Inna – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Inny to: “Freak”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://orcd.co/freak_

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka rumuńskiej piosenkarki Inny, niemieckiego producenta Tujamo oraz angielskiego producenta Aztecka zatytułowana “Freak”. Kawałek przedpremierowo wykonany na Neversea Festival (podczas seta Tujamo), zebrał świetne oceny.

Gatunek nowej piosenki to dance[źródło]https://music.apple.com/us/album/freak-single/1693404253. Materiał napisali: Toby Scott, Tujamo, Hayley May, Duck Blackwell i Azteck. Kompozycja została wyprodukowana przez Tujamo, Azteck oraz Toby’ego Scotta.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 8 sierpnia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 2 754 275 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 37-letniej Rumunki (wiek według Google) pt. „Yalla”, który na Youtube ma już 477 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że Krytycy muzyczni pozytywnie ocenili „Yalla”, chwaląc jej produkcję i atrakcyjność komercyjną. Kawałek osiągnął najwyższą pozycję na rumuńskiej liście Airplay 100 pod numerem 13 i pod numerem 18 na polskiej liście ZPAV, Dance Top 50 (dostęp 01.2024).

INNA to jedna z najpopularniejszych artystek w Rumunii, która może pochwalić się także imponującą międzynarodową karierą[źródło]netfan.pl 12.12.2022. Artystka zyskała popularność dzięki wydanemu w 2008 roku singlowi “Hot”[źródło]muzotakt.pl. Serwis eska.pl w artykule opublikowanym w dniu 2022-01-12 pisze: INNA ma na swoim koncie YouTube łącznie 7 milionów subskrypcji i ponad 5,3 miliarda wyświetleń. Została także okrzyknięta artystką numer 6 w Europie zaraz po takich gwiazdach jak: Dua Lipa, Adele, Ellie Goulding, Anne Marie, czy Little Mix. W artykule opublikowanym w serwisie netfan.pl w dniu 9.08.2023 czytamy, że wykonawczyni może pochwalić się zawrotną liczbą 10 miliardów wyświetleń/ streamów oraz, osiągniętą niedawno 11 milionową liczbą miesięcznych słuchaczy w Spotify. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artystki zatytułowana “UP”, której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Na Wikipedii możemy zobaczyć, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych Artystki zamyka wydany 10 lutego/14 kwietnia 2023 roku dwuczęściowy krążek ‘Just Dance’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Global. Album jest utrzymany w gatunkach Dance pop, EDM i Experimental. Płyta ‘Just Dance ⋕DQH1’ zawiera 6 numerów, a ‘Just Dance ⋕DQH2’ 5 numerów. Song Credits: Producers: ⋕DQH1: Marco & SEBA i SICKOTOY, ⋕DQH2: Marcel Botezan, Marco & SEBA, Sebastian Barac i SICKOTOY. Jest to jej dziewiąty album studyjny.

„Just Dance” to mieszanka nowych dźwięków oraz dawnego brzmienia INNY, które są uzupełnieniem występów na największych scenach elektro-dance na świecie. Ten album to bardzo ważny krok w moim artystycznym rozwoju. Razem z teamem dziękujemy Wam za wsparcie – powiedziała INNA.

To 5 klubowych kawałków z popowymi elementami i energetycznym vibe’m, którym nie sposób nie zarazić się od pierwszego przesłuchania! – czytamy o #DQH2 w serwisie netfan.pl.

[album – źródło]Wikipedia, genius.com, netfan.pl
Krążek ⋕DQH1 dostępny jest w serwisach streamingowych na tej stronie, a ⋕DQH2 na tej stronie.

Najbliższy koncert INNY ma się odbyć na wydarzeniu pn. Tecate Pal Norte, które ma mieć miejsce w dniach 29-31 marca 2024 w Monterrey, Mexico, a kolejny 12 kwietnia 2024 w Toronto, ON, Canada,
REBEL.

Matthias Richter (ur. 18 stycznia 1988 w Detmold, North Rhine-Westphalia), lepiej znany pod pseudonimem Tujamo, to niemiecki DJ i producent muzyki. Zaczął grać jako DJ w wieku 17 lat, a w 2006 roku wziął udział i wygrał konkurs talentów zorganizowany przez Club Index w Schüttorf, gdzie został DJ-em rezydentem. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Boneless” (oraz Steve Aoki i Chris Lake), który ma już 114 mln wyświetleń. W 2023 roku zajął 54 miejsce na liście 100 najlepszych DJ-ów magazynu DJ Mag. Najbliższy jego koncert ma się odbyć na wydarzeniu pn. Spring Break Europe, które ma mieć miejsce w dniach 17-20 maja 2024 w Pag Island, Croatia, a kolejny ma się odbyć na wydarzeniu pn. Lunar Festival, które ma mieć miejsce w dniach 1-4 lipca 2024 w Pag Island, Croatia.

Ki Fitzgerald (właśc. Kiley McPhail, ur. w Rotterdamie w Holandii), znany również jako Azteck, to angielski DJ, muzyk, piosenkarz, autor piosenek i producent muzyczny. Był członkiem-założycielem angielskiego zespołu poprockowego Busted w latach 2000-2001. Najbliższy jego koncert ma się odbyć na wydarzeniu pn. Electric Mountain Festival, które ma mieć miejsce w dniach 8-12 kwietnia 2024 w Sölden, Austria, a kolejny 9 maja 2024 w Vechta, Germany, Tante Mia Tanzt.

Tekst nagrania “Freak”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: music.apple.com, genius.com, netfan.pl, | netfan.pl, muzotakt.pl, eska.pl, genius.com, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. 10 minutes
2. Ai Se Eu Te Pego (cover)
3. Alright
4. Always On My Mind
5. Amazing
6. Baby
7. Bad Boys
8. Bad boys (video version)
9. Bamboreea
10. Be My Lover
11. Yummy
12. Rock My Body (with R3hab and Sash!)
13. Freak (x Tujamo x Azteck)
Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2021 wystąpiła gościnnie (wraz z Timmy’m Trumpetem) w utworze “Summer’s Not Ready” u boku Flo Ridy.

Biogram

Inna (zapis stylizowany: INNA), właśc. Elena Alexandra Apostoleanu (ur. 16 października 1986 w Mangalii) – rumuńska piosenkarka. Wychowała się w Neptunie. Gatunki jej muzyki to Dance-pop, EDM, Electro House, Progressive House i Deep House.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Hot’ ukazała się 4 sierpnia 2009 roku nakładem wytwórni płytowej Magic i jest utrzymana w gatunku EDM. Krążek zawiera 11 piosenek. Song Credits: Producers: Play & Win. Featuring: Bob Taylor. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 8 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Krążek na polskiej liście albumów (OLiS) zajął pozycję numer 28, na liście UK Albums (OCC) numer 32, a na liście UK Dance Albums (OCC) numer 1. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty (dostęp 01.2024). Tekstowo “Hot” zajmuje się motywami miłosnymi. Krytycy muzyczni dali krążkowi od pozytywnych do mieszanych recenzji, chwaląc taneczny styl, ale krytykując jego brak innowacyjności. Podczas Romanian Music Awards 2010 “Hot” wygrał w kategorii Best Album, a także otrzymał nagrodę w 2011 Radio România Actualităţi Awards w sekcji Pop/Dance Album of the Year. Inna zagrała ponad 200 koncertów promujących krążek.
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, genius.com i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl