Dawid Podsiadło – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Podsiadło to: “Halo”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/DawidPodsiadloHalo

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Podsiadło zatytułowana “Halo”. Singiel znalazł się na najnowszym albumie studyjnym artysty wydanym 21 października 2022 roku zatytułowanym ‘Lata dwudzieste’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland. Płyta jest utrzymana w gatunkach pop i muzyka elektroniczna. Wersja standardowa albumu zawiera 13 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał został wyprodukowany we współpracy z Jakubem Galińskim, producentem muzycznym na co dzień grającym w grupie Dawida Podsiadło. W artykule opublikowanym w serwisie torwar.cos.pl czytamy: Dawid Podsiadło ogłasza nową trasę! Po długo oczekiwanych i wyprzedanych koncertach stadionowych Dawid Podsiadło wraca na trasę halową, na której gościł ostatnio w 2018 roku, podczas pełnej sukcesów “Trasy Małomiasteczkowej”. Trasa “POST PRODUKCJA TOUR” odbędzie się jesienią 2022 roku w ośmiu miastach w największych polskich halach. Na Wikipedii możemy zobaczyć, że pierwszy koncert odbył się 30 października 2022 r. w Szczecinie, a ostatni koncert 8 grudnia 2022 r. w Warszawie.

“Wachlarz emocji, który towarzyszył mi podczas pracy nad albumem był bardzo szeroki, ale w ogólnym odbiorze sama płyta wydaje mi się całkiem taneczna i bardzo przebojowa. Chyba najbardziej z dotychczasowych” – opowiada Dawid o nowym projekcie.

Następca „Małomiasteczkowego” to zbiór kilku lat przeżyć i przemyśleń artysty, który już przyzwyczaił nas do mocnych tekstów – czytamy w serwisie empik.com o płycie ‘Lata dwudzieste’.

“W Latach Dwudziestych artysta zaprezentował mocno przebojową stronę swojej twórczości, nie tracąc przy tym osobistego charakteru” – czytamy w recenzji krążka w serwisie kultura.poinformowani.pl.

[album – źródło]Wikipedia, torwar.cos.pl, empik.com, kultura.poinformowani.pl
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://www.shazam.com/pl/track/635661430/halo. Autorem tekstu jest Dawid Podsiadło. Kompozytor: Dawid Podsiadło / Jakub Galiński.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 42.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 20 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 1 546 823 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 30-letniego artysty pt. „Początek” (Męskie Granie Orkiestra: Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło, Kortez), który na Youtube ma już 138 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że nutka „Początek” to główny singel promujący trasę Męskiego Grania 2018. 9 marca 2019 roku kawałek ten otrzymał Fryderyka w kategoriach: Piosenka roku i Teledysk roku. Utwór na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął pozycję numer 2. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 12.2023).

Dawid Podsiadło od lat jest w czołówce najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej docenianych polskich artystów. Bilety na jego koncerty rozchodzą się z zawrotną prędkością[źródło]noizz.pl 25.06.2022. Popularność zdobył występując w muzycznym show “X-Factor”[źródło]plejada.pl. Na Wikipedii możemy przeczytać, że Muzyk zdobył dwadzieścia cztery nominacje do Fryderyka, w tym piętnaście razy wygrał plebiscyt (dostęp 16.12.2023). W artykule opublikowanym w serwisie natemat.pl w dniu 24 czerwca 2022 roku czytamy: Podsiadło m.in. piętnaście razy wygrał Fryderyka, w 2019 roku odebrał Paszport Polityki oraz dwa razy wygrał w plebiscycie Bestsellery Empiku. Artysta był również czterokrotnie nominowany do nagrody MTV Europe Music Awards. Warto wspomnieć, że w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “mori”, której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 1-06-2024 w miejscowości Gdańsk.

Tekst nagrania “Halo”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: shazam.com, torwar.cos.pl, kultura.poinformowani.pl, empik.com, | noizz.pl, plejada.pl, natemat.pl, olis.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Lista utworów

1. #Hot16challenge2
2. 4:30
3. And I
4. Awejniak (feat. Nosowska)
5. Barricade Me
6. Bela
7. Better Than a Dream
8. Blant
9. Block
10. Błysk.adło
11. Phantom Liberty
12. halo

Pozostałe utwory są na tej stronie
Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Całe lata” u boku Taco Hemingwaya.

Biogram

Dawid Henryk Podsiadło (ur. 23 maja 1993 w Dąbrowie Górniczej) – polski piosenkarz, kompozytor oraz autor tekstów. Wokalista grupy Curly Heads. Gatunki jego muzyki to pop, pop rock, muzyka alternatywna, blues, indie rock i indie pop.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Comfort and Happiness” ukazała się 28 maja 2013 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland i jest utrzymana w gatunkach pop, pop-rock oraz blues. Album zawiera 12 piosenek. Krążek w pierwszym tygodniu po premierze uplasował się na 1. miejscu zestawienia OLiS. Płyta stała się najlepiej sprzedającym się albumem w 2013 roku w Polsce. 10 sierpnia 2016 roku album uzyskał w Polsce status diamentowej płyty. Serwis CGM.pl przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Po przesłuchaniu albumu jestem przekonana, że będę do niego często wracać, gdyż rzadko się zdarza, aby tak młody artysta nagrał tak dojrzałą i przemyślaną płytę. […] Ona jest w całości „podsiadłowa”. Czuć, że są to jego emocje, jego przekaz, że nikt nieodpowiedni nie maczał w tym swoich palców” – napisała Marta Mrowiec w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl.

“Kiedy tak słucham debiutu laureata programu „X Factor”, nie wierzę uszom z dwóch powodów. Po pierwsze, Dawid Podsiadło brzmi tu dojrzalej niż w telewizji, która jednak mocno spłaszcza wizerunek takich wrażliwych i mniej wylewnych osobników. […] A tu mamy zestaw, który nieźle balansuje ambicje i intencje komercyjne” – napisano w recenzji płyty w serwisie polityka.pl i dano jej ocenę 4/6 gwiazdek.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org?, allaboutmusic.pl, polityka.pl, tekstowo.pl