Meduza, James Carter – Bad Memories ft. Elley Duhé, FAST BOY

O utworze

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka włoskiego trio producentów Meduza oraz Jamesa Cartera zatytułowana “Bad Memories” (z gościnnym udziałem amerykańskiej piosenkarki Elley Duhé oraz FAST BOY’a). Singiel łączy hipnotyzujące harmonie z porywającymi gitarami.

Już od początku utworu, słysząc charakterystyczny stab wykorzystywany w utworach MEDUZY, możemy domyśleć się klimatu, jaki będzie oferowała reszta utworu. Sam refren nie jest niczym innym jak próbą powtórzenia sukcesu poprzednich kawałków z identycznym wybrzmieniem, jednak ciekawym urozmaiceniem dla Bad Memories jest riff gitarowy, który towarzyszy całemu utworowi – czytamy w serwisie ftb.pl.

Luca De Gregorio, Mattia Vitale i Simone Giani czyli Meduza wykonali świetną robotę. Zwłaszcza w warstwie rytmicznej utworu, gdzie wykorzystują akustyczne brzmienia gitar – czytamy o “Bad Memories” w serwisie djpromotion.com.pl.

Gatunki nowej piosenki to Dance-pop i House[źródło]discogs.com. Materiał napisali: Chris Mears, Darren Patrick Flynn, Elley Duhé, Felix Hain, James Carter, Luca De Gregorio, Lucas Hain, Mattia Vitale oraz Simon de Jano. Kompozycja została wyprodukowana przez Meduza, James Carter i MEARSY. Na YT ukazał się też remix kawałka.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 22 lipca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 629 634 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Elliott Gonzo.

„Bad Memories” to opowieść o dojrzewaniu. Grupa wietnamskich nastolatków wyrusza w podróż pełną samorealizacji – czytamy w serwisie muzyka.dlastudenta.pl.

W komentarzu pod wideo James Carter napisał:

Let’s go!! Surreal to be a part of this one ❤

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Włochów pt. “Lose Control” (nagranego wraz z Becky Hill i Goodboys), który na YouTube ma już 164 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Lose Control” znalazł się w TOP10 na 16 listach przebojów (stan na 26.07.2022). Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 11, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2[źródło]YouTube, Wikipedia i bestsellery.zpav.pl.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://meduza.lnk.to/BadMemoriesID

Tekst nagrania “Bad Memories”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Formacja Meduza zyskała rozgłos za sprawą kawałka “Piece of Your Heart” z Goodboys. Nutka zapewniła muzykom nominację do Grammy[źródło]muzyka.interia.pl 7 listopada 2020. Najbliższy ich koncert ma się odbyć na wydarzeniu pn. Tomorrowland, które ma mieć miejsce w dniach 15-31 lip 2022 w Boom, Belgium, a kolejny 29 lip 2022 w Montreal, QC, Canada, Parc Jean-Drapeau.

Pochodzący z Londynu DJ i producent James Carter zgromadził ponad 150 milionów streamów na Spotify. Jego singiel „Hands in the Fire” z 2018 roku stał się viralem na TikToku i został wyświetlony ponad 150 milionów razy[źródło]muzyka.dlastudenta.pl.

Elley Duhé (ur. 14 lutego 1992) to amerykańska piosenkarka i autorka piosenek. Urodzona w Mobile w stanie Alabama wychowała się na wybrzeżu Zatoki Południowej w małych miasteczkach Vancleave w stanie Mississippi i Dauphin Island w stanie Alabama. Elley Duhé zainspirowała się swoim ojcem-muzykiem i wujkami, którzy są na scenie muzycznej Nowego Orleanu. Artystka ma na koncie współprace z Gryffin, Zeddem i Kyd The Band. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Happy Now” (nagrany wraz z Zeddem), który ma już 101 mln wyświetleń. 10 sierpnia 2018 ukazała się jej płyta EP-ka zatytułowana ‘Dragon Mentality’[źródło]Wikipedia, djpromotion.com.pl.

FAST BOY to berliński duet braci, który od debiutu w 2021 roku pisał już piosenki z takimi muzykami jak Tiesto, Ofenbach i Alok. Póki co zgromadzili ponad 100 milionów streamów[źródło]djpromotion.com.pl.

źródło: ftb.pl, muzyka.dlastudenta.pl, | bestsellery.zpav.pl, muzyka.interia.pl, muzyka.dlastudenta.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Powiązane wpisy