Michael Patrick Kelly – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Michaela Patricka Kelly to: “Wonders”
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

MP3 z YouTube Music

Te nagranie w formacie MP3 dostępne jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka irlandzkiego piosenkarza Michaela Patricka Kelly zatytułowana “Wonders” (z gościnnym udziałem amerykańskiego rapera i producenta Rakima). Singiel znalazł się na studyjnym krążku artysty zatytułowanym ‘B.O.A.T.S (Extended Version)’. Więcej o płycie w dalszej części artykułu.

Gatunek nowej piosenki to Pop[źródło]music.apple.com. Autorzy utworu: Daniel Flamm / José Nieves / Michael Patrick Kelly / Robin Grubert[źródło]Google.

“Już od pierwszego taktu, grawitacja basu zapowiada intensywne przeżycia z 4-oktawowym głosem Michaela Patricka Kelly’ego w roli głównej” – czytamy w serwisie radiosochaczew.pl o nutce “Wonders”.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 21, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2[źródło]Wikipedia.

Singiel “Wonders” to następca singla “Best Bad Friend” (nagranego wraz z Rea Garvey’em).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 11 listopada 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 691 715 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Marvin Ströter. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Marvin Ströter.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 45-letniego Irlandczyka pt. “Beautiful Madness”, który na Youtube ma już 34 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Beautiful Madness” trafił na szczyty list przebojów w wielu krajach[źródło]rmf.fm. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty[źródło]Wikipedia.

Michael Patrick Kelly jest jednym z najbardziej uznanych artystów zarówno w Niemczech, jak i za granicą[źródło]zloteprzeboje.tuba.pl 10.11.2021. Muzyk jest supergwiazdą pop rocka[źródło]netfan.pl 13.05.2022. Popularność zdobył jako Paddy Kelly z rodzinnej grupy The Kelly Family[źródło]muzyka.interia.pl.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 12 listopada 2021 roku krążek ‘B.O.A.T.S’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Columbia. Płyta jest utrzymana w gatunkach Rock oraz Pop i zawiera 16 numerów. W tym albumie kawałki oparte na prawdziwych historiach[źródło]zloteprzeboje.tuba.pl. Muzycznie, “B.O.A.T.S” czyli “Based On a True Story” przekracza wszelkie granice gatunków. Nie byłoby to wydawnictwo “Paddy’ego”, gdyby nie było pełne zniewalająco dobrej muzyki[źródło]open.fm. Materiał na listach niemieckiej, austriackiej i szwajcarskiej zajął najwyższą pozycję numer 2.

“Pierwsze dwa single z nadchodzącego albumu, „Beautiful Madness” i „Throwback”, wygenerowały łącznie ponad 150 milionów streamów i znalazły się na szczycie list przebojów w wielu krajach europejskich, w tym w Polsce (3 miejsce!), Niemczech, Szwajcarii i Austrii” – czytamy w artykule opublikowanym w dniu 10.11.2021 w serwisie zloteprzeboje.tuba.pl.

Krążek ‘B.O.A.T.S’ to następca krążka studyjnego ‘ID’ (2017).

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 1 lutego 2023 r w Bielefeld, Germany, OWL Arena Halle, a kolejny 3 lutego 2023 w Stuttgart, Germany, Hanns-Martin-Schleyer-Halle. 17 listopada 2009 ukazał sie jego krążek studyjny zatytułowany ‘The Seventh Seal’.

Rakim, właściwie Rakim Allah, pierw. William Michael Griffin Jr. (ur. 28 stycznia 1968 w Nowym Jorku) – amerykański raper i poeta. Znany jako połowa duetu Eric B. & Rakim. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “When I B On Tha Mic”, który ma już 30 mln wyświetleń. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 8 kwietnia 2023 w Irving, TX, US, The Pavilion at Toyota Music Factory, a kolejny 3 czerwca 2023 w London, UK, O2 Forum Kentish Town.

źródło: radiosochaczew.pl, | rmf.fm, zloteprzeboje.tuba.pl, netfan.pl, muzyka.interia.pl, open.fm, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?
tagi: Boats

Tekst nagrania “Wonders”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

 
TytułRokPozycje na listach
AUT
[3]
GER
[4]
NLD
[7]
“Pray Pray Pray” (as Paddy Kelly)2003431374
“When You Sleep” (as Paddy Kelly)7045
“Shake Away”2015
“Golden Age”2017
“iD” (featuring Gentleman)57
“Roundabouts”2018
“Beautiful Madness”20207342
“Throwback”20214730
“Blurry Eyes”45
“Best Bad Friend”
(oraz Rea Garvey)
2022
“Wonders”
(featuring Rakim)
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Biogram

Michael Patrick Kelly, występujący dawniej pod pseud. Paddy Kelly (ur. 5 grudnia 1977 w Dublinie) – irlandzki piosenkarz i autor tekstów, kompozytor oraz działacz pokojowy. Przez wiele lat występował wraz z rodzeństwem w zespole The Kelly Family. W latach 2004–2010 przebywał we Wspólnocie św. Jana (fr. Communauté Saint-Jean), gdzie nosił imię John Paul Mary. Od 2000 roku miał coraz większą potrzebę grania i komponowania z innymi muzykami spoza rodziny. Jego nowo odkrytą wiarę można było odnaleźć w jego pracy solowej, na przykład w piosence Pray Pray Pray, którą napisał po pielgrzymce do Medziugorje. Inne tytuły duchowe obejmują pieśń “Thanking blessed Mary”, skomponowaną z okazji jego nawrócenia w Lourdes oraz pieśń “Rain of Roses” o kanonizowanej Teresie von Lisieux. Singiel “When You Sleep”, wydany w maju 2003 roku, osiągnął 45 pozycję w Niemczech. 27 lipca 2016 roku Irlandczyk dał dwa koncerty dla pielgrzymów w Krakowie w ramach Światowych Dni Młodzieży. Michael obecnie mieszka w Niemczech. Gatunki jego muzyki to folk, rock i pop.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “In Exile” ukazała się 17 marca 2003 roku nakładem wytwórni płytowej Polydor i jest utrzymana w gatunkach Pop oraz pop rock. Album zawiera 11 piosenek. Krążek zadebiutował na 13 miejscu na liście German Albums Chart. Materiał na austriackiej liście albumów zajął najwyższą pozycję numer 49[źródło]Wikipedia.

Paddy to prawdziwy multiinstrumentalista – gra na gitarze, instrumentach klawiszowych, perkusyjnych, akordeonie, harmonijce ustnej, gitarze basowej, kongach i mandolinie. Wszystkie te umiejętności prezentuje na tej debiutanckiej solowej płycie, po której niektórzy krytycy zaczęli nazywać go “niemieckim Justinem Timberlakem” – napisano o wydawnictwie w serwisie muzyka.interia.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, de.wikipedia.org oraz muzyka.interia.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl