Felix Jaehn – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Felixa Jaehna to: “Call It Love”
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka niemieckiego producenta Felixa Jaehna oraz amerykańskiego piosenkarza Ray’a Daltona zatytułowana “Call It Love”.

W artykule opublikowanym w serwisie wdr.de w dniu 30.09.2022 czytamy:

“Erfolg gefeiert! Seine Stimme verleiht „Call It Love“ einen souligen Touch, während der Sound, in klassischer Felix Jaehn-Manier, extrem tanzbar und clubbig ist.”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

“Jego głos (Ray’a Daltona – przyp. red.) nadaje „Call It Love” uduchowiony charakter, podczas gdy dźwięk, w klasycznym stylu Felixa Jaehna, jest niezwykle taneczny i klubowy.”

Gatunek nowej piosenki to House[źródło]discogs.com. Materiał napisali: Sebastian Arman, Joacim Persson, Dag Lundberg, Ray Dalton, Felix Jaehn, Dennis Bierbrodt, Jürgen Dohr, Guido Kramer, Stefan Dabruck oraz Daniel Deimann. Kompozycja została wyprodukowana przez Felixa Jaehna, JUNKXA, DECCO i Daga Lundberga.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 10, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3[źródło]bestsellery.zpav.pl.

Singiel “Call It Love” to następca singla “Do It Better” (featuring Zoe Wees).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 6 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 171 829 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-letniego Niemca pt. “Cheerleader” (Remix), który na Youtube ma już 1,2 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że nutka “Cheerleader” odniosła sukces komercyjny w 2015 r., kiedy osiągnęła 1. pozycję w 20 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Francji, Meksyku, Irlandii, Szwecji i Niemczech[źródło]Wikipedia. Utwór na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2[źródło]http://bestsellery.zpav.pl/airplays/top/archiwum.php?year=2015&idlisty=1646. Znaczną część wzrostu popularności tego kawałka przypisano jego wykonaniu w serwisach streamingowych. Na Spotify numer przyciągnął ponad 910 milionów odtworzeń (na styczeń 2019 r.). Na angielskiej Wikipedii możemy przeczytać, że poza krajowymi listami przebojów kompozycja osiągnęła najwyższe miejsce w sklepie iTunes Store na ponad 55 rynkach. „Cheerleader” to najpopularniejsza piosenka roku 2015 w Wielkiej Brytanii, która zgromadziła 71,7 miliona strumieni w ciągu roku[źródło]Wikipedia i ?.

Felix Jaehn to światowa gwiazda elektroniki[źródło]netfan.pl 26.06.2021, która podbiła światowy rynek remiksem hitu Cheerleader, a później singlem Ain’t Nobody (Loves Me Better)[źródło]eska.pl. Muzyk grał już na największych festiwalach świata, takich jak Tomorrowland w Belgii i Ultra Music Festival w Miami[źródło]4fun.tv. W artykule opublikowanym w serwisie netfan.pl w dniu 26.06.2021 czytamy, że DJ ma na koncie prestiżową nagrody Bambi Award za międzynarodowy sukces oraz status najmłodszego artysty w historii, którego dwukrotnie nagrodzono Diamond Award.

Natomiast w artykule opublikowanym w serwisie wdr.de w dniu 30.09.2022 czytamy:

“Felix hat bei uns im 1LIVE-Interview übrigens das erste Mal öffentlich über seine Auszeit gesprochen. Beim diesjährigen San Hejmo-Festival hat uns der 28-Jährige seine privaten Pläne anvertraut, die nicht nur aus Gärtnern, sondern auch Reisen bestehen: „Ich will mal backpacken gehen. Das wollt ich schon seit dem Abitur, einfach mal mit ‘nem Rucksack ohne Plan los und reisen und mich treiben lassen.“ Nächsten Juni, also zum Auftakt der Festival-Saison, ist Felix dann natürlich wieder am Start.”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

“Nawiasem mówiąc, Felix po raz pierwszy publicznie opowiedział o swoim czasie wolnym w naszym wywiadzie dla 1LIVE. Na tegorocznym festiwalu San Hejmo 28-latek powierzył nam swoje prywatne plany, które dotyczą nie tylko ogrodnictwa, ale także podróży: „Chcę kiedyś pojechać z plecakiem. Tego chciałem odkąd skończyłem liceum, po prostu wyruszyć z plecakiem bez planu i podróżować i dać się ponieść.” W czerwcu przyszłego roku, na początku sezonu festiwalowego, Felix oczywiście wróci na start.”

Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka Felixa Jaehna zatytułowana “Rain In Ibiza” (nagrana wraz z The Stickmen Project feat. Calum Scott), której możecie posłuchać na tej stronie[źródło]bestsellery.zpav.pl.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artysty zamyka wydany 1 października 2021 roku krążek ‘Breathe’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Virgin. Album jest utrzymany w gatunku Dance-pop. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jego drugi album studyjny.

“Pamiętajmy jednak, że albumy w erze streamingu służą jako pewne podsumowanie działalności artysty. Tak należy tez parzeć na album „Breathe”. A słucha się go z przyjemnością, mimo tego , że producent używa właściwie cały czas podobnych aranżów Tropical. Robi to jednak z klasą, umiejętnie” – czytamy o materiale w serwisie djpromotion.com.pl.

Krążek ‘Breathe’ to następca krążka ‘I’ (2018).

Raymond A. Dalton (ur. 10 maja 1991 w Waszyngtonie) – amerykański piosenkarz i autor tekstów pięciokrotnie nominowany, w tym dwukrotnie wyróżniony nagrodą Grammy za współpracę w tworzeniu singla „Can’t Hold Us”. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “In My Bones”, który ma już 22 mln wyświetleń.

źródło: bestsellery.zpav.pl, wdr.de, discogs.com, | bestsellery.zpav.pl, netfan.pl, eska.pl, 4fun.tv, Wikipedia, i inne?

Single

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

TytułRokPozycje na listach
GER
[1]
AUS
[6]
AUT
[2]
“Ain’t Nobody (Loves Me Better)”
(featuring Jasmine Thompson)
2015161
“Eagle Eyes”[23]
(featuring Lost Frequencies and Linying)
“Book of Love”
(featuring Polina Goudieva)
715
“Can’t Go Home”
(with Steve Aoki featuring Adam Lambert)
2016
“Jeder für jeden”
(with Herbert Grönemeyer)
27
“Cut the Cord”
(vs. Hitimpulse)
“Bonfire”
(featuring Alma)
39
“Your Soul (Holding On)”
(vs. Rhodes)
9670
“Hot2Touch”
(with Hight and Alex Aiono)
20171214
“Feel Good”[24]
(with Mike Williams)
7266
“Like a Riddle”[25]
(featuring Hearts & Colors and Adam Trigger)
8568
“Cool”[26]
(featuring Marc E. Bassy and Gucci Mane)
20183927
“Jennie”
(featuring R. City and Bori)
4035
“Masterpiece”
(with Omi)[27]
“So Close”[28]
(with NOTD featuring Captain Cuts and Georgia Ku)
454543
“All the Lies”[30]
(with Alok featuring The Vamps)
2019
“Liita”[31]
(with Breaking Beattz)
“Love on Myself”[32]
(featuring Calum Scott)
58
“Never Alone”[33]
(with Mesto featuring Vcation)
“Close Your Eyes”
(oraz Vize featuring Miss Li)
2124
“Thank You (Not So Bad)”
(with Vize)
20207162
“Sicko”[37]
(featuring Gashi and Faangs)
42
“No Therapy”
(featuring Nea i Bryn Christopher)
3164
“I Just Wanna”
(with Cheat Codes featuring Bow Anderson)
“Where the Lights Are Low”
(with Toby Romeo and Faulhaber)
20213355
“One More Time”
(oraz Robin Schulz featuring Alida)
3749
“Without You”
(with Mike Williams featuring Jordan Shaw)
“Heard About Me”
(oraz Dimitri Vegas & Like Mike i Nea)
“I Got a Feeling”
(with Robin Schulz featuring Georgia Ku)
“Rain in Ibiza”
(oraz The Stickmen Project featuring Calum Scott)
202228
“Do It Better”
(featuring Zoe Wees)
69
“Call It Love”
(oraz Ray Dalton)
3127
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Jego najnowszy remiks to utwór “By Your Side”, którego oryginalnym wykonawcą jest Calvin Harris
(featuring Tom Grennan).

Felix Jaehn (ur. 28 sierpnia 1994 w Hamburgu w Niemczech) to niemiecki producent muzyczny i DJ specjalizujący się w deep house. Brał lekcje gry na skrzypcach w wieku 5 lat i rozpoczął swoją karierę DJ-a w wieku 16 lat. Jaehn mieszkał w Londynie przez rok, gdzie uczęszczał do szkoły muzycznej w wieku 17 lat. Powrócił do Hamburga, popularność zdobył w 2014 roku dzięki remiksowi piosenki Cheerleader jamajskiego artysty OMI. Singiel stał się międzynarodowym hitem. Przebój znalazł się w USA na 11 miejscu w Billboard Hot 100. W lutym 2018 roku w wywiadzie dla Die Zeit Felix wyjawił, że jest biseksualistą. W wywiadzie powiedział do Die Zeit: “czasami bardziej interesowały mnie dziewczyny, czasami bardziej zainteresowany byłem chłopcami”. Gatunki jego muzyki to Deep house, tropical house i EDM.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “|” ukazała się 16 lutego 2018 roku nakładem wytwórni płytowej L’Agentur i jest utrzymana w gatunkach Dance, tropical house oraz EDM. Album zawiera 25 piosenek. Krążek zawiera gościnnie wokale autorstwa Marca E. Bassy, Gucci’ego Mane, Jasmine Thompson, Polina, Alma i Herberta Grönemeyera. Na niemieckiej liście albumów Offizielle Top 100 wydawnictwo zajęło najwyższą pozycję numer 5. Materiał pokrył się złotem.

“Czego można się spodziewać po tym krążku? Przede wszystkim, jak na reprezentanta elektronicznego brzmienia przystało, utworów dynamicznych. Felix Jaehn postawił na różnorodny, a jednocześnie spójny zbiór utworów. […] Płyta „I” cechuje się ciekawymi aranżami. Muzyk nie skupia się na sprawdzonych pomysłach, tylko poszukuje nowych, bardziej ambitnych rozwiązań” – napisano w recenzji materiału w serwisie dlalejdis.pl.

Czytaj więcej
źródło: en.wikipedia.org oraz dlalejdis.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl