O utworze
W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka francuskiego DJ-a Davida Guetty oraz duńskiego producenta MORTENA zatytułowana “Impossible” (z gościnnym udziałem szwedzkiego piosenkarza Johna Martina). W tym singlu charakterystyczny tenor Johna bez wysiłku prowadzi słuchaczy przez pulsującą linię basu i wirujące syntezatory, prezentując charakterystyczne dźwięki wszystkich trzech artystów.
Gatunek nowej piosenki to dance. Materiał napisali: Daniel Ledinsky, David Guetta, Tobias Frederiksen, Mikkel Cox, MORTEN (DNK), Michel Zitron oraz John Martin. Kompozycja została wyprodukowana przez MORTENA i Davida Guette.
Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na YT ukazało się 4 czerwca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 51 665 wyświetleń na Youtube.
Wideo na YouTube
Wideo dostępne jest na tej stronie.
Jeśli powyższy serwis wideo nie spełnia Twoich oczekiwań, to spróbuj znaleźć inny w tym linku: Kliknij tutaj
Piosenka w innych serwisach streamingowych
Linki do utworu w serwisach streamingowych dostępne są na tej stronie.
Tekst nagrania “Impossible”
Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.
Artysta/ści
David Guetta zadebiutował na rynku fonograficznym w 2002 roku albumem “Just a Little More Love”. Międzynarodowy sukces uzyskała jednak dopiero trzecia jego płyta – “One Love”, która miała premierę w 2009 roku. Krążek uczynił Davida jednym z najpopularniejszych DJ-ów na świecie. W zeszłym roku producent zebrał 1,5 miliona dolarów na rzecz walki z Covid-19 i skutkami pandemii
Dużą popularnością na YouTube z produkcji 53-letniego Francuza cieszy się numer „Hey Mama” (z gościnnym udziałem Nicki Minaj, Bebe Rexha i Afrojacka), który na Youtube ma już 1,4 mld wyświetleń? Dodajmy, że singiel „Hey Mama” osiągnął ósme miejsce na liście Billboard Hot 100 w Stanach Zjednoczonych i znalazł się w TOP10 w wielu krajach, w tym w Australii, Austrii, Belgii, Kanadzie, Finlandii, Francji, Niemczech, na Węgrzech, w Irlandii, Izraelu, Libanie, Holandii, Nowej Zelandii, Szkocji, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii..
Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię muzyka zamyka wydany 14 września 2018 roku krążek “7”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych What a Music, Parlophone, Big Beat i Atlantic. Album jest utrzymany w gatunkach Dance, House i pop. Płyta zawiera 15 numerów. Jest to jego 7 album studyjny. Krążek pokrył się platyną. Płytę swoim wokalem wsparli Sia, Bebe Rexha, Nicki Minaj, Martin Garris, Anne-Marie, Faouzia, Madison Beer, Charli XCX, French Montana, J Balvin, Jason Derulo, Willy William, Saweetie, Justin Bieber, Jess Glynne, Lil Uzi Vert, G-Eazy, Mally Mall, Delilah Montagu, Ava Max i CeCe Rogers. Materiał zadebiutował pod numerem 37 na amerykańskiej liście Billboard 200. “7” otrzymało mieszane recenzje od krytyków muzycznych. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast magazyn Rolling Stone przyznał wydawnictwu 2 z 5 możliwych gwiazdek.
“[…] Dwupłytowy album przedstawia dwa oblicza producenta […] David Guetta na pierwszej płycie to artysta w swojej najbardziej znanej postaci – twórca popowych hitów, które sprawdzą się w stacjach radiowych pod każdą szerokością geograficzną. Znacznie lepsza i ciekawsza jest druga część, dzięki której możemy zapoznać się z alter ego muzyka. […] – napisano w recenzji albumu w serwisie muzyka.interia.pl.”
Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 11 czerwca 2021 w Miami Beach, FL, US, Story Nightclub, a kolejny 12 czerwca 2021 w Las Vegas, NV, US, XS Nightclub. Muzyk w przyszłym roku ma dać koncert w Polsce. David ma wystąpić na wydarzeniu pn. Sunrise Festival, które ma mieć miejsce w dniach 23-25 lipca 2022 w miejscowości Kołobrzeg.
Morten Breum (ur. 26 maja 1982), lepiej znany pod pseudonimem MORTEN, to duński DJ i producent. W 2008 roku stał się znany z remiksowania „Højere vildere (skru op for den bitch)”, który powstał we współpracy Rune RK i Mortena Breuma z duńskim duetem Nik & Jay. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Kill Me Slow” (nagrany wraz z Davidem Guetta), który ma już 10 mln wyświetleń. W 2010 roku ukazał się jego krążek “Nightclub Session”. Najbliższy koncert 39-letniego artysty ma się odbyć 18 czerwca 2021 w Manhattan, NY, US, Harbor Nightclub, a kolejny na wydarzeniu pn. Saga, które ma mieć miejsce w dniach 10-12 września 2021 w Bucharest, Romania.
John Martin Lindström (ur. 22 sierpnia 1980) to szwedzki piosenkarz i autor piosenek. Najbardziej znany jest ze współpracy ze Swedish House Mafia. Od 2010 roku współpracuje z Tinie Tempah i wydał swój debiutancki singiel „Anywhere For You” (17 mln wyświetleń na YT). 40-letni artysta na razie nie wydał żadnego albumu studyjnego.
źródło: edm.com, | allaboutmusic.pl, eska.pl, muzyka.interia.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne?