Minelli – Could Be Something

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka rumuńskiej piosenkarki Minelli zatytułowana “Could Be Something”. Nutka zawiera charakterystyczne dla artystki elementy, tym razem połączone jednak z bardziej popowym brzmieniem.

“Jedno jest pewne – podczas słuchania „Could Be Something” nie sposób usiedzieć w miejscu!” – czytamy w serwisie wyspa.fm.

Pracowałam w studiu w Londynie z 2 wspaniałymi artystami Will’em Simms i Jordan’em Shaw. Chceliśmy stworzyć jakąś fajną piosenkę, która porwie do tańca od pierwszych sekund i tak właśnie powstało „Could Be Something” – powiedziała Minelli.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]music.apple.com. Materiał napisali: Jordan Shaw, Minelli oraz Will Simms. Kompozycja została wyprodukowana przez Willa Simmsa[źródło]genius.com.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 41, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3[źródło]Wikipedia, bestsellery.zpav.pl.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 11 listopada 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 127 912 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Quba. Kierownikiem zdjęć do teledysku był David Mogan.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 34-letniej Rumunki pt. “Rampampam”, który na YouTube ma już 241 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Rampampam” stał się międzynarodowym przebojem. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP5 na 14 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 8 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) oraz na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty (stan na 17.12.2022). W tygodniu kończącym się 28 sierpnia 2021 r. nutka osiągnęła 139 miejsce na liście Billboard Global Excl. U.S.. W artykule opublikowanym w serwisie djpromotion.com.pl w dniu 23 marca 2022 roku czytamy, że kompozycja dotarła na 4. miejsce zestawienia Global Shazam[źródło]Google, YouTube, Wikipedia, bestsellery.zpav.pl.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

YouTube Music

Te nagranie dostępne jest na tej stronie.

Tekst nagrania “Could Be Something”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Minelli to obecnie jedna z największych gwiazd na rumuńskiej scenie[źródło]vanessa.fm 28 marca 2022. Minelli to prawdziwa maszyna do pisania i produkcji piosenek. Zadebiutowała jako artystka Global Records w maju 2017 r., wydając swój pierwszy solowy singiel „Empty Spaces”, który natychmiast znalazł się na szczycie list przebojów w 15 krajach[źródło]djpromotion.com.pl 14 maja 2021. W zeszłym roku Minelli zdobyła nagrodę w kategorii International Breakthrough na The Artist Awards 2021, dorocznym wydarzeniu muzycznym organizowanym w Rumunii[źródło]Wikipedia. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka wykonawczyni zatytułowana “MMM”, której możecie posłuchać na tej stronie.

źródło: bestsellery.zpav.pl, music.apple.com, genius.com, | bestsellery.zpav.pl, vanessa.fm, djpromotion.com.pl, Google, YouTube, Wikipedia, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl