Purple Disco Machine, Cerrone – Summer Lovin

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka niemieckiego producenta Purple Disco Machine oraz francuskiego producenta Cerrone zatytułowana “Summer Lovin’”.

“Pomimo różnicy pokoleniowej, w numerze dobrze słychać symbiozę między stylami obu artystów. “Summer Lovin” wyraźnie nawiązuje do starej twórczości francuskiego weterana, jednocześnie łącząc ją z nowoczesną produkcją którą do perfekcji opanował Purple Disco Machine” – czytamy w serwisie shiningbeats.pl.”

Gatunek nowej piosenki to Nu-Disco[źródło]discogs.com.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 28 lipca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 298 747 wyświetleń na YT.

W ciągu ostatnich kilku lat, Purple Disco Machine ugruntował swoją pozycję jako wiodący producent muzyki elektronicznej[źródło]open.fm 20-02-2021. Purple Disco Machine robili już remiksy dla największych gwiazd od Duy Lipy, przez Foals do Eltona Johna. To projekt, który stał się już instytucją w świecie muzyki tanecznej i nowoczesnego disco[źródło]radioszczecin.pl. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Hypnotized” (nagrany wraz z Sophie and the Giants), który ma już 117 mln wyświetleń. Dodajmy, że singiel “Hypnotized” po zdobyciu 120 milionów streamów oraz dotarciu na 1. miejsce w stacjach radiowych we Włoszech, podbił także polską listę Airplay Chart. “Hypnotized” był najpopularniejszym kawałkiem w stacjach radiowych w Polsce i trzecim w całej Europie[źródło]radioswinoujscie.pl. Materiał pokrył się pięciokrotną platyna[źródło]Wikipedia. W artykule opublikowanym w serwisie open.fm w dniu 24-01-2022 czytamy: Ich poprzednia współpraca “Hypnotized” przekroczyła 350 milionów streamów, uzyskała wiele platynowych certyfikatów w całej Europie oraz zajęła 9. miejsce na globalnych listach przebojów Shazam, w tym na 1. miejscu w Polsce.

Dnia 17 grudnia 2021 roku, nakładem wytwórni płytowej Positiva Records, ukazał się krążek artysty zatytułowany ‘Club Exotica’. Płyta jest utrzymana w gatunku Nu-Disco i zawiera 28 numerów. Jest to 14-ścieżkowy set z wersjami extended, remiksami, a nawet tzw. dubami. To taki suplement do wydanego już materiału “Exotica“[źródło]Wikipedia, discogs.com, djpromotion.com.pl.

“Czy jest więc klubowo i egzotycznie ? Klubowo, na pewno, a egzotycznie z powodu użytych wersji” – czytamy o wydawnictwie ‘Club Exotica’ w serwisie djpromotion.com.pl.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 12 listopada 2022 w Denver, CO, US, Mission Ballroom, a kolejny 30 grudnia 2022 w Boston, MA, US, Big Night Live.

Marc Cerrone (urodzony 24 maja 1952 r.) to francuski perkusista disco, kompozytor, producent muzyczny i twórca koncertów. Cerrone jest producentem piosenek disco z lat 70. i 80.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/CxPDMSummerLovin

źródło: discogs.com, | radioswinoujscie.pl, open.fm, radioszczecin.pl, djpromotion.com.pl, shiningbeats.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne?