Rita Ora, Imanbek – Bang Bang

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka angielskiej piosenkarki Rity Ory oraz kazachskiego producenta muzycznego Imanbeka zatytułowana “Bang Bang”. Kawałek promuje taneczną, wspólną płytę EP-kę Rity i Imanbeka zatytułowaną “Bang”, która ukazała się 12 lutego 2021 roku nakładem wytwórń płytowych Asylum oraz Atlantic. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop oraz house i zawiera 4 numery. Artyści przy EP-ce współpracowali z gościnnymi muzykami, w tym z francuskim DJ-em Davidem Guettą, amerykańskim raperem Gunną i argentyńskim artystą trap Khea. Pisząc dla EDM.com, Cameron Sunkel opisał “Bang” jako „ofertę eleganckich klubowych brzmień idealnych na wieczorne wyjście”. „Bang” to, zgodnie z tytułem, kolekcja rasowych bangerów – miks współczesnego popu, muzyki z lat 80. i 90. oraz house’owych brzmień. EP-ka na liście US Top Dance/Electronic Albums (Billboard) zajęła jak do tej pory najwyższą pozycję numer 16.

Nową piosenkę napisali: Harold Faltermeyer, Gia Koka, Imanbek oraz Rita Ora. Kompozycja została wyprodukowana przez Matta Waro, Joe Hike, Gia Koka i Imanbeka. Fani, którzy znają wykonawczyni mogą ją podziwiać na nowo. Powróciła do korzeni i zrobiła to w światowym stylu. Można stwierdzić, że Angielka oraz kazachski DJ to wyjątkowo mocny oraz klubowy duet, pełen świeżości, ludowości i tańca.

Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na YT ukazało się 2 kwietnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 350 793 wyświetleń na Youtube.

Rita Ora jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek swojego pokolenia. Dużą popularnością na YouTube z produkcji 30-letniej Angielki cieszy się numer „Let You Love Me”, który na YT ma już 454 mln wyświetleń? Dodajmy, że singiel „Let You Love Me” dotarł do TOP10 w dwudziestu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, gdzie zajął czwarte miejsce. Kawałek stał się 13. nutką Rity, która dotarła do TOP10 w Wielkiej Brytanii. Na polskiej liście Polish Airplay Top 100 (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) kompozycja zajęła najwyższą pozycję numer 1.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię Rity zamyka wydany 23 listopada 2018 roku krążek “Phoenix”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Atlantic. Album jest utrzymany w gatunkach Dance-pop oraz pop i zawiera 12 numerów. Jest to jej druga płyta studyjna. Krążek pokrył się złotem. Wydawnictwo otrzymało pozytywne recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 76/100, na podstawie 7 recenzji. Materiał w dniu premiery zdobył 2 miejsce w polskim notowaniu iTunes.

“Reasumując, dla mnie to udana płyta. W przeciwieństwie to podobnych albumów to nie mamy bardzo dużo amerykańskiej muzy, głównie black. To zasadniczy plus albumu „Phoenix”.” – napisano w podsumowaniu recenzji płyty w serwisie djpromotion.com.pl.

Najbliższy koncert artystki ma się odbyć na wydarzeniu pn. Superbloom, które mam mieć miejsce w dniach 4-5 września 2021 w Munich, Germany.

Imanbek Maratuly Zeikenov (urodzony 21 października 2000 roku) znany jako Imanbek, to kazachski DJ i producent muzyczny. W 2019 roku zasłynął z remiksu “Roses” Saint Jhna (77,5 mln wyświetleń na YT).

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/RitaOraImanbekBangBang

Tekst nagrania “Bang Bang”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: eska.pl, radiosygnaly.pl, radiokaszebe.pl, | gwiazdy.wp.pl, djpromotion.com.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl