Troye Sivan – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Troye’a Sivana to: “You Know What I Need”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

MP3 z YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://pnauxtroyesivan.lnk.to/YKWIN

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka australijskiego piosenkarza Troye’a Sivana oraz australijskiego trio PNAU zatytułowana “You Know What I Need”. W singlu tym mamy porywający wokal Troye’a.

“Nowoczesne rytmy disco i elegancki synth-pop bez wątpienia podbiją fale radiowe na całym świecie” – czytamy o nutce “You Know What I Need” w serwisie vanessa.fm.

Nick Littlemore z PNAU powiedział o pracy z Troye’m:
“Working with Troye again has been amazing! When we wrote this song, we had no idea that we will get so lucky to have Troye Sivan singing and bringing his unbridled creativity to the world of PNAU.”

Troye dodał:
“I’m so happy this song is coming out just before the Australian summer – it sounds like a beach festival to me, and I am stoked to have it out!”

Gatunki nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/us/album/you-know-what-i-need-single/1654782068. Materiał napisali: Kevin Garrett, Leland, Nick Littlemore, Peter Mayes, Sam Littlemore, Styalz Fuego, Troye Sivan oraz Reuben James. Kompozycja została wyprodukowana przez PNAU i Reubena Jamesa.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 18, na liście Australian Independent Singles (AIR) numer 2, na liście Czech Republic (Rádio – Top 100) numer 53, na liście New Zealand Hot Singles (RMNZ) numer 22, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 26.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 2 grudnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 352 566 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Troye’a Sivana pt. “There for You” (oraz Martin Garrix), który na YouTube ma już 353 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 12 listach przebojów. Kawałek na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 40, na liście US Billboard Hot 100 numer 94, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 12. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie platynowej płyty (dostęp 9.03.2023).

Troye Sivan to gwiazda przemysłu muzycznego[źródło]antyradio.pl 18.07.2022. Zadebiutował na wielkiej scenie w wieku 10 lat. Największy rozgłos przyniosła mu płyta ‘TRXYE’[źródło]allaboutmusic.pl. Artysta zasłynął takimi kawałkami jak “Heaven” oraz “Bloom”[źródło]viva.pl I. Muzyk dynamicznie rozwija swoją karierę, pokazując, że nie trzeba się trzymać tylko jednego gatunku muzycznego[źródło]viva.pl II 8 kwietnia 2022.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych 27-letniego wykonawcy zamyka wydany 31 sierpnia 2018 roku krążek ‘Bloom’, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych EMI i Capitol. Album jest utrzymany w gatunkach Pop, dance-pop i synth-pop. Płyta zawiera 10 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Materiał spotkał się z powszechnym uznaniem krytyków. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 85/100, na podstawie 15 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 18 listach. Wydawnictwo na polskiej liście albumów (ZPAV) zajęło pozycję numer 14, na liście UK Albums (OCC) numer 10, a na liście US Billboard 200 numer 4. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty (dostęp 10.03.2023). Nad krążkiem pracowali tacy producenci, jak: Oscar Holter, Alex Hope, Bram Inscore, Jam City, Oscar Görres, Ariel Rechtshaid, Buddy Ross, Bobby Krlic oraz Nick Monson. Płyta jest kontynuacją jego debiutanckiego albumu studyjnego z 2015 roku, ‘Blue Neighbourhood’, i zawiera gościnne występy Gordiego i Ariany Grande. Na ARIA Music Awards 2018 krążek był nominowany do trzech nagród: Album of the Year, Best Male Artist i Best Pop Release.

“Troye wydał dopiero drugi studyjny album, ale zdaje się, że już na długo zapisał swoje nazwisko w przemyśle muzycznym jako artysta, który nie zawodzi i nagrywa dobry materiał” – czytamy w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl. Dano mu ocenę 4,5 z 5 możliwych gwiazdek.

[źródło]Google, Wikipedia, metacritic.com, allaboutmusic.pl

Pnau to australijskie trio muzyki dance pochodzące z Sydney. PNAU to australijscy królowie streamingu[źródło]vanessa.fm 9 grudnia 2022. W artykule opublikowanym w serwisie vanessa.fm w dniu 9 grudnia 2022 roku czytamy, że trio może pochwalić się łącznie ponad 36 milionami miesięcznych słuchaczy. Czytamy też, że: “Niedawno PNAU wniósł swój wkład w ścieżkę dźwiękową do filmu “Elvis”, stworzył remiks “Turn Up The Sunshine” Diany Ross/Tame Impali do “Minionków” oraz zremiksował “2 Be Loved” Lizzo”. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer “Changes” (oraz Faul & Wad Ad), który ma już 87 mln wyświetleń. Dnia 10 listopada 2017 roku, nakładem wytwórni płytowej etcetc, ukazał się krążek trio zatytułowany ‘Changa’.

źródło: music.apple.com, genius.com, vanessa.fm, | antyradio.pl, allaboutmusic.pl, viva.pl, metacritic.com, vanessa.fm, Google, YouTube, Wikipedia, i inne?

Tekst nagrania “You Know What I Need”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

 
TytułRokPozycje na listach
AUS
[3]
CAN
[25]
DEN
[5]
“Happy Little Pill”2014105011
“Wild”20151672
“Youth”1747
“Talk Me Down”201636
“Wild”
(featuring Alessia Cara)
26
“Heaven”
(featuring Betty Who)
“There for You”
(with Martin Garrix)
2017234826
“My My My!”20181457
“The Good Side”
“Strawberries & Cigarettes”[39]
“Bloom”34
“Dance to This”
(featuring Ariana Grande)
3985
“Animal”
“1999”
(with Charli XCX)
18
“Revelation”
(with Jónsi)[49]
“Somebody to Love”[50]
“I’m So Tired…”
(with Lauv)
2019115740
“Take Yourself Home”202091
“Easy”
“Rager Teenager!”
“Easy”
(with Kacey Musgraves featuring Mark Ronson)
“You”
(with Regard and Tate McRae)[57]
20215138
“Could Cry Just Thinkin About You”[59]
“Angel Baby”[61]
“Trouble”
(with Jay Som)[63]
2022
“Wait”
(with Gordi)[65]
“You Know What I Need”
(oraz Pnau)
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Biogram

Troye Sivan Mellet (urodzony 5 czerwca 1995) to australijski piosenkarz, autor piosenek, aktor i YouTuber. Po zdobyciu popularności jako piosenkarz na YouTube i w australijskich konkursach talentów, Sivan podpisał kontrakt z EMI Australia w 2013 roku i wydał swoją trzecią EP-kę, ‘TRXYE’ (2014), która zajęła piąte miejsce na amerykańskiej liście Billboard 200. Jej główny singiel „Happy Little Pill”, osiągnął dziesiąte miejsce na australijskich listach przebojów. Gatunki jego muzyki to Pop, synth-pop, electropop i dance-pop.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Blue Neighbourhood’ ukazała się 4 grudnia 2015 roku nakładem wytwórń płytowych EMI oraz Capitol i jest utrzymana w gatunkach Electropop, gloom-pop oraz synth-pop. Standardowa edycja albumu zawiera 10 piosenek. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 9 listach. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 49, na liście UK Albums (OCC) numer 43, a na liście US Billboard 200 numer 7. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Album spotkał się z uznaniem krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 80/100, na podstawie 4 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3,5 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 9.03.2023).

“Na „Blue Nigbourhood” Troye zaprasza na pełną niespodzianek muzyczną podróż, z przełomową produkcją, nowoczesnymi beatami i prawdziwą współczesną poezją. Na swojej debiutanckiej płycie wokalista kreuje swój własny, niezwykle emocjonalny mini – świat, pełen radości, delikatności i szczerości – czytamy w serwisie empik.com.

“Myślę, że dzięki tej płycie Sivan awansował z kategorii niezłych tekściarzy do prawdziwych poetów” – czytamy w recenzji materiału w serwisie jazzsoul.pl.

Czytaj więcej
źródło: en.wikipedia.org, metacritic.com, empik.com, jazzsoul.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl