Paul McCartney – nowa piosenka

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 

  • Jaki jest tytuł nowego utworu Paula McCartney’a
  • Jaki jest gatunek muzyczny nowego kawałka
  • Kto napisał i wyprodukował nową nutkę
  • Różnych innych informacji o nowym utworze
  • Kim jest Artysta wykonujący nutkę będącą tematem tego artykułu

Tytuł nowej piosenki Paula McCartney’a to: “Say Say Say”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://kygo.lnk.to/SaySaySay

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiego piosenkarza Paula McCartney’a, norweskiego producenta Kygo oraz amerykańskiego piosenkarza Michaela Jacksona zatytułowana “Say Say Say”. Kawałek ten to oficjalny remake przeboju Paula McCartneya i Michaela Jacksona o tym samym tytule. W artykule opublikowanym w serwisie newsroom.sonymusic.pl czytamy, że nutka dostaje od Norwega housowego tchnienia, na tle którego wokale legendarnych artystów brzmią jeszcze wyraziściej.

“Zrobił [Kygo – przyp. red.] prosto, bez skomplikowanych zabiegów aranżacyjnych, ani cięć wokali” – czytamy o wersji “Say Say Say” Norwega w serwisie djpromotion.com.pl.

“Jestem absolutnie zaszczycony, mogąc pracować nad piosenką stworzoną przez dwie największe muzyczne legendy wszechczasów” – mówi Kygo.

Oryginalny singiel “Say Say Say” Paula McCartneya i Michaela Jacksona pochodzi z płyty ‘Pipes of Peace’. Jak podaje Wikipedia nutka stała się światowym hitem, dochodząc w USA do pierwszego miejsca (na którym przebywała 6 tygodni), a w Wielkiej Brytanii do drugiego miejsca. Warto wspomnieć, że piosenka doczekała się też popularnej, tanecznej odsłony za sprawą holenderskiej formacji Hi-Tack. Tą odsłonę po dziś dzień można spotkać w polskich rozgłośniach radiowych.

Gatunek nowej piosenki to dance[źródło]https://music.apple.com/pl/music-video/say-say-say-feat-paul-mccartney-michael-jackson-lyric-video/1680050111. Materiał napisali: Paul McCartney oraz Michael Jackson. Kompozycja została wyprodukowana przez Kygo i George’a Martina.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 6 listach przebojów. Nutka na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) zajęła pozycję numer 16 (dostęp 05.2024).

Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 31 marca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 6 228 199 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 81-letniego[źródło]wiek według Google Artysty pt. “FourFiveSeconds” (oraz Rihanna i Kanye West), który na YouTube ma już 534 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “FourFiveSeconds” znalazł się w TOP5 na 33 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 11 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 3, na liście UK Singles (OCC) numer 3, na liście US Billboard Hot 100 numer 4, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 18, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 12, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 8, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 6, na liście US Hot R&B/Hip-Hop Songs (Billboard) numer 1, a na liście US Rhythmic (Billboard) numer 6. Materiał zdobył certyfikat 7× platynowej płyty (w Polsce 3× platynowej) (dostęp 05.2024).

Tekst nagrania “Say Say Say”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Paul McCartney to artysta, który znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa jako muzyk i kompozytor, który osiągnął największy sukces w historii muzyki[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Paul_McCartney#cite_ref-5 (dostęp 05.2024). Był współzałożycielem i członkiem legendarnego zespołu The Beatles, który zdobył popularność na całym Świecie[źródło]pap.pl, rmf.fm.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że dotychczasową solową dyskografię albumów studyjnych artysty zamyka wydany 18 grudnia 2020 roku krążek ‘McCartney III’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Capitol. Album jest utrzymany w gatunku rock. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jego 18 solowy album studyjny. Song Credits: Producers: George Martin, Greg Kurstin i Paul McCartney. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP5 na 13 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na pięciu listach. Materiał na liście UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 1, na liście US Billboard 200 numer 2, a na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 1. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 81/100, na podstawie 24 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 05.2024).

“»McCartney III« przynosi trzy kwadranse piosenek różnorodnych, kolorowych, w większości znakomicie wpisujących się w znane i lubiane klimaty muzyki artysty” – czytamy w serwisie mlwz.pl.

“Muzyk znowu potrafił pokazać niezły poziom i talent kompozytorski. Niestety i tak album jest słabszy od poprzedniego, czyli »Egypt Station«, i nie zasługuje na to, żeby stać obok »McCartney« i »McCartney II« – czytamy w recenzji płyty w serwisie rockmetal.pl.

Więcej recenzji na tej stronie
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
[album – źródło]Wikipedia, music.apple.com, genius.com, metacritic.com, mlwz.pl, rockmetal.pl

Kygo, właśc. Kyrre Gørvell-Dahll (czytaj ‘ɕyʷ:ɾə ‘gø:rvɛɫ̪ daːɫ̪, ur. 11 września 1991 w Singapurze) – norweski producent muzyczny, DJ i remikser. Popularność przyniosły mu remiks utworu „I See Fire” Eda Sheerana oraz single „Firestone” i „Stole the Show”. 11 listopada 2022 ukazała sie jego płyta studyjna ‘Thrill of the Chase’. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 11 maja 2024 w Las Vegas, NV, US, XS Nightclub, a kolejny na wydarzeniu pn. Exodus Festival Las Vegas | Memorial Weekend | SZN14, które ma mieć miejsce w dniach 23-27 maja 2024 w Las Vegas, NV, US.

Michael Joseph Jackson (ur. 29 sierpnia 1958 w Gary, zm. 25 czerwca 2009 w Los Angeles) – amerykański piosenkarz, autor tekstów, artysta estradowy, tancerz, aktor, kompozytor i filantrop. Zaliczany jest do najwybitniejszych wykonawców i kompozytorów oraz najpopularniejszych artystów w historii. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Billie Jean”, który ma już 1,5 mld wyświetleń.

źródło: music.apple.com, genius.com, newsroom.sonymusic.pl, shiningbeats.pl, djpromotion.com.pl, | pap.pl, rmf.fm, music.apple.com, genius.com, metacritic.com, mlwz.pl, rockmetal.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. FourFiveSeconds
2. The Kiss of Venus (with Dominic Fike)
3. Fuh You
4. Another Day
5. Here Today
6. Find My Way
7. Get Enough
8. In a Hurry
9. Home Tonight
10. Say Say Say (oraz Kygo i Michael Jackson)

Pozostałe utwory są na tej stronie

Lista singli na Wikipedii

Lista singli (wraz z ich pozycjami na listach przebojów) dostępna jest na tej stronie.

Biogram

James Paul McCartney (wym. [ˈdʒeɪmz ˈpɔ:l məˈkɑ:tni]; ur. 18 czerwca 1942 w Liverpoolu) – brytyjski kompozytor, multiinstrumentalista i piosenkarz. Znany głównie jako członek grupy The Beatles, dla której grał na gitarze basowej i dzielił główne obowiązki w zakresie pisania piosenek i głównego wokalu z Johnem Lennonem. Gatunki jego muzyki to Rock, pop, muzyka klasyczna, muzyka elektroniczna.

Jego debiutancka studyjna solowa płyta zatytułowana ‘McCartney’ ukazała się 17 kwietnia 1970 roku nakładem wytwórni płytowej Apple. Album jest utrzymany w gatunku rock i zawiera 13 piosenek (na dwóch stronach). Song Credits: Producers: Paul McCartney. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP5 na 9 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 2 listach. Materiał na liście UK Albums Chart zajął pozycję numer 2, a na liście US Billboard Top LPs numer 1. W agregatorze recenzji Albumoftheyear krążek otrzymał średni wynik 68/100, na podstawie 4 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 05.2024). Paul jest autorem wszystkich kawałków z krążka, przy czym część odgrzebał z dawnych lat. Zagrał on na wszystkich instrumentach słyszanych na materiale, m.in. na gitarze basowej, gitarze akustycznej, pianinie, gitarze elektrycznej, organach i mellotronie.
Zobacz recenzje tego wydawnictwa.
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, albumoftheyear.org, genius.com