Alan Walker, Ina Wroldsen – Blue

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka norweskiego producenta Alana Walkera oraz norweskiej piosenkarki Iny Wroldsen zatytułowana “Blue”. Singiel znalazł się na płycie EP-ce Norwega zatytułowanej ‘Walkerverse, Pt. I’, która ukazała się 17 czerwca 2022 roku nakładem wytwórń płytowych Sony i MER. Album jest utrzymany w gatunkach Electro House i Dance-pop i zawiera 5 numerów[źródło]Wikipedia, discogs.com.

Alan Walker na swoich mediach społecznościowych napisał:

TEN ROK TO CZAS NOWYCH POCZĄTKÓW. W 2022 WSPÓLNIE ROBIMY ODWAŻNY KROK W KIERUNKU Walkerverse! PO PIERWSZE WALKERVERSE PT. I EP W NASTĘPNY PIĄTEK

Gatunek nowej piosenki to Pop[źródło]https://www.shazam.com/pl/track/617014880/blue. Materiał napisali: Slipmats, Marcus Arnbekk, K-391, James Njie, Ina Wroldsen, Gunnar Greve Pettersen, Big Fred, Carl Hovind, Mood Melodies oraz Alan Walker. Kompozycja została wyprodukowana przez kaspera, Jamesa Njie, Carla Hovinda i Alana Walkera.

Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na YT ukazało się 17 czerwca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 577 363 wyświetleń na Youtube.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 25-letniego Norwega pt. „Faded”, który na Youtube ma już 3,3 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Faded” stał się międzynarodowym hitem. Utwór osiągnął najwyższą pozycje numer jeden w ponad dziesięciu krajach oraz znalazł się w TOP5 w ponad 25 krajach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a także na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Kawałek w lutym 2016 r. osiągnął również numer jeden na liście 100 najpopularniejszych piosenek Shazam na całym świecie. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.

Alan Walker muzykę tworzyć zaczął w 2012 i udostępniając ją w sieci przykuł uwagę prestiżowych producentów oraz wytwórni[źródło]empik.com. Artysta jest jednym z najpopularniejszych DJ-ów i producentów muzycznych[źródło]rytmy.pl 12 listopada 2021. W artykule opublikowanym w serwisie koncertomania.pl w dniu 24-09-2021 czytamy: Alan jest dziewiątym najczęściej obserwowanym artystą na YouTube i dwudziestym najczęściej obserwowanym artystą w Spotify. Obecnie może pochwalić się ponad 50 miliardami odtworzeń audio i wideo. Wśród jego nagród jest nagroda MTV Europe Music Awards 2016 w kategorii Best Norwegian Act, Eska Music Awards 2016 w kategorii Best International Hit, MTV Europe Music Awards 2017 w kategorii Best Norwegian Act i MTV Europe Music Awards 2018 w kategorii Best Norwegian Act[źródło]?. W zeszłym roku w prestiżowym zestawieniu DJ Mag „Top 100” zajął 22 miejsce[źródło]djmag.com/top100djs. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio jest popularna nutka Alana Walkera “Man On The Moon” (nagrana wraz z Benjaminem Ingrosso). Tego kawałka możecie posłuchać na tej stronie.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych Muzyka zamyka wydany 26 listopada 2021 roku krążek ‘World of Walker’, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych MER i Sony. Płyta jest utrzymana w gatunkach Dance-pop, Indie Pop, House, Tropical House, Moombahton oraz Trap i zawiera 15 numerów. Do Alana dołączyła długa lista imponujących artystów, między innymi Ava Max, Sabrina Carpenter, Hans Zimmer, Farruko, Salem Ilese i wielu innych.

“Pomysł niesamowity, w szczególności pokazanie tajemniczości w każdym aspekcie. Czy podczas słuchania kawałków zanim krążek powstał, czy w procesie słuchania i oglądania. Podoba mi się też świat przedstawiony, który jest odzwierciedleniem samego Alana Walkera” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie radio17.pl.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 9 wrz 2022 w Singapore, Singapore, Marina Bay Sands Expo and Convention Centre, a kolejny 28 wrz 2022 w Manchester, UK, Manchester Academy.

Ina Christine Wroldsen, wcześniej znana jako Ina (ur. 29 maja 1984) – norweska piosenkarka i autorka piosenek. Była częścią duetu Ask Embla, grającego elektroniczny pop, z islandzkim producentem i autorem tekstów Arnthorem Birgissonem. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Strongest”, który ma już 50 mln wyświetleń. 28 maja 2021 roku ukazała się płyta EP-ka 38-letniej artystki zatytułowana ‘Matters of the Mind’.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/AlanWalkerInaWroldsenBlue

Tekst nagrania “Blue”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: allaboutmusic.pl, shazam.com, | empik.com, rytmy.pl, koncertomania.pl, djmag.com/top100djs, radio17.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl