Hozier – nowa piosenka

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 

  • Jaki jest tytuł nowego utworu Hoziera
  • Na jakim albumie znalazła się nowa piosenka
  • Jaki jest gatunek muzyczny nowego kawałka
  • Kto napisał i wyprodukował nową nutkę
  • Jakie miejsca zajęła piosenka na listach przebojów
  • Różnych innych informacji o nowym utworze
  • Kim jest Artysta/ści wykonujący nutkę będącą tematem tego artykułu

Tytuł nowej piosenki Hoziera to: “Too Sweet”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów/listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://tiny.pl/djfr9

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka irlandzkiego piosenkarza Hoziera zatytułowana “Too Sweet”. To pierwszy utwór z jego płyty EP-ki zatytułowanej ‘Unheard’, a został wydany jako singiel 29 marca 2024 roku. Album ukazał się 22 marca 2024 roku nakładem wytwórni płytowej Rubyworks. Krążek jest utrzymany w gatunku alternative[gat. źródło]https://music.apple.com/us/album/unheard-ep/1735414393 i zawiera 4 numery. Twórcy utworu: Producenci: Bēkon, Chakra, Craig Balmoris, Hozier, Jeff “Gitty” Gitelman, Jennifer Decilveo, Peter Gonzales, Sergiu Gherman i Tyler Mehlenbacher. Główni artyści: Hozier i Allison Russell. Materiał składa się z czterech niepublikowanych wcześniej nutek, które zostały nagrane na trzeci studyjny krążek Hoziera ‘Unreal Unearth’ (2023), ale nie znalazły się na ostatecznej liście utworów. Na jednym z kawałków EP-ki gościnnie pojawia się, nagrodzona Grammy, wokalistka i aktywistka – kanadyjka Allison Russell. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 4 listach albumów. Krążek na liście albumów US Billboard 200 zajął pozycję numer 10, na liście US Folk Albums (Billboard) numer 3, na liście US Top Rock & Alternative Albums (Billboard) numer 4 (dostęp 06.2024).

“Złożone z niepublikowanych wcześniej piosenek »Unheard EP« to prawdziwa gratka dla wiernych fanów artysty” – czytamy w serwisie open.fm.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
[album – źródło]Wikipedia, music.apple.com, genius.com, open.fm, jazzsoul.pl

Gatunki nowej piosenki to Soul, pop rock[źródło]https://en.wikipedia.org/wiki/Too_Sweet i alternative[źródło]https://music.apple.com/us/music-video/too-sweet/1745598901. Materiał napisali: Hozier, Bēkon, Peter Gonzales, Sergiu Gherman, Stuart Johnson i Tyler Mehlenbacher. Kompozycja została wyprodukowana przez Bēkona, Hoziera, Sergiu Ghermana, Petera Gonzalesa i Chakra.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP5 na 27 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 11 listach. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 5, na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) numer 15, na liście UK Singles (OCC) numer 1, na liście US Billboard Hot 100 numer 1, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 13, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 2, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 20, na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 1, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 1, a na liście US Rock Airplay (Billboard) numer 2. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty (w Polsce złotej) (dostęp 06.2024).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazało się 10 maja 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 14 919 700. wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Ruth Medjber.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 34-letniego[źródło]wiek według Google Artysty pt. “Take Me To Church”, który na YouTube ma już 843 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Take Me To Church” znalazł się w TOP5 na 41 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 18 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 1, na liście UK Singles (OCC) numer 2, na liście US Billboard Hot 100 numer 2, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 12, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 1, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 32, na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 1, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 2, a na liście US Rock Airplay (Billboard) numer 3. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 06.2024).

Tekst nagrania “Too Sweet”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

W artykule opublikowanym w serwisie natemat.pl w dniu 31 maja 2024 r. czytamy o Hozierze, że Jego drugi album, »Wasteland, Baby!«, wydany w 2019 roku, zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200, potwierdzając status Hoziera jako jednego z czołowych artystów współczesnej muzyki. Muzykowi popularność przyniósł singiel „Take Me to Church” z 2013 r. Na wspomnianej wyżej stronie czytamy również, że Irlandczyk ma być sobotnim headlinerem na Open’er Festival 2024 i że gwiazdor w Polsce cieszy się olbrzymią popularnością.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych Muzyka zamyka wydany 18 sierpnia 2023 roku krążek ‘Unreal Unearth’, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Rubyworks i Island. Album jest utrzymany w gatunku alternative[gat. źródło]https://music.apple.com/us/album/unreal-unearth/1687585357. Płyta zawiera 16 numerów. Jest to jego trzeci album studyjny. Twórcy utworu: Producenci: Bēkon, Chakra, Craig Balmoris, Hozier, Jeff “Gitty” Gitelman, Jennifer Decilveo, Marius Feder, Pete G, Sariah Mae, Sean Cook, Sergiu Gherman i Tyler Mehlenbacher. Featuring: Brandi Carlile. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP10 na 14 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 5 listach. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 12, na liście US Billboard 200 numer 3, a na listach UK Albums (OCC), US Folk Albums (Billboard), US Top Alternative Albums (Billboard) i US Top Rock Albums (Billboard) numer 1. Materiał w Wielkiej Brytani zdobył certyfikat srebrnej płyty (w Polsce złotej). W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 76/100, na podstawie 14 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 06.2024).

“[…] Mimo niezłego stażu, jego pasja do sztuki i ciekawość świata nie słabną. Dowodem tego jest nadchodzący trzeci album »Unreal Unearth«” – czytamy w serwisie empik.com.

“Irlandzki artysta na swoim długo oczekiwanym trzecim albumie zapewnia ponad godzinę solidnej dawki folku, bluesa czy soulu. Trzecia płyta Hoziera zatytułowana Unreal Unearth to zdecydowanie najdojrzalsze i najpełniejsze dzieło w dorobku autora Take Me To Church” – czytamy w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl.

Więcej recenzji na tej stronie
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
[album – źródło]Wikipedia, music.apple.com, genius.com, metacritic.com, allmusic.com, empik.com, allaboutmusic.pl

Najbliższy koncert Wykonawcy ma się odbyć 22 czerwca 2024 w Brussels, Belgium, Vorst Nationaal/Forest National, a kolejny na wydarzeniu pn. INmusic Festival, które ma mieć miejsce w dniach 24-26 czerwca 2024 w Zagreb, Croatia.

źródło: music.apple.com, genius.com, imdb.com, olis.pl, open.fm, jazzsoul.pl | natemat.pl, music.apple.com, genius.com, metacritic.com, allmusic.com, empik.com, allaboutmusic.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. Take Me to Church
2. Almost (Sweet Music)
3. Cherry Wine (Live)
4. Work Song
5. From Eden
6. Francesca
7. Unknown / Nth
8. De Selby (Part 2)
9. Northern Attitude (with Noah Kahan)
10. Too Sweet
Pozostałe utwory są na tej stronie

Lista singli na Wikipedii

Lista singli (wraz z ich pozycjami na listach przebojów i z rokiem ich wydania) dostępna jest na tej stronie.

W 2021 roku wystąpił gościnnie w utworze “Tell It to My Heart” u boku Meduzy.

Biogram

Hozier, właśc. Andrew Hozier-Byrne (ur. 17 marca 1990 w Bray w Wicklow) – irlandzki piosenkarz, gitarzysta, autor tekstów, kompozytor i multiinstrumentalista. Kiedy miał 15 lat, zaczął śpiewać i rozpoczął naukę gry na gitarze. Gatunki jego muzyki to indie rock, rock alternatywny, contemporary folk.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Hozier’ ukazała się 19 września 2014 roku nakładem wytwórń płytowych Rubyworks oraz Island i jest utrzymana w gatunku alternative[gat. źródło]https://music.apple.com/us/album/hozier/923529751. Standardowa edycja albumu zawiera 13 piosenek. Producent: Hozier i Rob Kirwan. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP5 na 14 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 5 listach. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 1, na liście UK Albums (OCC) numer 3, na liście US Billboard 200 numer 2, US Top Alternative Albums (Billboard) numer 1, na liście US Digital Albums (Billboard) numer 2, na liście US Folk Albums (Billboard) numer 1, na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 1, a na liście US Top Tastemaker Albums (Billboard) numer 4. Materiał zdobył certyfikat 5× platynowej płyty (w Polsce 2× platynowej). W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 79/100, na podstawie 10 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3,5 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 06.2024).

“Wśród swoich fascynacji Hozier wymienia same wokalistki – Ninę Simone, Ellę Fitzgerald, St.Vincent, Feist i Lisę Hannigan. Nic dziwnego zatem, że na jego debiutanckiej płycie »Hozier« pojawia się podobna wrażliwość i brzmienie będące wypadkową folku, bluesa i soulu” – czytamy w serwisie empik.com.

“Jak na swój długogrający debiut, Hozier nie mógł wydać lepszej płyty” – czytamy w recenzji materiału w serwisie jazzsoul.pl.

Więcej recenzji na tej stronie
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej o Artyście na Wikipedii

źródło: pl.wikipedia.org, music.apple.com, metacritic.com, empik.com, jazzsoul.pl, genius.com

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl