Ella Henderson – Brave

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka angielskiej piosenkarki Elli Henderson zatytułowana “Brave”. Kawałek został wydany jako drugi singiel z drugiego krążka studyjnego artystki zatytułowanego ‘Everything I Didn’t Say’, który ukazał się 11 marca 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Major Toms i Asylum. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i zawiera 16 numerów. Na dwóch nutkach wystąpili Mikky Ekko i Tom Grennan.[źródło]Wikipedia, netfan.pl?.

“Nigdy nie byłam największą fanką tej wokalistki, słuchałam jedynie wydawanych singli. Po tym krążku, śmiało mogę powiedzieć, że zostaję z Ellą na dłuższą chwilę – zostałam oczarowana, i to chyba najlepszy sposób, by wyrazić moją opinię” – napisała Natalia Hepner w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl i dała mu ocenę 4,5/5 gwiazdek.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]discogs.com. Materiał napisali: Fred Ball, Ella Henderson, Jennifer Decilveo oraz Jordan Riley. Kompozycja została wyprodukowana przez Jennifer Decilveo, Sama de Jonga i Jordana Riley’a.

Co artystka powiedziała o kawałku?

I think the production is a good balance between keeping it quite stripped and organic sounding but with a touch of modern influences and sounds. But overall this song is all about the vocals and lyrics – via Pop Wrapped[źródło]genius.com.

Nutka na liście Euro Digital Song Sales (Billboard) zajęła pozycję numer 15, a na liście UK Singles (OCC) numer 42.

Singiel “Brave” to następca singla “Hurricane” (nagranego wraz z Ofenbach).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 7 stycznia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 965 323 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Plum Stupple-Harris. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Tomás Brice i Connor Adam.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-letniej Angielki pt. “Ghost”, który na YouTube ma już 107 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Ghost” uplasował się na pierwszym miejscu na listach UK Singles Chart i Irish Singles Chart. Utwór zanotował również szczyt w TOP10 list przebojów w Australii, Belgii, Niemczech, Nowej Zelandii, na Węgrzech i w Polsce. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 8. Był to szósty najlepiej sprzedający się singiel 2014 roku w Wielkiej Brytanii. Nutka posłużyła jako główna piosenka w romantycznej komedii My Dead Tinder Match. Materiał zdobył certyfikat potrójnie platynowej płyty[źródło]Wikipedia.

Ella Henderson to dziewczyna, która zaistniała w 2012 roku w brytyjskim X Factorze[źródło]radioszczecin.pl. W artykule opublikowanym w serwisie vanessa.fm w dniu 3 maja 2022 roku czytamy o wykonawczyni: Razem z pierwszą płytą, “Chapter One”, która dotarła na szczyt UK Albums Chart, 26-latka może pochwalić się ponad miliardem odsłuchów swych piosenek. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio są popularne dwie nutki, w których możemy usłyszeć wokal artystki – “Crazy What Love Can Do” (nagraną wraz z Davidem Guetta i Becky Hill) oraz “21 Reasons” (nagraną wraz z Nathanem Dawe)[źródło]bestsellery.zpav.pl. Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 15 paź 2022 w Newcastle Upon Tyne, UK, Newcastle University, a kolejny 17 paź 2022 w Glasgow, UK, Galvanizers, SWG3.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://lnk.to/EH-Brave

Tekst nagrania “Brave”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: netfan.pl?, allaboutmusic.pl, discogs.com, | radioszczecin.pl, vanessa.fm, bestsellery.zpav.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl