OKI – No weź

O utworze

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskich raperów Oki’ego, Taco Hemingwaya, Young Leosi i Young Igiego zatytułowana “No weź”. To właśnie nad tym singlem pracowali muzycy w ostatnim odcinku serii dokumentalnej, zarejestrowanej w trójmiejskim Plenum. Wraz z nową nutką poznaliśmy pełną tracklistę nadchodzącego krążka.

“Tym razem już mniej przekrojowo niż przy zeszłotygodniowym “CYPHERZE2022”, ale wciąż ze świeżą energią i pomysłem” – czytamy o “No weź” w serwisie glamrap.pl.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/Rap[źródło]https://music.apple.com/pl/album/no-we%C5%BA-feat-young-leosia-taco-hemingway-single/1671337344?l=pl. Autorami tekstu są Oki, Young Igi, Taco Hemingway oraz Young Leosia. Kompozycja została wyprodukowana przez PSR-a.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 16 lutego 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 067 619 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 9 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube).

OKI jest jednym z najpopularniejszych raperów w Polsce[źródło]glamour.pl 1.02.2023. Ogromną popularność przyniósł mu udział w projekcie OIO[źródło]popkiller.pl. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Jeżyk!”, który ma już 26 mln wyświetleń. Warto wspomnieć, że w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularne są nutki artysty zatytułowane “Doja Cat”, “Sonic Skit”. Pierwszej możecie posłuchać na na tej stronie, a drugiej na tej stronie.[źródło]olis.pl

Dnia 10 czerwca 2022 roku, nakładem wytwórni płytowej 2020, ukazał się jego piąty studyjny album zatytułowany ‘Produkt47’. Płyta jest utrzymana w gatunkach hip-hop oraz rap i zawiera 17 numerów. Na materiale udzielili się znani raperzy tacy jak: Taco Hemingway, Sobel, Young Igi czy Paluch. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie platynowej płyty.

OKI wraca z pełnym energii i dojrzałości muzycznej albumem. „Produkt47” to wypadkowa ponadprzeciętnego flow i wyobraźni artystycznej, poparta niesamowitą warstwą instrumentalną czołówki polskich producentów – czytamy w serwisie empik.com.

“Najnowszy krążek Jeżora to de facto zbiór singli, tylko że w pozytywnym znaczeniu. Niemal każdy utwór bez większych problemów podbiłby playlisty jako utwór promocyjny” – czytamy w recenzji płyty w serwisie rytmy.pl.

[źródło]Wikipedia, olis.onyx.pl, empik.com, rytmy.pl

Taco Hemingway (dawniej FV), właśc. Filip Tadeusz Szcześniak (ur. 29 lipca 1990 w Kairze) – polski raper oraz autor tekstów. Członek duetu Taconafide i właściciel wytwórni 2020. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Deszcz na betonie”, który ma już 54 mln wyświetleń. 4 września 2020 roku ukazał się jego album studyjny zatytułowany ‘Europa’.

Young Leosia, dawniej Sara, właśc. Sara Leokadia Sudoł (ur. 13 sierpnia 1998 w Szczecinie) – polska piosenkarka, raperka, autorka tekstów, realizatorka dźwięku i DJ-ka. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Jungle Girl” (feat. Żabson), który ma już 41 mln wyświetleń. 23 września 2021 ukazała się jej płyta EP-ka zatytułowana ‘Hulanki’. Najbliższy jej koncert ma się odbyć 25-02-2023 w miejscowości Radom, a kolejny 3-03-2023 w miejscowości Bielsko-Biała.

Young Igi, właśc. Igor Ośmiałowski (ur. 17 listopada 1999) – polski wykonawca trapu i autor tekstów. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak Szpaku, Peja, Pikers, Quebonafide, Schafter, Margaret, Kizo i Malik Montana. Dużą popularnością na YouTube zjego produkcji cieszy się numer “Bestia”, który ma już 75 mln wyświetleń. 18 listopada 2022 roku ukazał się jego album studyjny ‘Notatki z marginesu’. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 4-03-2023 w miejscowości Kraków, a kolejny 5-03-2023 w miejscowości Katowice.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach

https://2020.lnk.to/Nowez

Tekst nagrania “No weź”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: glamrap.pl, | glamour.pl, popkiller.pl, olis.pl, olis.onyx.pl, empik.com, rytmy.pl, YouTube, Wikipedia, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl