Kwiat Jabłoni – Kometa

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego zespołu Kwiat Jabłoni zatytułowana “Kometa”. Kawałek to kolejny singiel, który promuje nowy krążek grupy zatytułowany “Mogło być nic”. Płyta ukazała się 5 lutego 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Agora. Album jest utrzymany w gatunkach Folk oraz Pop i zawiera 12 numerów. Za produkcję całego materiału odpowiedzialny jest Wojtek Urbański. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał pokrył się platyną. Jest to ich drugi krążek studyjny.

“Gdybym miał opisać Mogło być nic jednym stwierdzeniem, byłby to ciepły koc w największą zimową zamieć. Brzmienia są świeże i bardzo przyjemne dla ucha. Niebanalne teksty skłaniają do rozważań, a to wszystko w lekki, folkowy sposób.” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl i dano jej ocenę 10/10.

Gatunek nowej piosenki to Alternatywna/niezależna. Autorem tekstu jest Jacek Sienkiewicz, natomiast kompozytorem jest Antoni Wojnar.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 31 marca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 265 348 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 28 na karcie “Na czasie” w kategorii Muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserowała Kasia Sienkiewicz. Za zdjęcia odpowiadał Marek Mogilski. Obraz powstał w magicznej scenerii Teatru Starego w Lublinie. Przewijające się w teledysku żywioły jeszcze mocniej podkreślają wyjątkowy i niezwykle emocjonalny tekst “Komety”.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu duetu pt. “Dziś późno pójdę spać”, który na Youtube ma już 35 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Dziś późno pójdę spać” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 24, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2.

Kwiat Jabłoni niezmiennie jest określany mianem „muzycznego fenomenu” i dowodu na to, że nawet w głównym, komercyjnym nurcie muzycznym jest miejsce na produkcje ambitne i refleksyjne. Jak sami podkreślają, swojej twórczości nie chcą upolityczniać, ale zależy im na przekazywaniu głębszych, uniwersalnych wartości. Formacja jest obecnie w trasie koncertowej. Finał trasy zaplanowany jest na 24 kwietnia. Zespół ma zagrać wtedy w wyprzedanym już klubie Stodoła. Grupa, do tej pory, zagrała ponad 200 koncertów.

W rozmowie z Gazeta.pl Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mówią o pracy nad płytą, o tym, dlaczego tak ważna jest dla nich ekologia, a także m.in. o tym, jaki jest największy problem w relacji ich pokolenia z internetem. Wywiad przeczytacie na tej stronie.

Najbliższy ich koncert ma sie odbyć 3-04-2022 w miejscowości Szczecin, a kolejny 11-04-2022 w miejscowości Białystok.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://agoramuzyka.ffm.to/KwiatJabloniKometa

Tekst nagrania “Kometa”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: open.fm, allaboutmusic.pl, | open.fm, kultura.gazeta.pl, empik.com, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl