Imagine Dragons – Bones

imagine-dragonsJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu Imagine Dragon zatytułowana “Bones”. Kawałek ten to główny singiel z nadchodzącego, szóstego krążka studyjnego grupy zatytułowanego ‘Mercury – Act 2’, który ma się ukazać 1 lipca 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Interscope i Kidinakorner.

Gatunki nowej piosenki to rock, pop i alternative. Materiał napisali: Robin Fredriksson, Mattias Larsson, Daniel Platzman, Ben McKee, Wayne Sermon oraz Dan Reynolds. Kompozycja została wyprodukowana przez szwedzki duet Mattman & Robin (pracowali też przy poprzednim singlu kapeli “Enemy” oraz dwóch nutkach, które trafiły na album ‘Mercury – Act 1’). Za miks odpowiada 14-krotny laureat Grammy, Serban Ghenea.

Utwór dotyka egzystencjalnych kwestii.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 17, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Utwór na liście UK Singles (OCC) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 84, na liście US Billboard Hot 100 numer 87, na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 7, a na liście US Rock Airplay (Billboard) numer 44.

Singiel “Bones” to następca singla “Enemy” (nagranego wraz z JIDem).

Wideo do nowego utworu na YT ukazało się 6 kwietnia 2022 roku. Na chwilę obecną klip ma 12 229 060 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Jason Koenig (był reżyserem też innych klipów m.in. Ed Sheeran: Overpass Graffiti, Macklemore Feat. Windser: Next Year, Lil Nas X: The Origins of ‘Holiday’). Kierownikiem zdjęć do teledysku był Johnny Valencia.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. „Believer”, który na Youtube ma już 2,2 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Believer” zajął czwarte miejsce na amerykańskiej liście Billboard Hot 100, stając się trzecim singlem w TOP10 formacji po „Radioactive” i „Demons”. Kawałek dotarł również do TOP10 w Austrii, Kanadzie, Czechach, Francji, Włoszech, Polsce i Portugalii i Szwajcarii. Nutka stała się piątą najlepiej sprzedającą się piosenką roku 2017 w Stanach Zjednoczonych i jednym z najlepiej sprzedających się singli wszechczasów. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5. Kompozycja w zestawieniu Airplay 2017 czyli najpopularniejszych utworów w stacjach radiowych w roku 2017 zajęła 63 miejsce. Imagine Dragons za ten singiel otrzymali prestiżową nagrodę Billboard Music Awards w kategorii Najpopularniejszy utwór rock. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty. 8 stycznia 2019 roku ukazała się kolejna wersja kompozycji z udziałem amerykańskiego rapera Lil Wayne’a.

Formacja Imagine Dragons okazała się najpopularniejsza grupą rockową minionej dekady. Wszystkie rockowe nutki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: „Believer”, „Thunder” oraz „Radioactive”. Formacja ma na koncie współpracę z licznymi gwiazdami. W artykule opublikowanym w serwisie allaboutmusic.pl w dniu 2021-09-07 czytamy: Po wydanym w 2018 roku albumie Origins, Imagine Dragons stali się najczęściej słuchanym zespołem na Spotify oraz jednym z największych sukcesów sprzedażowych minionego dziesięciolecia..

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych kapeli zamyka wydany 3 września 2021 roku krążek ‘Mercury – Act 1’, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Interscope i Kidinakorner. Album jest utrzymany w gatunku rock. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to ich piąty album studyjny. Zespół pracował nad wydawnictwem ze słynnym producentem Rickiem Rubinem. Na angielskiej Wikipedii czytamy, że krążek znalazł się na listach w TOP10 w 18 krajach, w tym na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął najwyższą pozycję numer 8, na liście UK Albums (OCC) numer 7, a na liście US Billboard 200 numer 9. Płyta na liście US Top Alternative Albums (Billboard) zajęła najwyższą pozycję numer 2, a na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 2. Materiał spotkał się z mieszanymi recenzjami. W agregatorze recenzji Albumoftheyear krążek otrzymał średni wynik 55/100, na podstawie 5 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3,5 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty.

“Myślę, że powrót Imagine Dragons można zaliczyć do udanych, a krążek Mercury Act 1 to całkiem niezły, przyjemny w odbiorze album, który zyskuje przy kolejnych przesłuchaniach” – napisała Weronika Oszajca w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Krążek ‘Mercury – Act 1’ to następca krążka ‘Origins’ (2018).

Kapela w tym roku ma wystąpić w Polsce. Formacja ma dać koncert na wydarzeniu pn. Open’er Festival, które ma mieć miejsce w dniach 29 cze – 2 lip 2022 w Gdyni, Outdoor. Natomiast najbliższy koncert grupy ma się odbyć 1 maja 2022 w Québec, QC, Canada, Centre Videotron.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: open.fm, music.apple.com, | bestsellery.zpav.pl, antyradio.pl, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl