OneRepublic – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki OneRepublic to: “RUNAWAY”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://onerepublic.lnk.to/runaway

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu OneRepublic zatytułowana “RUNAWAY”.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 15.[źródło]olis.pl

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://www.discogs.com/release/27626697-OneRepublic-Runaway. Materiał napisali: Ryan Tedder, Johnny Simpson, Nolan Sipe, Brent Kutzle oraz Benjamin Samama. Kompozycja została wyprodukowana przez Brent Kutzle, John Nathaniel i Benjamin Samama.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 26 maja 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 905 596 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Tomás Whitmore (jest reżyserem także innych teledysków OneRepublic: OneRepublic: West Coast (2022), OneRepublic: Run (2021)). Wideoklip został nakręcony podczas ostatniej trasy koncertowej po Azji, w ramach której grupa zagrała w Hongkongu, Manili, Dżakarcie, Singapurze, Kuala Lumpur, Bangkoku, Tajpej i Tokio. W klipie możemy zobaczyć OneRepublic na szczycie kultowego kurortu Marina Bay Sands w Singapurze.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu OneRepublic pt. “Counting Stars”, który na Youtube ma już 3,8 mld wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Counting Stars” znalazł się w TOP10 na 37 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 11 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 1, na liście UK Singles (OCC) numer 1, na liście US Billboard Hot 100 numer 2, na liście US Adult Alternative Songs (Billboard) numer 4, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 1, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 1, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 30, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 9, na liście US Latin Airplay (Billboard) numer 32, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 1, a na liście US Rhythmic (Billboard) numer 22. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 07.2023).

OneRepublic to jedna z najpopularniejszych formacji XXI wieku[źródło]rozrywka.radiozet.pl 25.11.2022. “Native” – trzeci studyjny krążek w dyskografii OneRepublic wyniósł kapelę na szczyty popularności[źródło]bonito.pl. Zespół może pochwalić się niesamowitą karierą pełną nagród i wielkich hitów[źródło]radiozet.pl 07.05.2021. Grupa wystąpiła w Gdyni podczas tegorocznej edycji Open’er Festival[źródło]bytow.naszemiasto.pl 28 czerwca 2023. Warto wspomnieć, że w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularna jest nutka artystów zatytułowana “I Ain’t Worried”, której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych kapeli zamyka wydany 27 sierpnia 2021 roku krążek ‘Human’, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Mosley Music Group i Interscope. Album jest utrzymany w gatunku Soft Rock. Standardowa edycja płyty zawiera 12 numerów. Producenci krążka: Andrew DeRoberts, Billboard (Producer), BloodPop®, Brent Kutzle, Brian Willett, Jason Evigan, John Nathaniel, Louis Bell, Nick Mira, Ryan Tedder, Steve Wilmot, Tyler Spry, watt oraz Zach Skelton. Jest to ich piąty album studyjny. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że wydawnictwo znalazło się w TOP20 na 16 listach, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście – w Szwajcarii. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął 31 miejsce, na liście UK Albums (OCC) 30 miejsce, a na liście US Billboard 200 11 miejsce. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Co sądzą krytycy o płycie? Na Wikipedii czytamy: The album polarised music critics, who admired the lyricism and composition of some tracks, but were divided over the overproduced vocals, opaque production, and the excess of rap-trap verses and melodies in much of the songs. Translator nam to przetłumaczył następująco: Album spolaryzował krytyków muzycznych, którzy zachwycali się liryzmem i kompozycją niektórych utworów, ale byli podzieleni przez nadprodukcję wokali, nieprzejrzystą produkcję i nadmiar rap-trapowych zwrotek i melodii w większości utworów. W agregatorze recenzji Albumoftheyear krążek otrzymał średni wynik 70/100, na podstawie 2 recenzji (dostęp 07.2023).

“Human to album, który nie musi „gonić” trentów, on tym trendem jest. Choć jeśli ktoś wcześniej słyszał jakąkolwiek piosenkę od OneRepublic, to dobrze wie, jak brzmi Human. Czy to dobrze, czy źle? Nie wiem. Jednak album z pewnością trzyma wysoki poziom i nie jednej osobie umili czas” – napisała Oliwia Szeląg w recenzji materiału w serwisie meteor.amu.edu.pl.

[album – źródło]Wikipedia, albumoftheyear.org, discogs.com, meteor.amu.edu.pl, genius.com
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Najbliższy koncert zespołu ma się odbyć na wydarzeniu pn. Ashley for the Arts, które ma mieć miejsce w dniach 10 sierpnia 2023 w Arcadia, WI, US.

Tekst nagrania “RUNAWAY”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: discogs.com, genius.com, eska.pl, olis.pl, | rozrywka.radiozet.pl, radiozet.pl, bonito.pl, discogs.com, albumoftheyear.org, meteor.amu.edu.pl, genius.com, bytow.naszemiasto.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. A.I (feat. Peter Gabriel)
2. All fall down
3. All The Right Moves
4. All These Things
5. All this time
6. All we are
7. Apologize
8. Au Revoir
9. Better
10. Better Days
11. I Ain’t Worried
12. Runaway

Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2019 roku wystąpili również gościnnie w utworze “Bones” u boku Galantis.

Biogram

OneRepublic to amerykańska grupa pop-rockowa założona w Colorado Springs w stanie Kolorado w 2002 roku. Formacja odniosła swój pierwszy komercyjny sukces na Myspace. Gatunki ich muzyki to pop, pop-rock, pop alternatywny, rock alternatywny, indie rock i cello rock.

Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Dreaming Out Loud” ukazała się 20 listopada 2007 roku nakładem wytwórń płytowych Mosley Music Group oraz Interscope i jest utrzymana w gatunkach Alternative Rock, Soft Rock oraz Pop Rock. Standardowa edycja albumu zawiera 13 piosenek. Producenci krążka: Greg Wells, Ryan Tedder oraz Timbaland. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 14 listach albumów. Krążek polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 32, na liście UK Albums (OCC) numer 2, na liście US Billboard 200 numer 14, a na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 3. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. W agregatorze recenzji Albumoftheyear krążek otrzymał średni wynik 47/100, na podstawie 3 recenzji. Płyta otrzymała ogólnie mieszane recenzje od krytyków muzycznych. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast również prestiżowy magazyn Rolling Stone przyznał wydawnictwu 2 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 07.2023).

Płyta “Dreaming Out Loud” to przepełniona fortepianowym brzmieniem rockowa mieszanka pełna potencjalnych hitów na miarę “Apologize” – napisano w serwisie empik.com.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, empik.com, albumoftheyear.org
Tagi: One Republic

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl