Inna – Yummy

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka rumuńskiej piosenkarki Inny zatytułowana “Yummy”. Artystka wydała też wersje tego kawałka wraz z Stefflon Don.

To taneczna piosenka z optymistycznym przesłanianiem i pozytywną energią, która wprawia w dobry nastrój od pierwszych dźwięków! – czytamy o “Yummy” w serwisie wzielonej.pl.

Do najbliższego Karnawału jeszcze trochę czasu, ale “Yummy” od razu skojarzy Wam się jako utwór lekki, łatwy i przyjemny. To jedna z pierwszych nowych propozycji, która może przydać się na Sylwestra 22/23 – czytamy w serwisie djpromotion.com.pl.

Gatunek nowej piosenki to Electro. Materiał napisali: SICKOTOY, Alida, INNA oraz Rollo Spreckley. Kompozycja została wyprodukowana przez SICKOTOY i Marco & SEBA.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 41, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2.

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 9 grudnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 066 160 wyświetleń na YouTube. Wideoklip wyreżyserował Bogdan Paun. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Alexandru Muresan.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 36-letniej Rumunki pt. „Yalla”, który na Youtube ma już 450 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że krytycy muzyczni byli pozytywnie nastawieni do singla „Yalla”, pochwalając jego produkcję. Kawałek osiągnął najwyższą pozycję w Rumunii pod numerem 13 i pod numerem 18 na polskiej liście ZPAV, Dance Top 50.


Inna jest jedną z najpopularniejszych rumuńskich piosenkarek na świecie oraz jedną z czołowych gwiazd europejskiej sceny dance. Artystka zyskała popularność dzięki wydanemu w 2008 roku singlowi “Hot”. Wykonawczyni jest pierwszą europejską piosenkarką, której kawałki osiągnęły miliard wyświetleń na YouTube. W artykule opublikowanym w serwisie netfan.pl w dniu 12.12.2022 czytamy: W tym roku INNA osiągnęła kolejny ogromny sukces. Jest artystką, która obecnie posiada największą ilością klipów na YouTube (269) z minimum 1 milionem wyświetleń, a także największą liczbę wyświetleń na Youtube w całej Europie – poza UK (według Kworb).

Serwis eska.pl w artykule opublikowanym w dniu 2022-01-12 pisze:

“INNA ma na swoim koncie YouTube łącznie 7 milionów subskrypcji i ponad 5,3 miliarda wyświetleń. Została także okrzyknięta artystką numer 6 w Europie zaraz po takich gwiazdach jak: Dua Lipa, Adele, Ellie Goulding, Anne Marie, czy Little Mix.”

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artystki zamyka wydany 7 stycznia/11 marca 2022 roku dwuczęściowy krążek ‘Champagne Problems’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Global. Album jest utrzymany w gatunku Dance-pop. Płyta ⋕DQH1 i ⋕DQH2 zawierają po 8 numerów. Jest to jej ósmy album studyjny. Producenci materiału: Alexandru Cotoi, Sebastian Barac, Marcel Botezan, Viky Red oraz Alexandru Turcu. Wydawnictwo na liście Germany Album Downloads (Official German Charts) zajęło pozycję numer 81, a na liście UK Album Downloads (OCC) numer 72.

Oczekiwanie dobiegło końca: album Champagne Problems jest już dostępny, a ja jestem szczęśliwa, że mogę się nim z Wami podzielić. 8 nowych piosenek, skomponowanych w Dance Queen’s House, gotowych, żeby uczynić Wasz dzień lepszym! Dziękuję, że jesteście ze mną w tej podróży – powiedziała INNA.

“Ten krążek trzeba przesłuchać od początku do końca, a ostatecznie i tak nie wybierzecie jednego faworyta, bo każdy z utworów nim jest” – napisała Oliwia Szeląg w recenzji płyty ‘Champagne Problems #DQH1’ w serwisie meteor.amu.edu.pl.

Champagne Problems #DQH2 tworzy równe i zbalansowane dzieło wraz z Champagne Problems #DQH1 i to jest największy sukces wokalistki oraz fakt, za który powinno się ją docenić na całym świecie. Od teraz Chapagne Problems jest kompletnym albumem, któremu nic nie brakuje w rzeczywistości 2022 roku” – napisała Oliwia Szeląg w recenzji płyty ‘Champagne Problems #DQH2’ w serwisie meteor.amu.edu.pl.

Krążek ‘Champagne Problems’ to następca krążka studyjnego ‘Heartbreaker’ (2020).

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bfan.link/yummy-

Tekst nagrania “Yummy”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: discogs.com, genius.com, wzielonej.pl, djpromotion.com.pl, | muzotakt.pl, muzyka.interia.pl, mad-music.pl, musiclovers.pl, netfan.pl, eska.pl, meteor.amu.edu.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Powiązane wpisy

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl