Favst, gibbs – dddd

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka producentów favsta oraz gibbsa zatytułowana “dddd”. Kawałek ten to ostatni przedpremierowy singiel, który zapowiadał krążek duetu zatytułowany ‘hample’, który ukazał się 10 grudnia 2021 roku. Płyta jest utrzymana w gatunku Hip Hop i zawiera 12 piosenek (plus jeden bonus track). Producenci stworzyli materiał dedykowany miłośnikom motoryzacji. Favst i Gibbs podjęli się zadania stworzenia wydawnictwa, które w głównej mierze ma składać się z emocji.

“Na wielkie brawa zasługują tutaj główni aktorzy tego spektaklu drogowego – Gibbs i Favst. Produkcje, bity, dopracowanie, zmienny vibe i klimat nocnej przejażdżki w punkt. Zachowana spójność połączona z szaleństwem w zmienianiu klimatu z utworu na utwór” – napisała Aleksandra Kot w recenzji albumu w serwisie followrap.com.

Na materiale znajdzie się m.in. rezultat zaskakującej współpracy producentów z Pezetem i Zalewskim –„Francuskie filmy”. Wśród gości na krążku pojawiają się również Kiełas, Szpaku, Kukon, Kabe i PLK.

Gatunek nowej piosenki to hip hop. Autorami tekstu są favst i gibbs. Kompozycja została wyprodukowana przez favsta i gibbsa.

“dddd” jest to nutka, która otwiera całą płytę ‘hample’ i jedyna, w której jej autorzy nie oddają pola do popisu jakimkolwiek gościom. „dddd” to pełna nostalgicznej refleksji kompozycja.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 27, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 8 grudnia 2021 roku i w dniu 2.05.2022 jest na pozycji NR 58 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW. W chwili pisania tego artykułu klip ma 8 635 153 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Igor Ignacy Leśniewski, który odpowiadał również za zdjęcia.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu favsta i gibbsa pt. “halo” (ft. kukon), który na YouTube ma już 28 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Gibbs, właściwie Mateusz Przybylski (ur. 24 października 1995) – urodzony w Kłobucku, polski raper i producent muzyczny. Członek zespołu FONOS oraz jeden z założycieli studia oraz ekipy DOPEHOUSE.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: followrap.com, muzyka.dlastudenta.pl, music.apple.com, | YouTube, Wikipedia, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl