Alvaro Soler, Topic – Solo Para Ti

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka hiszpańskiego piosenkarza Alvaro Solera oraz chorwacko-niemieckiego producenta Topica zatytułowana “Solo Para Ti”. Ten taneczny singiel to niebanalna mieszanka charakterystycznego dla Hiszpana pełnego pasji, poruszającego popu i zwiewnych, niezobowiązujących brzmień EDM.

– Znam Topica od dłuższego czasu i byłem bardzo szczęśliwy, widząc jak zdobywa światowy sukces – opowiada Alvaro Soler. – Dla mnie jest to jeden z najlepszych DJ-ów ostatnich lat, a współpraca z nim była niesamowitym doświadczeniem. Jestem bardzo zadowolony z rezultatu i naprawdę dumny z tej piosenki. Oczywiście z „Solo Para Ti” wkraczam w nowy świat, bo wcześniej nie miałem nic wspólnego z EDM. Nie mogę się jednak doczekać, żeby zaskoczyć ludzi tym nagraniem.

Gatunek nowej piosenki to pop. Materiał napisali A7S, Alexander „Ali“ Zuckowski, Alvaro Soler, Simon Triebel i Topic. Kompozycja została wyprodukowana przez Topica.

Singiel “Solo Para Ti” to następca singla “A Contracorriente” (nagranego wraz z Davidem Bisbalem).

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 22 kwietnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 461 777 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Pedro Pablo Araujo.

Alvaro Soler to jeden z najpopularniejszych obecnie hiszpańskich artystów. W artykule opublikowanym w dniu 19.01.2022 w serwisie zloteprzeboje.tuba.pl czytamy: Alvaro Soler ma ponad 80 złotych i platynowych wyróżnień na całym świecie, dwa miliony sprzedanych albumów i ponad 5 miliarda streamów we wszystkich serwisach cyfrowych. Natomiast w artykule opublikowanym w serwisie eska.pl w dniu 2021-01-29 czytamy: Alvaro Soler w pewnym momencie swojej kariery był najpopularniejszym, zagranicznym artystą granym przez polskie rozgłośnie radiowe. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Sofia”, który ma już 790 mln wyświetleń. Dodajmy, że singiel “Sofia” odniósł sukces na listach przebojów w krajach europejskich, osiągając numer 1 w Polsce, Włoszech, Czechach, Słowacji, Belgii i Szwajcarii. Kawałek w Polsce pokrył się diamentem[źródło]Wikipedia.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 9 lipca 2021 roku krążek “Magia”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Airforce 1 Records. Album jest utrzymany w gatunku Europop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jego trzeci album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 12. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zajął najwyższą pozycję numer 3 na niemieckiej liście albumów Offizielle Top 100, numer 2 na szwajcarskiej liście albumów Schweizer Hitparade i numer 4 na austriackiej liscie albumów Ö3 Austria.

– Uświadomiłem sobie, jak często używam słowa Magia. Opisuję nim wspaniałe rzeczy, które trudno ująć słowami. Nie zawsze potrzebujemy zresztą wielu określeń, nie wszystko musi mieć powód, czasami po prostu dajemy się porwać małym rzeczom – tłumaczy Alvaro[źródło]eska.pl.

Serwis rmf.fm w artykule opublikowanym w dniu 28 kwietnia 2022 pisze, że za sprawą tego wydawnictwa Hiszpan zdobył 150 złotych i platynowych certyfikatów na całym świecie, zgromadził 5,3 miliarda streamów i zapewnił sobie najwyższe miejsca na listach przebojów.

Krążek ‘Magia’ to następca krążka ‘Mar de Colores’ (2018).

Alvaro ma dać w tym roku dwa koncerty w Polsce. Artysta ma wystąpić 20-09-2022 w Krakowie i 21-09-2022 w Warszawie. Natomiast najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 25 cze 2022 w Tettnang, Germany, Regionalwerk Bodensee Schlossgarten.

Tobias Topic (ur. 23 marca 1992 w Solingen), znany również jako Topic, to chorwacko-niemiecki DJ, producent i muzyk. Jego piosenka „Home” uzyskała status platynowej płyty w Australii i Niemczech. Najbardziej znany jest ze swojego największego przeboju „Breaking Me”. Serwis rmf.fm w artykule opublikowanym w dniu 28 kwietnia 2022 pisze, że „Breaking Me” zgromadził ponad 1,9 miliarda streamów i był numerem 1 na tanecznej liście przebojów w USA. Serwis dalej pisze, że kawałek zdobył złoty, platynowy bądź diamentowy status w 28 krajach. Topic jest jednym z największych światowych DJ-ów i producentów. Przypomnijmy, że 31 lipca 2015 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artysty zatytułowany ‘Miles’, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 25 cze 2022 w Erlenbach, Germany, Aquaphobie Electronic Music Festival, a kolejny na wydarzeniu pn. Balaton Sound, które ma mieć miejsce w dniach 29 cze – 2 lip 2022 w Zamárdi, Hungary.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: rmf.fm, | dziendobry.tvn.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, eska.pl, rmf.fm, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl