Margaret, Kacezet – Niespokojne morze

O utworze

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskich piosenkarzy Margaret oraz Kacezeta zatytułowana “Niespokojne morze”.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu i kompozytorami są Margaret oraz Kacezet (prywatnie mąż piosenkarki).

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął jak pozycję numer 47, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 11 sierpnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 666 072 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 92 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW. Wideo to dzieło Mateusza Reska.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniej artystki „Byle jak”, który na Youtube ma już 65 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Byle jak” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 6, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 3. Nutka wygrała plebiscyt na przebój lata RMF FM i Polsatu 2018[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Margaret to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, która od lat świetnie sobie radzi na scenie[źródło]muzotakt.pl 1 czerwca 2021. Gwiazda wbiła się na rynek szturmem i zawojowała wszystkie rozgłośnie radiowe, stacje telewizyjne i kluby, szybko stając się prawdziwą ulubienicą fanów rodzimej muzyki[źródło]jastrzabpost.pl. Wiele jej przebojów zyskało rozgłos również poza granicami naszego kraju[źródło]plejada.pl. Na swoim koncie ma ona m.in. 5 albumów studyjnych oraz wiele nagród, w tym MTV Europe Music Awards.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 12 lutego 2021 roku krążek ‘Maggie Vision’, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Gaja Hornby Records i Sony Music Entertainment Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jej piąty album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek z jednej strony jest wypadkową muzycznych fascynacji – hip-hopem i nowoczesnymi brzmieniami urban music – a z drugiej koniecznością opowiedzenia o ważnych rzeczach, jakie ostatnio działy się w życiu Margaret oraz tuż obok. Goście pojawiają się aż na 8 nutkach. W większości to czołówka polskiej sceny muzycznej. Pojawiają się Kara, Natalia Szroeder, Kizo, Otsochodzi, Kukon i Stanislavv, a także Young Igi oraz Urboishawty[źródło]olis.onyx.pl, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl.

“Mój nowy album jest na wpół słodko-gorzki. W ramach dojrzewania zaczęłam być dużo bardziej świadoma rzeczy, które wokół mnie się dzieją. Już na płycie „Gaja Hornby” były momenty, kiedy we mnie buzowało, ale teraz naprawdę tego nie uciszam i nie przypudrowuję, ale z siebie wypluwam, bo mam ku temu powody” – mówi o warstwie lirycznej Margaret.

“Podsumowując ten krążek, trzeba zaznaczyć dużą otwartość wokalistki na wszelkiego rodzaju eksperymenty, nowe doświadczenia czy współprace. […] Cała płyta to zlepek emocji i różnych przeżyć” – napisano w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl (ocena 4,5 z 5 możliwych gwiazdek).

Krążek ‘Maggie Vision’ to następca krążka studyjnego ‘Gaja Hornby’ (2019).

Kacezet właściwie Piotr Kozieradzki (ur. 1986 w Warszawie) – polski wokalista, muzyk i autor tekstów. W latach 2002-2008 członek zespołu Tabula Rasa.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://margaret.lnk.to/NiespokojneMorze

Tekst nagrania “Niespokojne morze”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: bestsellery.zpav.pl,| muzotakt.pl, jastrzabpost.pl, plejada.pl, olis.onyx.pl, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, goout.net, i inne?