Kim Petras – nowa piosenka

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 

  • Jaki jest tytuł nowego utworu Kim Petras
  • Jaki jest gatunek muzyczny nowego kawałka
  • Kto napisał i wyprodukował nową nutkę
  • Jakie miejsca zajęła piosenka na listach przebojów
  • Różnych innych informacji o nowym utworze
  • Kim jest Artysta/ści wykonujący nutkę będącą tematem tego artykułu


Tytuł nowej piosenki Kim Petras to: “When We Were Young (The Logical Song)”
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów/listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://davidguetta.lnk.to/WWWY

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka niemieckiej piosenkarki Kim Petras oraz francuskiego producenta Davida Guetty zatytułowana “When We Were Young (The Logical Song)”. Francuz w zeszłym roku ponownie wziął na warsztat ponadczasowe klasyki. Klasykiem, po którego też sięgnął producent jest kawałek zespołu Supertramp. Dokładnie to nowa nutka korzysta z motywu przewodniego piosenki z 2002 roku “The Logical Song” niemieckiej grupy Scooter, która z kolei mocno inspirowała się kawałkiem z 1979 roku autorstwa grupy Supetramp.

Nutka “The Logical Song” została wydana jako główny singiel z krążka Supetramp ‘Breakfast in America’ w marcu 1979 roku. Piosenka stała się największym hitem Supertramp, awansując na 7. miejsce w Wielkiej Brytanii i 6. na liście przebojów US Billboard Hot 100. W 2001 roku cover zespołu Scooter umieścił piosenkę w TOP10 list przebojów w kilku krajach europejskich.

Supertramp – angielska grupa rockowa prezentująca w swej twórczości elementy progresywnego rocka, hard rocka i soft rocka. Zespół powstał w 1969 roku w Londynie.

Scooter – niemiecka formacja muzyczna założona w 1993 roku, wykonująca szeroko rozumianą elektroniczną muzykę taneczną z gatunków: Hard Dance, Happy Hardcore, Trance, Electro, Pop, Hardstyle, UK Hardcore, Jumpstyle, Dance, Electro House, Bigroom, Dubstep, Jungle.

Gatunek nowej piosenki to dance[źródło]https://music.apple.com/us/music-video/when-we-were-young-the-logical-song/1716354859. Materiał napisali: David Guetta, T.I Jakke, Madison Love, Rollo Spreckley, Dark Waves, Jacob Manson, Kim Petras, Richard Davies oraz Roger Hodgson. Kompozycja została wyprodukowana przez Davida Guette i T.I Jakke.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP10 na 8 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 21, na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajęła pozycje numer 71, na liście UK Singles (OCC) numer 51, na liście UK Dance (OCC) numer 21, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 16. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty (dostęp 06.2024)

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 10 listopada 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 23 213 971 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała Hannah Lux Davis.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniej[źródło]wiek według Google Niemki pt. “Unholy” (oraz Sam Smith), który na YouTube ma już 249 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że “Unholy” odniósł historyczny sukces – Sam są pierwszym w historii otwarcie niebinarnym artystą solowym, podczas gdy Kim jest pierwszą otwarcie transpłciową solową artystką na szczycie listy przebojów. Podczas 65. dorocznej ceremonii rozdania nagród Grammy Kim i Sam zdobyli nagrodę w kategorii Best Pop Duo/Group Performance za utwór „Unholy”, co uczyniło Petras pierwszą artystką otwarcie transpłciową, która zdobyła nagrodę Grammy w głównej kategorii i pierwszą jawnie transpłciową piosenkarką, która zdobyła nagrodę Grammy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Unholy” znalazł się w TOP3 na 43 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 25 listach. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 8, na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) numer 7, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 19, na liście US Rhythmic (Billboard) numer 16, a listach UK Singles (OCC), US Billboard Hot 100, US Adult Top 40 (Billboard), US Dance/Mix Show Airplay (Billboard), US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 1. Materiał w Polsce zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 06.2024).

Tekst nagrania “When We Were Young (The Logical Song)”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Kim Petras jest międzynarodową sensacją popu[źródło]media.universalmusic.pl 14 listopada 2022. Artystka może pochwalić się niezwykle dynamiczną karierą[źródło]muzyka.interia.pl 23 stycznia 2023. Kim zyskała światowy rozgłos w 2017 roku za sprawą przełomowego singla „I Don’t Want It At All”[źródło]media.universalmusic.pl. Artystka stała się jednym z najbardziej rozchwytywanych talentów muzycznych[źródło]livenation.pl 21.06.2023.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych Wykonawczyni zamyka wydany 18 września 2023 roku krążek ‘Problématique’, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Amigo i Republic. Album jest utrzymany w gatunkach Dance-pop, Europop. Standardowa edycja płyty zawiera 10 numerów. Jest to jej drugi album studyjny. Twórcy utworu: Producenci: Aaron Joseph, Dr. Luke i Vaughn Oliver. Gościnnie: Paris Hilton. Krążek na liście albumów UK Album Downloads (OCC) zajął pozycję numer 69, a na liście US Top Dance/Electronic Albums (Billboard) numer 8. W agregatorze recenzji Albumoftheyear krążek otrzymał średni wynik 65/100, na podstawie 2 recenzji. Clash przyznał wydawnictwu ocenę 7/10, a DIY 3/5 gwiazdek (dostęp 06.2024). Materiał wydany niespodziewanie. Pierwotnie planowano, że będzie to debiutancki album studyjny, ale napotkał wiele opóźnień i początkowo został odwołany w 2022 roku na rzecz ‘Feed the Beast’ (2023).

“Materiał wcześniej częściowo wyciekł do sieci, dlatego Kim zdecydowała się odłożyć go do szuflady. Teraz uległa namowom fanów, którzy czekali aż dostaną go w całości” – czytamy o ‘Problématique’ w serwisie muzyka.interia.pl.

Większość krytyków uznała album za catchy and entertaining i ubolewała nad jego początkowym odłożeniem na półkę, nazywając go missed opportunity.
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
[album – źródło]Wikipedia, genius.com, albumoftheyear.org, muzyka.interia.pl

Najbliższy koncert Kim ma się odbyć na wydarzeniu pn. LadyLand 2024 – Pride Weekend (FRIDAY), które ma mieć miejsce w dniach 28-29 czerwca 2024 w Brooklyn, NY, US.

Pierre David Guetta (ur. 7 listopada 1967 w Paryżu) – francuski DJ i producent muzyczny pochodzenia belgijsko-marokańsko-żydowskiego, tworzący muzykę głównie w gatunkach dance i bigroom house, a dawniej również house. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Hey Mama” (ft. Nicki Minaj, Bebe Rexha i Afrojack), który ma już 1,6 mld wyświetleń. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych Muzyka zamyka wydany 14 września 2018 roku krążek ‘7’. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 28 czerwca 2024 w Ibiza, Spain, Hï Ibiza, a kolejny 1 lipca 2024 w Ibiza, Spain, Ushuaïa Ibiza.

źródło: music.apple.com, genius.com, allaboutmusic.pl, wyspa.fm, olis.pl, | muzyka.interia.pl, allaboutmusic.pl, media.universalmusic.pl, livenation.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. Unholy
2. Alone
3. brrr
4. Coconuts
5. XXX
6. Malibu
7. Broken Glass
8. Future Starts Now
9. If Jesus Was a Rockstar
10. When We Were Young (The Logical Song) (oraz David Guetta)
Pozostałe utwory są na tej stronie

Lista singli na Wikipedii

Lista singli (wraz z ich pozycjami na listach przebojów i z rokiem ich wydania) dostępna jest na tej stronie.

Artystka w 2023 roku wystąpiła gościnnie w utworze “Flashy” u boku City Girls.

Biogram

Kim Petras (ur. 27 sierpnia 1992 w Kolonii) – niemiecka piosenkarka działająca w Los Angeles. Pierwsza otwarcie transpłciowa kobieta, która otrzymała nagrodę Grammy. W latach 2016–2020 wydawała muzykę jako niezależna artystka pod własnym wydawnictwem BunHead Records, zanim podpisała kontrakt z Amigo i Republic Records w 2021 r. Gatunek jej muzyki to pop[gat. źródło]https://music.apple.com/us/artist/kim-petras/291697579.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Feed the Beast’ ukazała się 23 czerwca 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Amigo oraz Republic i jest utrzymana w gatunku pop[gat. źródło]https://music.apple.com/us/album/feed-the-beast/1688323019. Album zawiera 15 piosenek. Twórcy utworu: Producenci: Aaron Joseph, Billboard, Blake Slatkin, Cirkut, Dr. Luke, Fat Max Gsus, Heavy Mellow, Housefly, Ian Kirkpatrick, ILYA, Isaiah Tejada, Jasper Harris, Jimmy Napes, The Monsters & Strangerz, Ojivolta, Omer Fedi, Rami, Rocco Did It Again!, Ryan OG, Sam Smith, Twisco i Vaughn Oliver. Główni artyści: Kim Petras, Nicki Minaj, Sam Smith. Gościnnie: BANKS. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP50 na 5 listach albumów. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 82, na liście UK Albums (OCC) numer 52, na liście US Billboard 200 numer 44, a na liście US Top Dance/Electronic Albums (Billboard) numer 2. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 63/100, na podstawie 9 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 06.2024).

“Nie jest to projekt zrobiony estetyczny, dla mnie nie ma jakiejś głębi jak poprzednie mixtape’y niemieckiej artystki i nie zostałam usatysfakcjonowana. Mimo wszystko warto utworów posłuchać i wzbogacić playlistę kilka pozycji” – czytamy w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl.

Więcej recenzji na tej stronie
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej o Artyście na Wikipedii

źródło: pl.wikipedia.org, music.apple.com, metacritic.com, allaboutmusic.pl, genius.com

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl