Miley Cyrus – Prisoner ft. Dua Lipa

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki Miley Cyrus zatytułowana “Prisoner” (z gościnnym udziałem angielskiej piosenkarki Duy Lipy). Kawałek został wydany 19 listopada 2020 roku przez wytwórnię RCA Records jako drugi singel promujący siódmą płytę Miley zatytułowaną “Plastic Hearts”, która ukazała się 27 listopada 2020 roku nakładem wytwórni płytowej RCA. Album jest utrzymany w gatunkach Rock, pop, synth-pop i glam rock. Standardowa edycja krążka zawiera 12 numerów. Materiał zadebiutował na drugim miejscu listy US Billboard 200 oraz na czwartym miejscu na brytyjskiej liście albumów. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 75/100, na podstawie 22 recenzji, co wskazuje na „ogólnie pozytywne recenzje”. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Plastic Hearts to zdecydowanie najlepsza możliwa odsłona Miley Cyrus. Płyta ta jest połączeniem rockowej duszy wokalistki z popowym brzmieniem, które towarzyszyło jej od najmłodszych lat. Artystka z pewnością wyciągnęła z obu tych gatunków muzycznych to co najlepsze i doskonale połączyła je ze sobą” – napisano w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocene 10/10.

Za zdjęcie okładkowe odpowiada słynny fotograf gwiazd rocka, Mick Rock.

Nowa nutka została również uwzględniona w reedycji drugiej studyjnej płyty Duy Lipy zatytułowanej “Future Nostalgia: The Moonlight Edition” (2021).

„Prisoner” znalazł się w TOP20 w ponad 30 krajach, w tym na listach UK Singles Chart i Billboard Global 200. Kawałek osiągnął szczyt na 54 miejscu na liście Billboard Hot 100 w USA. Singiel otrzymał w Wielkiej Brytanii certyfikat srebrny. Na polskiej liście Polish Airplay Top 100 nutka zajęła najwyższą pozycję numer 30. Miley wykonała „Prisoner” na żywo po raz pierwszy bez Duy Lipy w pierwszym odcinku cyfrowej serii koncertów Amazon Music Holiday Plays 1 grudnia.

Gatunki nowej piosenki to Dance, dark-pop, disco-punk, disco-rock, glam rock oraz nu-disco (w swoich ostatnich numerach Miley i Dua nawiązują chętnie do brzmienia sprzed kilkudziesięciu lat. Nie inaczej jest także tym razem). Materiał napisali: Miley Cyrus, Dua Lipa, Andrew Wotman, Jordan K. Johnson, Marcus Lomax, Michael Pollack, Stefan Johnson, Ali Tamposi oraz Jonathan Bellion. Kompozycja została wyprodukowana przez The Monsters & Strangerz i watta.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 20 listopada 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 55 158 999 wyświetleń na YT. 18 listopada Miley udostępniła w swoich mediach społecznościowych 20 sekundową zapowiedź dzieła. Wideoklip został wyreżyserowany przez Miley i fotografkę Alane O’Herlihy (jest znana m.in. ze współpracy z modelką Gigi Hadid). Klip kręcono przez dwa dni (w dniach 30 września – 1 października 2020 r.) na Brooklynie w Nowym Jorku. W teledysku widzimy jak Miley i Dua ruszają w trasę busem. W środku dziewczyny imprezują. Nie brakuje gorących scen między dziewczynami.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-letniej Amerykanki pt. „Wrecking Ball”, który na Youtube ma już 1,1 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Wrecking Ball” zadebiutował na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 pod numerem 50, a później stał się pierwszym singlem numer jeden Miley w Stanach Zjednoczonych. Kawałek zyskał na popularności na arenie międzynarodowej: znalazł się na szczycie list przebojów w Kanadzie, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii oraz znalazł się w TOP10 w większości krajów Europy i Oceanii. Nutka na polskiej liście Polish Airplay Top 100 zajęła najwyższą pozycję numer 4. Materiał pokrył się 11-krotną platyną. Miley za produkcje „Wrecking Ball” otrzymała główną nagrodę MTV Europe Music Awards 2013 w kategorii Best Video, główną nagrodę MTV Video Music Awards 2014 w kategorii Video of the Year oraz główną nagrodę World Music Awards 2014 w kategorii World’s Best Video.

Miley Cyrus to gwiazda, która cieszy się ogromną popularnością. Świat usłyszał o niej w 2006 roku, kiedy wcieliła się w postać Miley Stewart w niezwykle popularnym wśród młodzieży sitcomie „Hannah Montana”. Artystka jest córką jednego z najbardziej popularnych muzyków country w USA, Billy Ray Cyrusa.

Dua Lipa (wym. bryt. [ˈduːə ˈliːpə]; alb. [dua liːpa]; ur. 22 sierpnia 1995 w Londynie) – brytyjska wokalistka, autorka tekstów piosenek i modelka pochodzenia kosowsko-albańskiego. Dua rozpoczęła swoją karierę w wieku czternastu lat, gdy dodawała covery słynnych artystów w serwisie YouTube. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “New Rules”, który ma już 2,3 mld wyświetleń. Najbliższy koncert 25-letniej wykonawczyni ma sie odbyć 10 września 2021 w Liverpool, UK, M&S Bank Arena, a kolejny w 11 września 2021 w Glasgow, UK, The SSE Hydro.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: eska.pl, open.fm, radiozet.pl, allaboutmusic.pl, | rmfmaxxx.pl, newsweek.pl, muzyka.wp.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl