Beyoncé – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Beyonce to: “II Most Wanted”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://tiny.pl/drh76

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskich piosenkarek Beyoncé i Miley Cyrus zatytułowana “II Most Wanted”. Singiel znalazł się na nowym krążku studyjnym Beyoncé zatytułowanym ‘Cowboy Carter’, który ukazał się 29 marca 2024 roku nakładem wytwórń płytowych Parkwood i Columbia. Płyta jest utrzymana w gatunkach Country, western, country pop oraz Americana i zawiera 27 numerów. Song Credits: Producers: 070 Shake, BAH, Beyoncé, Cadenza, Cam, d.a. got that dope, Dave Hamelin, Derek Dixie, DIXSON, Harry Edwards, Ian Fitchuk, Ink, Jack Ro, Jon Batiste, Khirye Tyler, Killah B, Leah Nardos Takele, Mamii, Michael Pollack, Miley Cyrus, Nathan Ferraro, No I.D., NOVA WAV, Paul McCartney, Pharrell Williams, Raphael Saadiq, Sean Solymar, Shawn Everett, Simon Mårtensson, Sounwave, Swizz Beatz, The-Dream i Tyler Johnson. Primary Artists: Beyoncé, Dolly Parton, Linda Martell, Miley Cyrus, Post Malone, Rumi Carter, Shaboozey, Willie Jones, Willie Nelson, Linda Martell & Shaboozey, Tanner Adell, Brittney Spencer, Tiera Kennedy i Reyna Roberts. Konceptualnie materiał jest prezentowany jako audycja radiowa fikcyjnej stacji “KNTRY Radio Texas”, w której w roli disc jockeyów występują piosenkarze country Dolly Parton, Linda Martell i Willie Nelson. Muzyka napędzana jest przez szereg instrumentów akustycznych, na których grają tacy muzycy, jak Stevie Wonder, Paul McCartney, Nile Rodgers, Jon Batiste, Gary Clark Jr. i Rhiannon Giddens. W serwisie cgm.pl czytamy, że samo słowo »kowboj« było używane w obraźliwy sposób i, że najbardziej »wykwalifikowani« mieli najtrudniejsze zadania w obchodzeniu się zarówno z końmi, jak i bydłem. Dalej czytamy, że niszcząc negatywne konotacje, Bey pozostawia miejsce na siłę, oddając hołd mężczyznom, którzy byli prawdziwym wyrazem Zachodniego męstwa. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP5 na 27 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 23 listach. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 3, a na listach UK Albums (OCC), UK Americana Albums (OCC), UK Country Albums (OCC), US Billboard 200, US Folk Albums (Billboard), US Top Country Albums (Billboard) numer 1. Po premierze wydawnictwo spotkało się z powszechnym uznaniem. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 92/100, na podstawie 20 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 04.2024). Na anglojęzycznej Wikipedii czytamy, że Krytycy oceniając ten materiał uważali, że eksperymenty gatunkowe, szeroki zakres i eklektyczne odniesienia na albumie pomogły w ambitnym ponownym wyobrażeniu sobie Americany i kraju przez pryzmat jego czarnych korzeni. Dodajmy, że Wiki podaje, że Americana to dowolny zbiór materiałów i rzeczy dotyczących lub charakterystycznych dla Stanów Zjednoczonych lub NARODU amerykańskiego, reprezentatywny lub nawet stereotypowy dla całej kultury amerykańskiej.

“Podsumowując, jestem jednak rozczarowana tym krążkiem. Może będę wracać do kilku utworów, które wpasowują się w mój gust, ale do całej płyty już raczej nie” – czytamy w recenzji tego wydawnictwa w serwisie sztukmix.pl.

Więcej recenzji na tej stronie
Płyta ta stanowi drugą część trylogii albumów, po ‘Renaissance’ (2022). Warto wspomnieć, że dzięki kawałkowi “TEXAS HOLD ‘EM” z wydawnictwa ‘Cowboy Carter’ Beyoncé stała się pierwszą Czarną artystką, która osiągnęła 1. miejsce na liście Hot Country Songs i 1. miejsce na liście Hot 100 z utworem country.
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
[album – źródło]Wikipedia, genius.com, cgm.pl, metacritic.com, sztukmix.pl

Gatunek nowej piosenki to country[źródło]https://www.shazam.com/song/1738363902/ii-most-wanted. Materiał napisali: Beyoncé, Miley Cyrus, Michael Pollack oraz Ryan Tedder (frontman OneRepublic). Kompozycja została wyprodukowana przez Beyoncé, Shawna Everetta, Michaela Pollacka i Miley Cyrus.

Kawałek ten nie jest tanecznym utoworem, który zaciągnie tłumy na parkiet. To propozycja dla wielbicieli spokojnej i emocjonalnej muzyki.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 29 marca 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 3 505 115 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 42-letniej[źródło]wiek według Google Artystki pt. “Halo”, który na YouTube ma już 1,5 mld wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Halo” znalazł się w TOP5 na 25 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 6 listach. Kawałek na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 4, na liście UK Hip Hop/R&B (OCC) numer 2, na liście US Billboard Hot 100 numer 5, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 27, na liście US Adult R&B Songs (Billboard) numer 39, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 22, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 1, na liście US Hot R&B/Hip-Hop Songs (Billboard) numer 16, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 2, a na liście US Rhythmic (Billboard) numer 8. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 04.2024). Nutka otrzymała nagrodę Grammy za najlepsze kobiece wokalne wykonanie popowe, a także była nominowana w kategorii nagranie roku. Poza tym numer zdobył statuetkę dla najlepszej piosenki na gali MTV Europe Music Awards. „Halo” zajął 79. miejsce na liście najlepszych teledysków 2009 roku według BET.

Tekst nagrania “II Most Wanted”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Beyoncé to jedna z czołowych światowych wokalistek[źródło]rozrywka.radiozet.pl 28.06.2023 i zarazem jedna z czołowych artystek amerykańskiej sceny muzycznej[źródło]polityka.pl 9 KWIETNIA 2024. Beyoncé swoją popularność zawdzięcza grupie Destiny’s Child, której była współzałożycielką[źródło]pomponik.pl. Warto wspomnieć, że w polskich radiach oraz w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularna jest nutka artystki zatytułowana “TEXAS HOLD ‘EM”. Tego kawałka możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Miley Ray Cyrus (ur. 23 listopada 1992 we Franklin jako Destiny Hope Cyrus) – amerykańska piosenkarka popowa, aktorka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna, producentka filmowa, reżyserka i filantropka. Córka piosenkarza country Billy’ego Raya Cyrusa. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Wrecking Ball”, który ma już 1,1 mld wyświetleń. 10 marca 2023 r. ukazała się jej płyta studyjna ‘Endless Summer Vacation’.

źródło: shazam.com, genius.com, cgm.pl, metacritic.com, sztukmix.pl, eska.pl, | rozrywka.radiozet.pl, polityka.pl, pomponik.pl, olis.pl, Google, YouTube, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. Drunk in Love
2. Formation
3. Partition
4. Halo
5. Girls Love Beyoncé
6. If I Were a Boy
7. Perfect Duet
8. Mine
9. 16 Carriages
10. II Most Wanted (oraz Miley Cyrus)
Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2022 roku wystąpiła gościnnie w utworze “Make Me Say It Again, Girl” u boku Ronald Isley i the Isley Brothers.

Biogram

Beyoncé (wym. [biˈjɒnseɪ]), właśc. Beyoncé Giselle Knowles-Carter (ur. 4 września 1981 w Houston) – amerykańska piosenkarka, aktorka, autorka piosenek, producentka muzyczna, reżyserka i businesswoman. Profesjonalną karierę muzyczną rozpoczęła jako liderka girlsbandu Destiny’s Child, który został jednym z najlepiej sprzedających się zespołów żeńskich na świecie. Gatunki jej muzyki to: R&B, contemporary R&B, teen pop, pop, dance-pop.

Jej debiutancka studyjna solowa płyta zatytułowana ‘Dangerously in Love’ ukazała się 23 czerwca 2003 roku (UK) nakładem wytwórń płytowych Music World oraz Columbia i jest utrzymana w gatunku pop. Standardowa edycja albumu zawiera 15 piosenek. Song Credits: Producers: Andreao “Fanatic” Heard, Beyoncé, Bryce Wilson, D-Roy, Erroll “Poppi” McCalla Jr, Focus…, Mark Batson, Missy Elliott, Mr. B, Nat Adderley Jr., Rich Harrison, Scott Storch i Sherrod Barnes. Primary Artists: Beyoncé i Luther Vandross. Featuring: Beyoncé, Big Boi, JAY-Z, Missy Elliott, Sean Paul i Sleepy Brown. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP5 na 20 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 13 listach. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 18, a na listach UK Albums (OCC), UK R&B Albums (OCC), US Billboard 200 oraz US Top R&B/Hip-Hop Albums (Billboard) numer 1. Materiał zdobył certyfikat 6-krotnie platynowej płyty. ‘Dangerously in Love’ zebrał generalnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 63/100, na podstawie 17 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 04.2024). Większość tekstów opowiada o miłości. Płyta przynosła Beyoncé pięć nagród Grammy. Rock and Roll Hall of Fame wyróżniło krążek na 183. pozycji zestawienia 200 albumów, które ukształtowały rock and rolla.

“[…] Chciałabym, żeby usłyszeli też wszystkie gatunki muzyczne, które mnie inspirowały: od hip- hopu, przez rock do jazzu […]” – powiedziała Beyoncé o materiale ‘Dangerously in Love’.

“To prawdziwe muzyczne wyzwanie połączone ze szczerymi tekstami. To inne oblicze kogoś, kogo znamy od lat” – czytamy w serwisie empik.com o płycie.

“Podsumowując: muzycznie słabo, ale jedno trzeba przyznać – ta dziewczyna potrafi śpiewać” – czytamy w recenzji wydawnictwa w serwisie kultura.onet.pl.

Więcej recenzji na tej stronie
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, music.apple.com, metacritic.com, empik.com, kultura.onet.pl, genius.com

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl