Tiësto – Lay Low

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka holenderskiego producenta Tiësto zatytułowana “Lay Low”.

“Lay Low to slap-house’owy twór, który o dziwo zdaje swój egzamin. Tak jak w przypadku 10:35 można powiedzieć, że ten gatunek w wykonaniu Tiesto brzmi naprawdę dobrze” – czytamy w serwisie ftb.pl.

“Wykorzystanie chóru w tym nowym utworze to ciekawy pomysł i może się spodobać słuchaczom radia , jak też w klubach” – czytamy o “Lay Low” w serwisie djpromotion.com.pl.

Gatunki nowej piosenki to Dance-pop, Bassline i Electro House[źródło]https://www.discogs.com/master/2933047-Ti%C3%ABsto-Lay-Low. Materiał napisali: Dag Holtan-Hartwig, Erik Smaaland, Halvor Folstad, Mikkel Christensen, Niklas Strandbråten oraz Tiësto. Kompozycja została wyprodukowana przez Tiësto.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych. Olia w 2023 roku zastąpiła listę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 16.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 16 lutego 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 808 641 wyświetleń na Youtube i jest na pozycji numer 30 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserował Daniel Priess.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 54-letniego DJ-a pt. “Don’t Be Shy” (nagranego wraz z Karol G), który na YT ma już 338 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Don’t Be Shy” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 4, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Nutka w zestawieniu rocznym (2021) “Airplay Top 100 utworów” zajęła 56 miejsce. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 23 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście (dostęp 26.11.2022). Kawałek na liście UK Dance (OCC) zajął pozycję numer 39, na liście US Bubbling Under Hot 100 Singles (Billboard) numer 24, na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 4, a na liście US Latin Airplay (Billboard) numer 43. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie platynowej płyty (dostęp 23.02.2023).

Tiësto to jeden z najpopularniejszych DJ-ów i producentów na świecie. Laureat Grammy, zdobywca platynowych płyt i międzynarodowa ikona. Został nazwany ojcem chrzestnym EDM przez Billboard[źródło]eska.pl 2021-09-06. Od roku 2000 cały czas plasuje się wysoko w zestawieniu DJ Mag Top 100. W roku 2022 znalazł się na miejscu numer 15 tego zestawienia[źródło]djmag.com. W artykule opublikowanym w serwisie djpromotion.com.pl w dniu 2022-11-08 czytamy, że Holender zapowiedział premierę krążka “Drive”, który ma się ukazać 24 lutego 2023 roku. Album przybliżający unikatowy styl Tiësto, zawiera wcześniej opublikowane single: „Don’t Be Shy”, „The Motto”, „The Business” i „Hot in It”, które zgromadziły ponad 3,5 miliarda streamów. Warto wspomnieć, że w polskich radiach oraz w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “10:35” (ft. Tate McRae). Tego kawałka możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 15 maja 2020 roku krążek “The London Sessions”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Musical Freedom, PM:AM Recordings i Universal Music. Album jest utrzymany w gatunkach House, Bassline i Dance-pop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jego szósty album studyjny. Krążek zawiera trzy kolaboracje, z kanadyjskimi producentami Dzeko i Shaunem Frankiem oraz brytyjskim producentem Jonasem Blue, a także niewymienione kolaboracje z Luisem Torresem, Gorgon City i Burnsem. Na wydawnictwie pojawiły się ekscytujące duety z takimi gwiazdami jak Becky Hill, KAMILLE, Mabel, Violet Skies, Rita Ora i wielu innych. Na materiale nie zabrakło również On my California z gościnnym udziałem Snoop Dogga oraz wielkiego przeboju Jackie Chan, gdzie słyszymy między innymi Post Malone’a. „The London sessions” to podsumowanie z niecałych ostatnich dwóch lat działalności Holendra. Płyta na liście UK Albums (OCC) zajęła najwyższą pozycję numer 64, na liście UK Dance Albums (OCC) numer 12, a na liście US Top Dance/Electronic Albums (Billboard) numer 10.

– Bardzo zainspirowałem się londyńską sceną. Londyn zawsze był świetnym miejscem do odkrywania nowych brzmień i artystów, którymi można się zainspirować. Praca z niektórymi z nich w tym cudownym mieście była dla mnie wspaniałym przeżyciem. Jestem niezwykle podekscytowany, że mogę podzielić się z całym światem efektem tych tygodni w Londynie – powiedział Tiësto.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 24 lutego 2023 w Las Vegas, NV, US, Zouk Nightclub, a kolejny na wydarzeniu pn. EDC Mexico, które ma mieć miejsce w dniach 24-26 lutego 2023 w Mexico City, Mexico.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach

https://musicalfreedom.release.link/lay-low

źródło: djpromotion.com.pl, discogs.com, genius.com, ftb.pl, olis.pl, | bestsellery.zpav.pl, eska.pl, djmag.com, djpromotion.com.pl, radiokaszebe.pl, Google, Wikipedia, YouTube, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl