Rema – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Remy to: “Reason You”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach

https://rema.lnk.to/Holiday_ReasonYouSR

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka nigeryjskiego piosenkarza Remy zatytułowana “Reason You”. Muzyk wypuszcza dwustronny singiel przed setem gwiazd NBA. „Holiday” i „Reason You” to jego pierwsze solowe produkcje od zeszłorocznego debiutanckiej płyty zatytułowanej ‘Rave & Roses’.

W serwisie complex.com czytamy:
On “Holiday”—which comes with a fun-filled set of visuals—Rema reflects on his journey thus far, and the exponential growth he’s experienced since stepping into the music game in 2019, seeing his music travel far beyond his home in Benin City, Nigeria.
“Reason You”, meanwhile, sees him return to his romantic side, which he tapped into heavily on last year’s Rave & Roses album, as he expresses his affection for someone special to him.

Translator przetłumaczył nam to następująco:
W utworze „Holiday” — który zawiera pełen zabawy zestaw efektów wizualnych — Rema zastanawia się nad swoją dotychczasową podróżą i wykładniczym rozwojem, jakiego doświadczył od czasu wejścia do gry muzycznej w 2019 roku, gdy zobaczył, jak jego muzyka podróżuje daleko poza jego dom w Beninie , Nigerii.
Tymczasem w „Reason You” powraca do swojej romantycznej strony, którą mocno wykorzystał na zeszłorocznym albumie Rave & Roses, gdy wyraża swoje uczucia do kogoś wyjątkowego dla niego.

Gatunek nowej piosenki to Afrobeats[źródło]https://music.apple.com/pl/album/holiday/1669761326?i=1669761328. Materiał napisał Rema. Kompozycja została wyprodukowana przez Alexa Lustiga, 80root oraz LNKmusic.

Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 20 lutego 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 238 452 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 22-letniego Nigeryjczyka pt. “Calm Down”, który na YouTube ma już 388 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Calm Down” znalazł się w TOP10 na 20 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 8 listach. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 6, na liście UK Singles (OCC) numer 5, na liście UK Hip Hop/R&B (OCC) numer 2, na liście US Afrobeats Songs (Billboard) numer 7 a na liście US World Digital Song Sales (Billboard) numer 5. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty. Rema wraz z amerykańską piosenkarką Seleną Gomez wydał też remix nutki. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że remiks znalazł się w TOP20 na 37 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 9 listach. Remix na liście United Kingdom (Billboard) zajął pozycję numer 6, na liście US Billboard Hot 100 numer 25, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 36, na liście US Afrobeats Songs (Billboard) numer 1, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 12, na liście US Rhythmic (Billboard) numer 12, a na liście US World Digital Song Sales (Billboard) numer 1 (dostęp 26.02.2023).

Rema to jedno z największych i najbardziej znanych nazwisk nowej fali gwiazd Afrobeats[źródło]radiokaszebe.pl 8 stycznia 2023. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “Calm Down”, której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć na wydarzeniu pn. Afro Nation Miami, które ma mieć miejsce w dniach 27-28 maja 2023 w Miami, FL, US, a kolejny na wydarzeniu pn. Primavera Sound Festival, które ma mieć miejsce w dniach 1-3 czerwca 2023 w Barcelona, Spain.

źródło: music.apple.com, genius.com, rollingstone.com, complex.com, | Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Tekst nagrania “Reason You”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Lista utworów

1. Addicted
2. Alien
3. American love
4. Are you there?
5. Bad Commando
6. Boulevard
7. Calm Down
8. Corny
9. Dumebi
10. Fyn (ft. AJ Tracey)
11. Reason You
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Divine Ikubor (ur. 1 maja 2000 w Benin), znany jako Rema, to nigeryjski muzyk, raper i piosenkarz. Stał się gwiazdą po wydaniu nutki „Dumebi”. W 2019 roku podpisał kontrakt płytowy z Jonzing World, spółką zależną Mavin Records. Gatunki jego muzyki to Afrobeats, “Afrorave” i rap.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Rave & Roses’ ukazała się 25 marca 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Jonzing World oraz Mavin i jest utrzymana w gatunkach Afro-fusion oraz Afrorave. Album zawiera 16 piosenek. Na krążku gościnnie wystąpili 6lack, Chris Brown, AJ Tracey i Yseult. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP50 na 5 listach. Krążek na liście US Billboard 200 zajął pozycję numer 176, a na liście US World Albums (Billboard) numer 2 (dostęp 26.02.2023). Materiał znalazł się w pierwszej dziesiątce list Apple Music i Shazam w tygodniu od premiery, a także stał się najwyżej notowanym debiutem Afrobeats w Nigerii. Magazyn Clash przyznał wydawnictwu ocenę 8/10, natomiast serwis Pitchfork przyznał wydawnictwu ocenę 7.2/10. Czytaj więcej
źródło: en.wikipedia.org, radiokaszebe.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl