Kuban – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Kubana to: “na okrągło”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Kubana zatytułowana “na okrągło”. Singiel zapowiada drugi krążek artysty zatytułowany “spokój”, którego premiera jest planowana na luty 2023.

Gatunek nowej piosenki to hip-hop/rap. Autorem tekstu jest Kuban. Muzyka: FAVST.

Premierę kawałka poprzedziła seria działań promocyjno-marketingowych.

To jeden z najbardziej wyczekiwanych powrotów w polskim hip-hopie – czytamy w serwisie muzyka.interia.pl.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 40, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 8 grudnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 258 618 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 27 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserował Maciej Buchwald / Hart Warsaw. Za zdjęcia odpowiadał Tomek Gajewski / Hart Warsaw. W klipie wszystko obraca się wokół pokoju. Dosłownie i w przenośni.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Kubana pt. “Mała Mi”, który na YouTube ma już 29 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Kuban ceniony jest przez fanów i dziennikarzy za naturalny luz i styl[źródło]muzyka.interia.pl 12 grudnia 2022.
źródło: music.apple.com, rapnews.pl, muzyka.interia.pl, | i inne?

Tekst nagrania “na okrągło”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Lista utworów

1. #Hot16Challenge2
2. 26-300
3. A jak
4. Bez ustanku
5. Brednie
6. Było, nie minęło
7. Chillout
8. Chora impra
9. Chore jazdy
10. Chore zagrywki
11. na okrągło
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Kuban, właściwie Jakub Kiełbiński (ur. 4 lutego 1993 w Opocznie) – znany również jako Kubano – polski raper. Współpracował z takimi wykonawcami jak: Kuba Knap, Quebonafide, Dwa Sławy czy Smolasty. Kuban debiutował już przed 2012 rokiem utworami na soundcloud, potem nie rezygnował ze swojej koncepcji i puszczał dalej w sieć luźne kawałki co zaowocowało, że w 2013 wziął udział w 3 edycji akcji „Młode wilki popkiller”, która przyniosła mu sporą rozpoznawalność. Gatunki jego muzyki to hip-hop, cloud rap i chillout rap.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Myślisz jeszcze?’ ukazała się 7 kwietnia 2017 nakładem wytwórń płytowych Dobzi ludzie oraz My Music i jest utrzymana w gatunku Hip Hop. Album zawiera 18 piosenek. Nagrania dotarły do 3 miejsca polskiej listy sprzedaży OLIS.

“Myślisz jeszcze?” to 18 premierowych utworów będących wynikiem osobistych przemyśleń oraz doświadczeń zebranych podczas blisko 2 letniej trasy koncertowej. Pod względem muzycznym album to wypadkowa wielu inspiracji, raper swobodnie porusza się pomiędzy różnymi gatunkami – od klasycznego hip-hopu po współczesny house – zgrabnie łącząc je w spójną całość. W tekstach – które z perspektywy czasu są o wiele bardziej dojrzałe – nie brakuje nawiązań do koncertów, relacji damsko – męskich, ale również do rodzinnego miasta – czytamy w serwisie queshop.pl.

“Słuchając tej płyty wydawało mi się, że Kuban kontestuje większość młodocianego rapu. Paradoksem jest to, iż dwudziesto-paro latek wszedł w skórę osoby nadto dojrzałej, a i tak trafnie wyraził życiowe spostrzeżenia nie zapominając o luzie i zabawie” – czytamy w recenzji materiału w serwisie glamrap.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, discogs.com, queshop.pl, glamrap.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl