góralskiej. Głównym autorem muzyki, producentem i aranżerem jest Mateusz Pospieszalski. W 2017 roku formacja Zakopower wystąpił na wspólnym koncercie z kwartetem jazzowym Atom String Quartet. Nagranie z koncertu ukazało się w tym samym roku na płycie Zakopower i Atom String Quartet. Sami muzycy postrzegają siebie jako część szeroko rozumianego nurtu “World music”. Gatunki ich muzyki to folk, rock i pop.

Ich debiutancka płyta zatytułowana ‘Music Hal’ ukazała się 16 maja 2005 nakładem wytwórni płytowej Kayax / EMI Music Poland i jest utrzymana w gatunkach Rock, Pop, Folk, World, Country i Folk Rock. Album zawiera 12 piosenek. Nagrania dotarły do 7. miejsca listy OLiS. Produkcja muzyczna i mix – Mateusz Pospieszalski. Realizacja dźwięku – Piotr Rychlec Mastering – Jacek Gawłowski.

“Na płycie “Music Hal” zespół – dzięki współpracy z producentem Mateuszem Pospieszalskim – do ludowych brzmień dołożył nowoczesne i intrygujące aranżacje, nawiązujące do najnowszych trendów muzyki klubowej. Ludowe brzmienie i teksty śpiewane góralską gwarą, połączone pełnym przestrzeni bogactwem aranżacji zachwycają i przyciągają od pierwszych sekund słuchania płyty” – czytamy w serwisie empik.com.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org i inne Wiki oraz empik.com

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl