Jax Jones, Calum Scott – Whistle

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka angielskiego producenta Jaxa Jonesa oraz angielskiego piosenkarza Caluma Scotta zatytułowana “Whistle”.

„Whistle” to dopiero początek pracowitego 2023 roku. Cieszę się, że mogę rozpocząć go współpracą z Calumem – powiedział Jax.

“So happy to be have collaborated with Jax on this record! Big fan of Jax as an artist, lovely guy, humble and talented and we’ve got an absolute banger incoming for ya! 🔥” – Calum Scott via Instagram.

“[…] W «Whistle» poszedł jeszcze dalej upraszczając melodię. Do tego jeszcze gwizdanie i miły wokal Culum Scotta” – czytamy w serwisie djpromotion.com.pl.

Singiel na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 5[źródło]olis.pl, na liście UK Singles (OCC) numer 22, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 33.

Gatunki nowej piosenki to Dance[źródło]https://music.apple.com/us/album/whistle-single/1668106391. Materiał napisali: Jax Jones, Jon Maguire, Josh Wilkinson, Neave Applebaum oraz Roy Stride. Kompozycja została wyprodukowana przez Jaxa Jonesa, Jona Maguire, Josha Wilkinsona i Neave’a Applebauma.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 10 lutego 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 529 619 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 94 w kategorii najpopularniejszych teledysków. Wideoklip został nakręcony w Londynie, w starym autobusie, którym Jax jeździł po dzielnicy Elephant and Castle.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 35-letniego Anglika pt. “You Don’t Know Me” (z gościnnym udziałem Raye), który na Youtube ma już 282 miliony wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “You Don’t Know Me” znalazł się w TOP10 na 24 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 12, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 3, na liście UK Dance (OCC) numer 1, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 33, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 13. Kompozycja w zestawieniu Airplay 2017 – TOP 100 znalazła się na 48 miejscu. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty (dostęp 6.04.2023). Nutka była nominowana do Brit Awards 2018 w kategorii British Single of the Year. Numer oparty jest na samplach linii basowej M.A.N.D.Y. vs. przebój „Body Language” Booka Shade z 2005 roku.

Jax Jones to czołowy brytyjski producent na scenie dance, który odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu współczesnego elektronicznego krajobrazu na Wyspach. Artysta na przestrzeni ostatnich lat zdążył się odpowiednio przedstawić radiowym słuchaczom. Serca wielu podbił przebojem “You Don’t Know Me”, choć od tego czasu wydał masę chwytliwych singli. W artykule opublikowanym w serwisie media.universalmusic.pl w dniu 10 lutego 2023 czytamy, że muzyk sprzedał ponad 60 milionów singli i zgromadził 8 miliardów odsłuchów.

Calum Scott (ur. 12 października 1988 w North Ferriby) – brytyjski piosenkarz i autor tekstów. W 2015 wziął udział w dziewiątej edycji programu Britain’s Got Talent. Dotarł wówczas do finału talent show zajmując ostatecznie 6. miejsce. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “You Are The Reason”, który ma już 955 mln wyświetleń. 17 czerwca 2022 ukazał się jego album studyjny zatytułowany ‘Bridges’. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 7 kwietnia 2023 w Luxembourg, Luxembourg, Den Atelier.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://jaxjones.lnk.to/Whistle

Tekst nagrania “Whistle”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: discogs.com?, genius.com, media.universalmusic.pl, olis.pl, djpromotion.com.pl, music.apple.com, | bestsellery.zpav.pl, eska.pl, shiningbeats.pl, media.universalmusic.pl, Google, Youtube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl