Meduza – nowa piosenka

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 

  • Jaki jest tytuł nowego utworu Meduzy
  • Jaki jest gatunek muzyczny nowego kawałka
  • Kto napisał i wyprodukował nową nutkę
  • Różnych innych informacji o nowym utworze
  • Kim jest Artysta/ści wykonujący nutkę będącą tematem tego artykułu

Tytuł nowej piosenki Meduzy to: “Fire (Official UEFA Euro 2024 song)”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów/singli – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://tiny.pl/dftd7

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego trio producentów Meduza, amerykańskiego zespołu OneRepublic oraz niemieckiej piosenkarki Leony zatytułowana “Fire (Official UEFA Euro 2024 song)”. Singiel jest hymnem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024, które mają się rozpocząć 14 czerwca i potrwać do 14 lipca. Turniej ma być rozgrywany w dziesięciu miastach na terenie całych Niemiec – w Berlinie, Kolonii, Dortmundzie, Düsseldorfie, Frankfurcie, Gelsenkirchen, Hamburgu, Lipsku, Monachium i Stuttgarcie. Warto wspomnieć, że jedną z zakwalifikowanych drużyn jest reprezentacja polski. Polska ma zagrać w grupie D, a pierwszy mecz z jej udziałem ma się odbyć 16 czerwca 2024 r na stadionie Volksparkstadion w Hamburgu, a przeciwnikiem ma być Holandia. Wraz z premierą kawałka “Fire”, UEFA rusza z inspirującą kampanią #lightyourfire, zachęcając Fanów z całego Świata do podzielenia się tym, co rozpala w nich ogień i wykorzystując nutkę do napędzania ich kreatywnej ekspresji. Dzięki kampani fani będą mieli szansę na wygranie biletów na zaplanowany na 14 lipca wielki finał turnieju.

Nie możemy się doczekać rozpoczęcia turnieju i rozświetlenia sceny – komentują członkowie MEDUZY.

Gatunek nowej piosenki to Dance[źródło]https://music.apple.com/us/album/fire-official-uefa-euro-2024-song-single/1742100305. Materiał napisali: Luca De Gregorio, Mattia Vitale, Simon de Jano, VitaliZe, Leony, Josh Varnadore, Ryan Tedder, Brent Kutzle oraz Tyler Spry. Kompozycja została wyprodukowana przez Meduzę.

Kawałek jest celebracją jedności, różnorodności i radości związanej z turniejem UEFA EURO 2024.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 10 maja 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 508 408 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Włochów pt. “Lose Control” (nagranego wraz z Becky Hill i Goodboys), który na YouTube ma już 200 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Lose Control” znalazł się w TOP10 na 16 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 11, na liście UK Singles (OCC) numer 11, na liście UK Dance (OCC) numer 2, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 1, na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 4. Materiał zdobył certyfikat 4× platynowej płyty (w Polsce 3× platynowej) (dostęp 05.2024). W artykule opublikowanym w serwisie media.universalmusic.pl w dniu 22 lipca 2022 czytamy, że nutka zdobyła ponad miliard streamów.

Tekst nagrania “Fire (Official UEFA Euro 2024 song)”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Nominowany do nagrody Grammy elektroniczny zespół Meduza, to ceniona formacja[źródło]eska.pl, media.universalmusic.pl 22 lipca 2022. Grupa zyskała rozgłos za sprawą kawałka “Piece of Your Heart” z Goodboys. Nutka zapewniła muzykom nominację do Grammy.[źródło]muzyka.interia.pl 7 listopada 2020.

13 października 2023 r., nakładem wytwórni płytowej UMG Recordings, ukazała się ich płyta EP-ka zatytułowana ‘Meduza’. Album jest utrzymany w gatunku dance[gat. źródło]https://music.apple.com/us/album/meduza/1706519076 i zawiera 12 numerów. Song Credits: Producers: GENESI, James Carter, MEARSY, MEDUZA, Nick Henriques i Paul Harris. Primary Artists: MEDUZA, GENESI, Goodboys, James Carter, Becky Hill. Featuring: Dermot Kennedy, Elley Duhé, Em Beihold, FAST BOY, Hozier, Poppy Baskcomb i Sam Tompkins. Klimatyczna mieszanka składająca się z jednej części deep house, jednej części melodyjnych hymnów klubowych.

“»Room 1« zawieraja największe przeboje trio, łączące w sobie muzykę house i radiowe klimaty. […] »Room 2« jest poświęcona muzyce, która obowiązkowo pojawia się w czasie imprezowych setów MEDUZA – czytamy o wydawnictwie w serwisie shiningbeats.pl.

Ta kolekcja muzyki dla całej naszej trójki jest momentem ogromnej dumy. […] Ten projekt opowiada historię Meduzy i naszej podróży od początków do miejsca, w którym jesteśmy dziś jako artyści – komentuje włoskie Trio.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
[album – źródło]Wikipedia, music.apple.com, genius.com, shiningbeats.pl, media.universalmusic.pl

Najbliższy ich koncert ma się odbyć 25 maja 2024 w Detroit, MI, US, Magic Stick.

OneRepublic – amerykański pop-rockowy zespół muzyczny założony w Colorado Springs w Kolorado w 2002 roku. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer “Counting Stars”, który ma już 4 mld wyświetleń. 27 sierpnia 2021 ukazała się ich płyta studyjna ‘Human’. Najbliższy ich koncert ma się odbyć 9 sierpnia 2024 w Colorado Springs, CO, US, Sunset Amphitheater, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

Leonie Burger (ur. 25 czerwca 1997), zawodowo znana jako Leony, to niemiecka piosenkarka popowa i autorka piosenek. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Paradise” (oraz Vize i Joker Bra), który ma już 24 mln wyświetleń. 24 marca 2023 ukazała się jej płyta EP-ka ‘Somewhere in Between’.

źródło: music.apple.com, genius.com, radiokaszebe.pl, meloradio.pl, | eska.pl, media.universalmusic.pl, muzyka.interia.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. Piece of Your Heart
2. Lose Control
3. Paradise
4. Tell It to My Heart
5. Bad Memories
6. Phone (featuring Em Beihold and Sam Tompkins)
7. Musica
8. I Got Nothing (with Ferreck Dawn and Clementine Douglas)
9. Dola re Dola (with Varun Jain)
10. Fire (Official UEFA Euro 2024 song) (oraz OneRepublic i Leony)

Pozostałe utwory są na tej stronie

Lista singli na Wikipedii

Lista singli (wraz z ich pozycjami na listach przebojów i z rokiem ich wydania) dostępna jest na tej stronie.

W 2023 roku ukazał się ich remiks utworu “Desire”, którego oryginalnym wykonawcą są Calvin Harris i Sam Smith.

Biogram

Meduza (zapis stylizowany: MEDUZA) to włoska grupa zajmująca się produkcją muzyki elektronicznej, składająca się z trzech członków: Luca de Gregorio, Mattia Vitale i Simone Giani. Gatunek ich muzyki to Dance[gat. źródło]https://music.apple.com/us/artist/meduza/1449138676.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że ich debiutancka płyta EP-ka nosi tytuł ‘Introducing Meduza’. Album ukazał się 25 lutego 2021 roku nakładem wytwórni płytowej UMG Recordings i jest utrzymany w gatunku dance[gat. źródło]https://music.apple.com/us/album/introducing-meduza-ep/1553178057. Materiał zawiera 4 piosenki.
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Czytaj więcej (en)

źródło: en.wikipedia.org, music.apple.com, genius.com