MIG – Kawa na ławę

migJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego zespołu Mig zatytułowana “Kawa na ławę”. Ten kawałek jest niezwykle przemyślany i zostaje w pamięci już po pierwszym przesłuchaniu.

Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorami tekstu są Marek Gwiazdowski oraz Adam Grabowski, natomiast kompozytorem jest Marek Gwiazdowski. Na YT pojawiły się remixy kompozycji.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 25 listopada 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 152 060 wyświetleń na YT. Zdjęcia do bajecznego wideoklipu zostały wykonane we Włoszech (Katania). Główne role zagrali: Kaja Kałuzińska, Natalia Konofalska, Monika Chmielecka, Mateusz Sochocki. W artykule opublikowanym w serwisie disco-polo.info w dniu 28 listopada 2021 czytamy, że materiał znalazł się na 10 miejscu na karcie na czasie polskiego YouTube w kategorii muzyka. Natomiast w artykule opublikowanym w dniu 17 października 2021 (artykuł powstał w trakcie kręcenia zdjęć) w tym samym serwisie czytamy, że za realizację teledysku odpowiada Michał Jagiełło, który często współpracuje z grupą Mig. Dalej w tym artykule czytamy, że w wideoklipie oprócz pięknych obrazków nie zabraknie cudownych kobiet. Słoneczne klimaty teledysku z pewnością będą miłe dla fanów. Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu zespołu pt. “Wymarzona”, który na Youtube ma już 110 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że za materiał “Wymarzona” zespół zdobył Pierwsze miejsce Super Premiera na Polo tv Hit Festival 2015.

Do jednych z największych przedstawicieli muzyki tanecznej, bez wątpienia należy formacja Mig. Grupa ta to najbardziej rozpoznawalna rodzina w świecie disco polo. Dorota, Marek, Krzysiek oraz Sławek zaistnieli na rynku muzycznym takimi utworami jak “Wymarzona”, czy “Miód malina”. Ich każda kolejna propozycja staje się hitem . Przypomnijmy, że w 2018 roku, nakładem wytwórni płytowej Folk, ukazał się ich krążek zatytułowany “Lalunia”. Album jest utrzymany w gatunku disco polo. Płyta zawiera 17 numerów. .

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: disco-polo.info, | disco-polo.info, Wikipedia, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl