Young Igi – Ambicje

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Young Igiego zatytułowana “Ambicje”. Kawałek zdecydowanie wyróżnia się na tle wcześniejszych nutek artysty. Cechuje go dynamiczny i wyrazisty beat. Czuć w nim brzmienie lat 80. W artykule opublikowanym w dniu 26 listopada 2020 w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl czytamy: “Kawałek jest zapowiedzią nowej płyty rapera, która ukaże się w drugiej połowie 2021 roku”. “Jednocześnie artysta zainaugurował współpracę bookingową z agencją Revolume” – czytamy w serwisie eska.pl.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap. Autorem tekstu jest Young Igi, natomiast kompozytorem jest PSR.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 24 listopada 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 579 925 wyświetleń na YT. Wideo jest dziełem ekipy Chupacabra Films. Futurystyczny wideoklip wyreżyserował Michał Korzewski, który był także kierownikiem zdjęć do teledysku.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 22-letniego rapera pt. “Bestia”, który w dniu 1.01.2022 na Youtube ma już 67 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że 27.01.2021 materiałowi został nadany certyfikat diamentowej płyty.

Young Igi to jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia. Kawałkiem “Pilot” artysta przedstawił się szerzej rapowym słuchaczom, po czym jego kariera potoczyła się zawrotnym tempem. W artykule opublikowanym dnia 2021-05-17 w serwisie popkiller.pl czytamy, że muzyk w rankingu najczęściej słuchanych polskich artystów na Spotify był na 7 miejscu i miał 1 176 200 słuchaczy.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię rapera zamyka wydany 25 października 2019 roku krążek “Skan myśli”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Yi Ent i Def Jam Recordings Poland. Album jest utrzymany w gatunku Hip Hop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Za produkcję instrumentali odpowiedzialni są tym razem jedynie polscy producenci, a ich lista prezentuje się następująco: 2K, APmg, Beezy, Err Bits, Hubi, KaCeZet, Michał Graczyk, Mikołaj Trybulec, SHDØW oraz Worek. Gościnnie swych wokali użyczyli natomiast Jan-rapowanie, Kizo, Margaret, Qry, Włodi. Young Igi udowadnia na płycie, że ma porządny warsztat muzyczny i nie boi się wyzwań.

“Mam wrażenie, że na ubiegłorocznym “Konfetti” Igor niebywale rozwinął swoje zdolności wokalne, a przy okazji “Skanu Myśli” dołożył do niej pierwiastek dojrzałości” – napisano w recenzji materiału w serwisie glamrap.pl.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: polskaplyta-polskamuzyka.pl, eska.pl, | bestsellery.zpav.pl, rapnews.pl, popkiller.pl, empik.com, glamrap.pl, YouTube, Wikipedia, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl