Dawid Podsiadło – Post

Dawid PodsiadloJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Podsiadło zatytułowana “Post”. Singiel zapowiada nadchodzący krążek artysty, którego premiera planowana jest na jesień. Chociaż brzmienie nutki jest przyjemne, sam kawałek dotyka takich tematów, jak hejt, hipokryzja, religia, wścibskość, seksizm, homofobia – lista jest naprawdę długa.

“Podsiadło wskazuje, że część z tych cech związana jest z fasadową religijnością” – czytamy w serwisie natemat.pl.

Dawid Podsiadło podkreśla, że nic go tak nie irytuje jak dwulicowe zachowanie i bezpodstawne krytykowanie innych.

“Często wydaje się nam, że nasz punkt widzenia to jedyny słuszny punkt. Tworząc POST, chciałem przypomnieć starą jak świat maksymę, że jeśli chcemy zmieniać świat na lepsze, to warto najpierw popracować nad sobą” – podkreślił, dodając, że on sam każdego dnia walczy z hipokryzją, którą dostrzega w sobie.

Gatunki nowej piosenki to pop i muzyka elektroniczna[źródło]Wikipedia. Autorem tekstu jest Dawid Podsiadło, natomiast kompozytorami są Dawid Podsiadło i Jakub Galiński.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 15, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Singiel “Post” to następca singla „Najnowszy klip” (który zdobył certyfikat diamentowej płyty).

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 23 czerwca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 974 016 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniego artysty pt. „Początek” (Męskie Granie Orkiestra: Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło, Kortez), który na Youtube ma już 133 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że nutka „Początek” to główny singel promujący trasę Męskiego Grania 2018. 9 marca 2019 roku kawałek ten otrzymał Fryderyka w kategoriach: Piosenka roku i Teledysk roku. Utwór na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 2. Materiał pokrył się diamentem[źródło]YouTube, Wikipedia.

Dawid Podsiadło od lat jest w czołówce najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej docenianych polskich artystów. Muzyk został 18 razy nominowany do nagród Fryderyków, a bilety na jego koncerty rozchodzą się z zawrotną prędkością[źródło]noizz.pl 25.06.2022. Wykonawca koncertował na największych festiwalach w Polsce: Open’erze w Gdyni, Live Music w Krakowie, a także na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Dawid często występuje w reklamach. Jego wizerunkiem promowały się m.in. sieć telefonii komórkowej Play, whisky Johnnie Walker oraz bank Credit Agricole[źródło]culture.pl. W artykule opublikowanym w serwisie natemat.pl w dniu 24 czerwca 2022 roku czytamy: Podsiadło m.in. piętnaście razy wygrał Fryderyka, w 2019 roku odebrał Paszport Polityki oraz dwa razy wygrał w plebiscycie Bestsellery Empiku. Artysta był również czterokrotnie nominowany do nagrody MTV Europe Music Awards. Natomiast w artykule opublikowanym w serwisie noizz.pl w dniu 25.06.2022 czytamy, że jesienią ukaże się trasa koncertowa muzyka w największych polskich miastach. Warto wspomnieć, że ostatnio w polskich radiach jest popularny kawałek “ostatnia nadzieja”, którego artysta nagrał wraz z sanah[źródło]bestsellery.zpav.pl 25.07.2022.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów muzyka zamyka wydany 3 grudnia 2021 roku krążek ‘Leśna Muzyka, (live czyli na żywo)’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland. Album jest utrzymany w gatunku Indie Pop. Płyta zawiera 15 numerów. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS[źródło]Wikipedia, discogs.com, olis.onyx.pl.

“Artysta podejmował tematykę problemu nadmiaru plastiku, z którego została zbudowana “leśna” scenografia. Miało to na celu uświadomienie fanom, iż jeśli nie zaczniemy dbać o nasze środowisko, niedługo tak właśnie będą wyglądać nasze lasy” – czytamy w serwisie empik.com o ‘Leśna Muzyka, (live czyli na żywo)’.

“Dawid Podsiadło po niewiarygodnym koncercie na PGE Narodowym w 2019 roku wyruszył w kolejne tournée po Polsce. Trasa pod szyldem Leśna Muzyka trwała prawie półtora roku i obejmowała 57 koncertów w 16 miastach. Natomiast 3 grudnia 2021 ukazał się pierwszy w dorobku artystycznym koncertowy krążek będący oficjalnym zwieńczeniem trasy. Zawarto na nim 15 utworów zarejestrowanych podczas tych koncertów. Na albumie możemy usłyszeć znane i kochane przez fanów utwory w całkowicie nowych, akustycznych aranżacjach dodatkowo wspartych sekcją instrumentów dętych” – czytamy w serwisie meteor.amu.edu.pl o ‘Leśna Muzyka, (live czyli na żywo)’.

“To solidna porcja dobrej, żywej i prawdziwej muzyki, która została dopracowana w najmniejszych szczegółach” – napisała Alicja Surmiak w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl i dała mu ocenę 4/5 gwiazdek.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 6-08-2022 w Szczecinie, a kolejny 30 października 2022 w Szczecinie (Netto Arena).

źródło: natemat.pl, noizz.pl, | noizz.pl, culture.pl, natemat.pl, bestsellery.zpav.pl, discogs.com, olis.onyx.pl, empik.com, meteor.amu.edu.pl, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, viagogo.pl, i inne?

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl