Kabe – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Kabe to: “Bajlando”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach

https://quequality.pl/BAJLANDO

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskich raperów Kabe oraz Miszela zatytułowana “Bajlando”. Kawałek ten to ostatni przedpremierowy singiel promujący wspólny projekt artystów. Ich płyta EP-ka ‘Złote Przeboje’ ukazała się 30 grudnia 2022 roku nakładem wytwórni płytowej QueQuality. Album jest utrzymany w gatunku Hip Hop i zawiera 8 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał na liście OLiS “Albumy w streamie” zajął pozycję numer 3. Na kilka dni przed premierą płyta otrzymała status Złotej Płyty. Muzycy znaleźli się na szóstym miejscu światowej listy Spotify.
[źródło]glamrap.pl, discogs.com, olis.pl, rapowo.pl

“- […] Bardzo szybko ogarnęliśmy się z tematem wspólnego wyjazdu, spędziliśmy zajebiście czas w górach, gdzie powstało 80% tego projektu w totalnie naturalny sposób, bez jakiegokolwiek ciśnienia. Obaj byliśmy po swoich solówkach, więc nie było planu, żeby ten projekt miał jakąś większą głębię w przesłaniu, liczenie wersów (ktoś to dalej robi?) i wymyślania na nowo rapu” – powiedział Miszel o krążku ‘Złote Przeboje’.

“Album “Złote Przeboje” to kompilacja charakterystycznych stylów Miszela i Kabe w odniesieniu do kultowych hitów z przestrzeni lat ’80 i ‘2000″ – czytamy w serwisie empik.com.

“Wspólna płyta Kabe i Miszela to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw hiphopowych 2022 roku” – czytamy o albumie ‘Złote Przeboje’ w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap[źródło]https://music.apple.com/us/album/bajlando-single/1669029250. Materiał napisali: Miszel oraz Kabe. Kompozycja została wyprodukowana przez Premixma.

“Bajlando” to nie pierwsza współpraca obu artystów – na YouTube możemy zobaczyć, że ukazało się już kilka wspólnych materiałów obu raperów.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 29 grudnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 656 101 wyświetleń na YT. Wideo to dzieło H D S C V M.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Kabe pt. “Nad ranem”, który na Youtube ma już 56 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Nad ranem” znalazł się na albumie artysty zatytułowanym “MOWGLI”[źródło]YouTube, empik.com.

Kabe to jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia[źródło]eska.pl 2022-01-03. Jako ciekawostkę podamy, że Kabe miał prawdopodobnie najdroższy w historii polskiego rapu prezent do preorderu. W artykule opublikowanym w serwisie glamrap.pl w dniu 8 czerwca 2022 roku czytamy: Pono miał w preorderze swojej płyty motocykl za 12 tys. zł, a Kabe przebił go prawie trzykrotnie oferując zegarek Cartier o wartości 30 tys. zł.

Najbliższy jego koncert ma się odbyć 25-02-2023 w miejscowości Zielona Góra, a kolejny 18-03-2023 w miejscowości Katowice.

Miszel (właśc. Michał Łusiak) – katowicki raper pochodzący z dzielnicy Ligota, rocznik 97′. Mieszkał w Leicester, przez co od podszewki poznał brytyjskie gatunki rapu. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “dres” (ft. Kabe), który ma już 32 mln wyświetleń. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 25-02-2023 w miejscowości Zielona Góra, a kolejny 18-03-2023 w miejscowości Katowice.

źródło: music.apple.com, genius.com, bsy.pl, glamrap.pl, discogs.com, olis.pl, rapowo.pl | empik.com, eska.pl, glamrap.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Tekst nagrania “Bajlando”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Lista utworów

1. Albinos
2. Gucci (Nafe Smallz REMIX)
3. Nie wiem
4. Nike Air Max
5. Skiety & Klapki feat. Kizo
6. Uliczny Styl
7. W cenie
8. Bajlando
Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2020 roku wystąpił również gościnnie (wraz z Kizo) w utworze “Czarny Dress” u boku Mr Polska.

Kabe (właśc. Bartosz Krupka, ur. 17 czerwca 2000 w Olsztynie) – polski raper. Członek kolektywu GCBW. Artysta mimo swojego polskiego pochodzenia, wychował się w 95 departamencie na paryskim osiedlu. Był związany z wytwórnią Stoprocent. W jego kawałkach usłyszeć można wpływ zachodniej i rodzimej sceny, które sprawnie spajają historie o paryskich i warszawskich blokach. Gatunek jego muzyki to Hip-hop/Rap.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Mowgli’ ukazała się 20 listopada 2020 roku nakładem wytwórń płytowych QueQuality oraz Step Hurt i jest utrzymana w gatunku Hip Hop. Album zawiera 14 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty[źródło]Wikipedia, discogs.com, olis.onyx.pl.

“Znajdziemy tutaj wiele inspiracji sceną francuską, która stanowi mocny fundament twórczości rapera. Za produkcję całej płyty odpowiada Opiat, producent znany do tej pory z wielu kolaboracji z Kabe. Przyjaźń i naturalna chemia między raperem, a producentem poskutkowała spójnym i świetnie brzmiącym projektem – czytamy o ‘Mowgli’ w serwisie empik.com.”

[…] „Mowgli” to solidny i wcale nie nudny album, na którym Kabe klaruje swój styl, wciąż jednak nieco kombinując – napisał Michał Fitz w recenzji krążka w serwisie skrr.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, preorder.pl, discogs.com, olis.onyx.pl, empik.com, skrr.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl