Glass Animals, Iann Dior – Heat Waves

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka angielskiej kapeli Glass Animals oraz amerykańskiego piosenkarza i rapera Ianna Diora zatytułowana “Heat Waves”. Oprócz wersji z Iannem Diorem Anglicy wydali też singiel solo. Kawałek znalazł się na najnowszym krążku studyjnym grupy zatytułowanym “Dreamland”, który ukazał się 7 sierpnia 2020 roku nakładem nakładem wytwórń płytowych Wolf Tone, Universal Music Operations Limited i Polydor. Płyta zawiera 16 numerów i jest utrzymana w gatunkach Chillwave oraz Indie Pop. Materiał na liście UK Albums (OCC) zajął najwyższą pozycje numer 2, na liście US Billboard 200 numer 7, a na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 1. “Dreamland” otrzymał pochlebne recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 75/100, na podstawie 11 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Jest to trzeci studyjny krążek grupy.

“Dreamland nie jest złym albumem, ale też nie jest na tyle dobry, by zapisał się w muzycznej historii tego roku” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Gatunki nowej piosenki to Pop i R&B. Materiał napisali Dave Bayley oraz iann dior. Kompozycja została wyprodukowana przez Dave’a Bayley’a.

Kawałek “Heat Waves” (prawdopodobnie solo) na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 62, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3.

Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła najwyższą pozycję numer 5, na liście US Billboard Hot 100 numer 7, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 21, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 6, na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 1, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 4, a na liście US Rock Airplay (Billboard) numer 5.

Zespół przeprowadził konkurs na remiks utworu, w którym wygrał 19-letni brytyjski producent Shakur Ahmad, a jego remiks został wydany przez grupę wraz z remiksem amerykańskiego DJ-a Diplo w sierpniu 2020 r.

W artykule opublikowanym w dniu 2021-09-20 serwis wzielonej.pl napisał:

“Właśnie z wydanej w 2020 roku płyty pochodzi utwór “Heat Waves”, który za sprawą “lockdownowego klipu”, będącego listem miłosnym do muzyki granej na żywo, stał się międzynarodowym przebojem. Numer zgromadził 930 milionami streamów i pokrył się podwójną platyną w USA.”

W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 321 828 wyświetleń na YT.

Singiel “Heat Waves” to następca singla “Dreamland”.

Glass Animals – angielska grupa założona w Oksfordzie. Zespół koncertuje na całym świecie, do tej pory wystąpił na takich festivalach jak Glastonbury, Coachella, Bonnaroo, Lollapalooza, Reading/Leeds, Falls Festival, St. Jerome’s Laneway Festival, Southbound czy Bestival. Najbliższy ich koncert ma się odbyć 4 marca 2022 w Phoenix, AZ, US, Arizona Federal Theatre, a kolejny 8 marca 2022 w Portland, OR, US, Keller Auditorium.

Iann Dior (zapis stylizowany: iann dior), właściwie Michael Ian Olmo (ur. 25 marca 1999 w Arecibo) – urodzony na Portoryko amerykański piosenkarz, raper i autor tekstów. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Sick and Tired” (featuring Machine Gun Kelly i Travis Barker), który ma już 39 mln wyświetleń. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 28 cze 2022 w Bergen, Norway, Bergen Calling, a kolejny na wydarzeniu pn. WOO HAH!, które ma mieć miejsce w dniach 8-10 lip 2022 w Hilvarenbeek, Netherlands.

źródło: wzielonej.pl, allaboutmusic.pl, | YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl