Alan Walker – nowa piosenka

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 

  • Jaki jest tytuł nowego utworu Alana Walkera
  • Jaki jest gatunek muzyczny nowego kawałka
  • Kto napisał i wyprodukował nową nutkę
  • Różnych innych informacji o nowym utworze
  • Kim jest Artysta wykonujący nutkę będącą tematem tego artykułu

Tytuł nowej piosenki Alana Walkera to: “Team Side”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://tiny.pl/drn1x

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka norweskiego producenta Alana Walkera oraz norweskiej piosenkarki Sofiloud (znanej również jako Lise Reppe) zatytułowana “Team Side” (z gościnnym udziałem RCB). Ten typowo euforyczny kawałek Norwega rozpoczyna się śpiewem „RCB”, a następnie wokalistka Sofiloud zaczyna śpiewać. Słychać też śpiew w języku Kannada i Hindi. W artykule opublikowanym w serwisie rollingstoneindia.com w dniu 20 marca 2024 czytamy: Wraz z rozpoczęciem w tym tygodniu turnieju krykieta Indian Premiere League (IPL), norweski DJ-producent Alan Walker przyłączył się do akcji, wydając dla Royal Challengers Bangalore nową nutkę zatytułowaną »Team Side ft RCB«, która została wydana w ramach jego występu na M. Chinnaswamy Stadium na początku tego tygodnia.

“Made the new official team track for @royalchallengersbangalore so now I’m officially a part of the team. But I’m not done yet, cause I need to come back to score a 100” – powiedział Alan w poście na Instagramie.

Gatunek nowej piosenki to dance[źródło]https://music.apple.com/us/album/team-side-single/1735885216. Materiał napisali:
Alan Walker, Gunnar Greve Pettersen, Jesper Borgen, Sander Meland, Joey Parki, Henrik Sæter, Big Fred i Sofiloud. Kompozycja została wyprodukowana przez Alana Walkera, kaspera, Henrika Sætera, Joey’a Parki i Sandera Melanda.

Wideo do nowego utworu na YT ukazał się 29 marca 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 2 273 157 wyświetleń na Youtube.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-letniego[źródło]wiek według Google Norwega pt. „Faded”, który na Youtube ma już 3,6 mld wyświetleń? Zobaczymy. Singiel „Faded” stał się międzynarodowym hitem. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że utwór znalazł się w TOP5 na 39 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 25 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) oraz na liście AirPlay – TV (polska lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 7, na liście UK Dance (OCC) numer 2, na liście US Billboard Hot 100 numer 80, na liście US Dance Club Songs (Billboard) na liście 4, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 7. Materiał zdobył w Polsce certyfikat dwukrotnie diamentowej płyty (dostęp 10.2023). Kawałek w lutym 2016 r. osiągnął również numer jeden na liście 100 najpopularniejszych piosenek Shazam na całym świecie..

Tekst nagrania “Team Side”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Alan Walker należy do topowych Gwiazd sceny EDM[źródło]nowiny.gliwice.pl 2023-10-16. Sławę i uwagę Fanów zaskarbił sobie przebojem “Faded”, który wspiął się na pierwsze miejsca list przebojów na całym Świecie[źródło]goout.net. W prestiżowym zestawieniu DJ Mag „Top 100” 2023 zajął 11 miejsce[źródło]djmag.com/top100djs. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “Fire!” (feat. YUQI ((G)I-DLE), JVKE), której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Na Wikipedii możemy zobaczyć, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych Muzyka zamyka wydany 10 listopada 2023 roku krążek ‘Walkerworld’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej MER. Album jest utrzymany w gatunku dance i zawiera 10 numerów. SONG CREDITS: Producers: Alan Walker, Dash Berlin, Eelke Kalberg, James Njie, kasper, Sebastian Molijn, State, Steve Aoki i Vikkstar. Primary Artists: Alan Walker, Ali Gatie, Daya, Sasha Alex Sloan, Sophie Stray, Zak Abel, Dash Berlin, Vikkstar, Steve Aoki, Lonely Club. Featuring: JVKE i YUQI (宋雨琦). Jest to jego czwarty album studyjny. Materiał na liście albumów Finnish Albums (Suomen virallinen lista) zajął pozycję numer 33, a na na liście Norwegian Albums (VG-lista) numer 18.

[album – źródło]music.apple.com, Wikipedia, genius.com
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 20 kwietnia 2024 w Miami Beach, FL, US, LIV, a kolejny 27 kwietnia 2024 w Las Vegas, NV, US, Liv Las Vegas.

źródło: music.apple.com, genius.com, rollingstoneindia.com, instagram.com, | nowiny.gliwice.pl, goout.net, djmag.com/top100djs, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?
Tagi: Lise Sofie Reppe

Lista utworów

1. Alan Walker – Believers (The Aviation Game Soundtrack)
2. All Falls Down
3. Alone
4. Avem (The Aviation Theme)
5. Aviation Movie (Level 1)
6. Believers feat. Conor Maynard
7. Diamond Heart
8. Darkside
9. Who I Am (with Putri Ariani and Peder Elias)
10. Team Side (oraz Sofiloud, featuring RCB)

Pozostałe utwory są na tej stronie

Lista singli na Wikipedii

Lista singli dostępna jest na tej stronie.

W 2018 wystąpił również gościnnie (wraz z Julie Bergan i Seungri) w utworze “Ignite” u boku K-391.

Biogram

Alan Olav Walker (ur. 24 sierpnia 1997 w Northampton) – norweski producent muzyczny i DJ. Początkowo występował pod pseudonimem DJ Walkzz, pod którym wydawał single w latach 2012–2013. Gatunki jego muzyki to pop, EDM, electro house, progressive house, big room house, deep house.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Different World’ ukazała się 14 grudnia 2018 roku nakładem wytwórń płytowych Sony oraz MER i utrzymana jest w gatunku dance. Album zawiera 15 piosenek. SONG CREDITS: Producers: Alan Walker, Big Fred, CORSAK, Gunnar Greve Pettersen, James Njie, Jesper Borgen, K-391, Lars Kristian Rosness, Marcus Arnbekk, Mere Music, Mood Melodies, Noonie Bao, The Six (UK), State, Steve Aoki, Victor Verpillat i Yann Bargain. Primary Artists: Alan Walker, Julie Bergan, Sorana, Trevor Guthrie, Digital Farm Animals, Noah Cyrus & Juliander, K-391, Emelie Hollow, Steve Aoki, ISÁK & Omar Noir. Featuring: Au/Ra, CORSAK, K-391, Sofia Carson, Sophia Somajo i Tomine Harket. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 7 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 2 listach. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 31, na liście US Top Dance/Electronic Albums (Billboard) numer 2, a na liście US Heatseekers Albums (Billboard) numer 8. Materiał w Polsce zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty (dostęp 10.2023).

“Płytę polecam każdemu, kto szuka czegoś przyjemnego dla ucha. Tu jest klimat” – napisano w recenzji krążka w serwisie djpromotion.com.pl.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej (en)

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, djpromotion.com.pl, music.apple.com, genius.com, tekstowo.pl