Malik Montana – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Malika Montany to: “Ay Lala”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/3plNYpU

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka niemiecko-polskiego rapera Malika Montany oraz Fivio’a Foreigna zatytułowana “Ay Lala”. Kawałek to czwarty singiel promujący nowy krążek Malika zatytułowany ‘Adwokat Diabła’, który ukazał się 10 marca 2023 roku nakładem wytwórń płytowych Epic Records Germany oraz GM2L. Płyta jest utrzymana w gatunku hip-hop/rap i zawiera 38 numerów (z czego 17 to całkowicie nowe, niepublikowane wcześniej nagrania).
Goście na albumie: Dosseh, Sofiane, DaChoyce, SRNO, Fivio Foreign, Luciano, Maxwell, OLEK, Żabson, Alberto, Asster, Baby Gang, Bibič, DIHO, DMN, Dopebwoy, Farid Bang, Greekazo, Headie One, Kazior, Lacrim, LX, NLE Choppa, NyoMii, Pappaisjappa, Pezet, The Plug, Quebonafide, Skinny Flex, Sobel, Szamz oraz Tovaritch.
Producenci materiału: Antonello, BeatsBySin, Damz The Producer, Dio Mudara, DJ DeeVoe, Eurosoundzz, FRNKIE, Jvchu, Luca Beats, Lynch, Mackan, MarraBeatsz, Oil Beatz, Olek, Orphio, The Plug, SRNO, Swizzy, Szamz, Trobi i Young Kidd.
Krążek na liście OLiS – albumy fizycznie ([Oficjalna Lista Sprzedaży – albumy fizycznie] – cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 albumów muzycznych najlepiej sprzedających się na nośnikach fizycznych na terenie Polski) zajął pozycję numer 2, a na liście OLiS – albumy w streamie ([Oficjalna Lista Sprzedaży – albumy w streamie] – cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych albumów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski) zajął pozycję numer 3. Wydawnictwo jest zwieńczeniem pracy Malika wykonanej w ciągu ostatnich lat we współpracy z czołowymi raperami z całego świata. Płyta jest pierwszym w historii polskiego rapu tak ogromnym przedsięwzięciem jeśli chodzi o udział zagranicznych raperów. W artykule opublikowanym w serwisie cgm.pl w dniu 2023.03.21 czytamy: “Nowy album Malika Montany zamieszał na rodzimym rynku muzycznym, ale premiera „Adwokata Diabła” została dostrzeżona również poza granicami naszego kraju. Krążek naszpikowany gwiazdami rapu z całego świata znalazł się na 5. miejscu weekendowego rankingu najpopularniejszych premier na Spotify na całym świecie (dane za okres 02-04.03.2023 – przyp. red.) i był jednym z najchętniej słuchanych albumów w Wielkiej Brytanii – w tamtejszym rankingu uplasował się na 7. pozycji”. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty. We wpisie, który utworzył użytkownik chillwagonchillwagon w serwisie genius.com czytamy: Krążek jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronnym wydawnictwem w dotychczasowej karierze rapera, czerpiąc garściami z dobrodziejstw europejskiej muzyki rozrywkowej, płyta łączy w sobie wszelkie rapowe trendy – radiowe, afro trapowe, drillowe oraz klubowe. Na płycie usłyszymy w większości reprezentantów ekipy #GM2L, jednak nie zabraknie na niej gości z zagranicy, głównie z Niemiec, tak jak nie brakuje utworów wyprodukowanych przez holenderskich producentów.
Album dostępny na platformie Spotify
[album – źródło]popkiller.pl, Google, empik.com, genius.com, olis.pl, open.fm, cgm.pl

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 10 marca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 827 781 wyświetleń na YT. Wideo to dzieło JL.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Malika pt. “Jagodzianki” (nagrany wraz z Mr.Polska), który na Youtube ma już 53 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Jagodzianki” zdobył certyfikat czterokrotnie platynowej płyty. Nutka zdobyła ponad 10 miliony odsłuchań w serwisie Spotify (2023)[źródło]YouTube i Wikipedia.

Malik Montana to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Artysta szturmem wdarł się na polską scenę muzyczną z mocnymi, odważnymi, często kontrowersyjnymi nutkami[źródło]superbiz.se.pl 2023-01-26. Warto wspomnieć, że w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularna jest nutka artysty Asster zatytułowana “Rondo”, w której gościnnie wystąpił Malik. Kawałka tego możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Najbliższy jego koncert ma się odbyć 19-05-2023 w miejscowości Tarnowskie Góry, a kolejny 2-06-2023 w miejscowości Częstochowa.

Maxie Lee Ryles III (ur. 29 marca 1990 w Nowym Jorku), znany szerzej pod pseudonimem Fivio Foreign, to amerykański raper i autor tekstów. Ryles zaczął rapować pod nazwą Lite Fivio w 2011 roku. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “BIG DRIP”, który ma już 83 mln wyświetleń. 8 kwietnia 2022 roku ukazał sie jego studyjny album zatytułowany ‘B.I.B.L.E.’.

źródło: popkiller.pl, empik.com, genius.com, olis.pl, open.fm, cgm.pl, | olis.pl, Google, Youtube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Lista utworów

  • Ay Lala (oraz Fivio Foreign)


Lista utworów jest na tej stronie

Biogram

Malik Montana, właściwie Ghawsi Mosa (ur. 1989 w Hamburgu) – niemiecko-polski raper i autor tekstów pochodzenia afgańskiego. Gatunki jego muzyki to trap, hip-hop i gangsta rap.

Jego płyta zatytułowana “Naaajak” (nagrana z Diho) ukazała się w 2016 roku nakładem wytwórni płytowej Empire Music Studio i jest utrzymana w gatunku Hip Hop. Album zawiera 9 piosenek. To wydawnictwo to typowa płyta duetu bez gości. Jednak artystów na jednym tracku wspomaga wokalistka Martyna Nocek. Duet do stworzenia produkcji zaprosił przekrój producentów od Olka związanego z GMLL, Teke, Jacona, Kesza, Deckstera wraz z Kubim, po mniej znanych Kabanosa, Anczeja i Fast Life Sharky’ego.

Album “Naaajak” to krążek, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Jest jedną z płyt roku 2016, którą musisz mieć w swojej osobistej kolekcji – napisano o materiale w serwisie empik.com.

“Podsumowując, jest to luźna płyta z dużą dozą amerykańskiego klimatu. Numery z Naaajaku bujają i na pewno będą długo puszczane ma melanżach” – napisano w recenzji albumu w serwisie glamrap.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, glamrap.pl oraz empik.com

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl