CLASSIC – Chciałbym Ci Powiedzieć

classicJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego zespołu Classic zatytułowana “Chciałbym Ci Powiedzieć”. Kawałek posiada bajeczny wokal i skoczną aranżację. Nutka jest coverem numeru „Touch by touch” grupy Joy. Oryginał został wydany w 1985 roku i stał się prawdziwym przebojem. Warto wspomnieć, że formacja Łukash również wydała cover „Touch by touch”, który stał się numerem jeden na przyjęciach weselnych.

To istny majstersztyk muzyczny! – napisał o coverze serwis disco-polo.info.

Joy to austriackie trio męskie, tworzące muzykę pop/italo disco, popularne w latach 80. XX wieku, powstałe w 1984 roku w Bad Aussee. W lipcu 2014 zespół Joy wystąpił po raz pierwszy w Polsce. Miało to miejsce na Summer Disco Festival. „Touch by Touch” odniósł ogromny sukces w ich ojczyźnie, gdzie osiągnął numer jeden. W Niemczech kawałek dotarł do pierwszej dwudziestki, osiągając 18. miejsce w 1986 roku. Numer stał się również przebojem w Azji Wschodniej i na Filipinach. Oryginalnego „Touch by Touch” możecie posłuchać na tej stronie.

Gatunek piosenki to disco polo.

Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na YT ukazało się 16 sierpnia 2021 roku. W dniu 12.03.2022 klip ma 1 813 304 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. „To nie przyjaźń tylko miłość”, który na Youtube ma już 49 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek „To nie przyjaźń tylko miłość” miał premierę na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej Ostróda 2013. Formacja otrzymała za niego nagrodę Grand Prix. W wideoklipie do nutki główne role zagrali aktor Krzysztof Kiersznowski i modelka oraz aktorka Monika Ordowska. W artykule opublikowanym w serwisie muzyka.interia.pl w dniu 8 listopada 2013 czytamy: Na planie teledysku można było też zobaczyć najnowszy model bentleya continental – jedyny egzemplarz w Polsce.

Formacja Classic to legendarny zespół disco polo, który na swoim koncie ma wiele hitów. Ich klasyczny styl oczarował tysiące fanów muzyki disco polo. Zespół Classic powstał w 1992 roku w Iłowie z inicjatywy trzech mężczyzn: Roberta Klatta, Jacka Ambroziaka i Waldemara Kiełbasińskiego. Skład grupy formował się przez lata. Grupa występowała obok takich gwiazd jak Varius Manx, De Mono, FNŻ, Elektryczne Gitary czy Róże Europy. Przypomnijmy, że 24 czerwca 2016 roku, nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska, ukazał się krążek zespołu “Miłego dnia”. Producent: World Media Robert Klatt. Mastering i mix: Winicjusz Chróst w Studio Chróst w Sulejówku.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: disco-polo.info, | hitydiscopolo.pl, muzyka.interia.pl, disco-polo.info, polotv.pl, kultura.onet.pl, YouTube, Wikipedia, i inne?
Artykuł zaktualizowany w dniu 12.03.2022.

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl